PDA

View Full Version : مشکل این کد چیه ؟ چرا connect نمیشه؟

djscsi
جمعه 07 تیر 1387, 14:38 عصر
;idPop31.Username := uname.Text
;idpop31.Password := pass.Text
;"'idpop31.Host := 'mail.uoz.ac.ir
;idpop31.Port:=995
try
;(idpop31.Connect(1000
except
;(messagedlg('cannot connect',mtInformation,[mbk],1
; end
موقع اجرا روی connect گیر میکنه و connect نمیشه در صورتی که ادرسpop3 درست داده شده
اینم بگم که بعضی وقتها هم پیش اومده که هنگ میکنه و با alt+ ctrl+delete باید ببندمش یا اگه از تو delphi اجرا کنم باید ctrl+f9 رو بزنم

vcldeveloper
جمعه 07 تیر 1387, 23:04 عصر
موقع اجرا روی connect گیر میکنه و connect نمیشه
چه خطایی میده؟

djscsi
جمعه 07 تیر 1387, 23:40 عصر
چه خطایی میده؟
بعضی وقتها هنگ میکنه و بعضی وقتها همین پیامی که تو سورس هست یعنی cannot connect میاد و پشت سرش یه پیام دیگه میاد که الان هر چی اجرا میکنم اون پیام بیاد تا بنویسم نمیاد و هنگ میکنه یه پیامی شبیه به این gracefully close میاد دفعه کاملشو مینویسم فعلا بگید که مشکل از چی میتونه باشه ادرس pop اشتباه هست یا سورس
از نظر منطقی فکر کنم سورسش همینه و درسته حالا اینکه چرا connect نمیشه نمیدونم مشکل چیه

djscsi
شنبه 08 تیر 1387, 00:07 صبح
این پیام میاد connection closed gracefully

vcldeveloper
شنبه 08 تیر 1387, 01:12 صبح
یه Mail Client در Demoهای Indy موجود هست، سعی کنید اون دمو را با همین پارمترها و نام سرور اجرا کنید و ببینید که آیا پیام خطا دریافت می کنید یا نه. درباره دانلود دموهای Indy قبلا در این سایت بارها توضیح داده شده.

djscsi
شنبه 08 تیر 1387, 14:26 عصر
ای کاش بیشتر توضیح میدادی
یه لینکی نداری ؟من تو indy client گشتم نبود بعدش ببینم از کجا بگی که این ادرس pop هست یا smtp?

vcldeveloper
شنبه 08 تیر 1387, 16:48 عصر
یه لینکی نداری ؟
اگر جستجو می کردی، پیدا می کردی.

تو indy client گشتم نبود
توی Indy Client دنبال چی گشتی؟! من گفتم یک Demo به نام Mail Client، نگفتم یک کامپوننت بنام MailClient!!

از کجا بگی که این ادرس pop هست یا smtp؟
کارکرد POP3 با SMTP فرق میکنه. POP3 برای دریافت ای میل هست، SMTP برای ارسال. اینکه اون آدرس چی هست رو باید شرکتی که بهت سرویس ای میل میده مشخص کنه. امکانش هست که هر دو سرویس فوق از طریق یک آدرس در اختیار کاربر قرار بگیرند.

djscsi
سه شنبه 18 تیر 1387, 03:59 صبح
نقل قول:
یه لینکی نداری ؟
اگر جستجو می کردی، پیدا می کردی.

نقل قول:
تو indy client گشتم نبود
توی Indy Client دنبال چی گشتی؟! من گفتم یک Demo به نام Mail Client، نگفتم یک کامپوننت بنام MailClient!!
نقل قول:
از کجا بگی که این ادرس pop هست یا smtp؟
کارکرد POP3 با SMTP فرق میکنه. POP3 برای دریافت ای میل هست، SMTP برای ارسال. اینکه اون آدرس چی هست رو باید شرکتی که بهت سرویس ای میل میده مشخص کنه. امکانش هست که هر دو سرویس فوق از طریق یک آدرس در اختیار کاربر قرار بگیرند.

ممنون
من یه چیزایی پیدا کردم و چند وقتیه مشغول اونم اگه مشکلی داشتم بازم اینجا میگم ولی یه چیزی من اونو امتحان کردم اونم connect نشد منظورم Mail Client، هست