PDA

View Full Version : سوال: نحوه ساختن يك روز شمار - براي مطالبي كه ثبت ميشن در بانك

hentjanson
شنبه 08 تیر 1387, 15:39 عصر
سلام دوستان
يك سوال من دارم چطور ميشه يك روز شمار ايجاد كرد اينكه مطلبه فوق چند روز از تاريخ ثبش ميگذره ؟

دنیای دلفی
یک شنبه 09 تیر 1387, 14:36 عصر
تاريخ جاري منهاي تاريخ ثبت شده .

اگر ميلادي كار مي كني

Date-Table1.FiledByName('FieldName').AsDateTime

نتيجه ميشه چند روز گذشته

SYNDROME
دوشنبه 10 تیر 1387, 06:48 صبح
فقط دقت کنید اگر تاریخ سیستم Client را بخوانی اگر کاربر تاریخ فوق را تغییر دهید گزارش شما اشتباه می شود.
بهتر است تاریخ را از سیستم Server بخوانی.
موفق باشید

اصغر (پآچ)
دوشنبه 10 تیر 1387, 11:55 صبح
سلام دوست من

یه روش خیلی خیلی مبتدی هم هست که می تونی یه فیلد تعیین کنی بطوری که موقعی برنامه ات اجرا میشه بیاد تاریخ ثبت رکورد ها تو بگیره و اگه از تاریخ امروز کوچکتر بود یک عدد به اون فیلدت اضافه کنه و در یک فیلد دیگه تاریخ آخرین آپدیت ثبت بشه که مشکلی برای بانکت بوجود نیاد.

بازم می گم این ساده ترین و مبتی ترین راه حلیه که بذهنم رسید اما روش های ذکر شده در بالا خیلی مطمئن تر و حرفه ای تره

موفق و موید باشی

hentjanson
دوشنبه 10 تیر 1387, 17:32 عصر
اره همين موضوع چطور دقيق باشه من تاريخ رو دستي وارد مي كنم در بانك چكار كنم بهتره

SYNDROME
دوشنبه 10 تیر 1387, 18:20 عصر
اره همين موضوع چطور دقيق باشه من تاريخ رو دستي وارد مي كنم در بانك چكار كنم بهتره
شما نباید تاریخ را از کاربر بگیرید چون ممکن است اشتباه باشد.
تاریخ خود سیستم را بگیرید و آن را در بانک ذخیره کنید.
اگر هم می خواهید تاریخ Client را جابجا نکنند بهتر است ساعت و دقیقه را نیز ثبت کنید و اگر زمان ورودی کمتر از زمان ثبت شده(بر اساس تاریخ،ساعت و دقیقه) بود هر کاری که می خواهید انجام دهید.
موفق باشید