PDA

View Full Version : همکاری برنامه های Open Source

silentrise
دوشنبه 10 تیر 1387, 04:13 صبح
سلام
یکی از دلایل پیشرفت نکردن یا بهتر بگم به کندی , نرم افزار تو ایران همین OpenSource نبودنه !
اگه دوستان به کار گروهی علاقه داشته باشن پروژه هایی رو تعریف میکنیم و استارت
میزنیم !
پروژه پیشنهادی من:

ارتباط Mobile با PC به وسیله BlueTooth !

اگه پایه بودین در خدمتم !
با سپاس

پیمان_ایرنا
سه شنبه 11 تیر 1387, 08:23 صبح
وقت به خیر
اول باید مشخص بشه فواید پروژه چیه یعنی واقعا به درد می خوره. در مورد پروژه پیشنهادیت، می دونی که برد بلوتوث اونقدر زیاد نیست که بشه از فاصله خیلی زیاد سیستمو کنترل کرد. خب اصلا این کار به چه دردی می خوره ؟
اگه سر یه موضوع به اتفاق نظر رسیدیم من هم هستم.

silentrise
چهارشنبه 12 تیر 1387, 05:18 صبح
سلام
دوست عزیز فایده ارتباط رایانه با موبایل یعنی ارتباط با هر چی که می خوای !
در مورد برد هم میشه صحبت کرد !
با سپاس

پیمان_ایرنا
چهارشنبه 12 تیر 1387, 09:01 صبح
با سلام
موضوع پروژه رو کامل و با جزئیاتش عنوان کن تا طراحیشو شروع کنیم

jeus
یک شنبه 16 تیر 1387, 13:47 عصر
دوستان از آقای silentrise (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=47550) متشکرم
این پروژه را حاظرم آغاز کنیم من هم حاضرم طرح پروژه را بریزم و محل جمع آوری کدها و حتی Debug برنامه باشم اطلاعات من در این زمینه زیاد نیست اما طرحهای خوبی باسه این پروژه دارم دوستان اگر مایل باشید حتی میتوان برای سهولت در کار تیم تقاضای مجدد IRC را داشت تا بچه ها با قدرت هرچه بیشتر با هم کار کنند
من همینجا از تمام علاقمندان به همکاری دعوت میکنم توانمندیهاشونو توی همین تاپیک بگذارند .
دوستان مطمئن باشید که طرح بسیار خوبیه و به جای خوبی هم ختم میشه.

پیمان_ایرنا
دوشنبه 17 تیر 1387, 12:36 عصر
با سلام
خوشحالم شما هم به جمع علاقه مندان اضافه شدید.
در وحله اول طرحهای خودتون رو ارائه بدید تا به بحث گذاشته بشه .

abbas.khodaeian
دوشنبه 17 تیر 1387, 13:06 عصر
بسیار عالیه، من هم هستم. OpenSource بودن پروژه ها بهترین کارهایی که میشه در امر پیشرفت و ترقی تکنولوژی های جاوا استفاده کرد.

پس من هم پیشنهاد می کنم که هر چه زودتر استارت رو بزنیم.

silentrise
پنج شنبه 20 تیر 1387, 02:10 صبح
سلام
من خوشحالم از حمایت شما در مورد هدفمون !
من ترجیح میدم که یه دیدار داشته باشیم ! پس لطف کنید شماره تماس خودتون رو برام بفرستید تا ترتیب یه جلسه رو بدیم !
با سپاس از همه
حامد رفعتی

jeus
پنج شنبه 20 تیر 1387, 12:41 عصر
دوست من توی این سایت تقریبا تمام پروژ هایی که به این صورت میخواسته انجام بپذیره بی نتیجه بوده و این بدلیل بدون برنامه جلو رفتن و نداشتن مدیریت بوده
من راهکار خوب برای به نتیجه رسیدن این پروژه دارم اول از بین تمام اشخاصی که علاقه به کار بر روی این پروژه دارند پست بدند و طرها شونو بدند و بعد از این بین تمام طرحها بهترین انتخاب شده و در صدد کامل شدن طرح بر می آیم بعد از اون UML کار را آماده کرده و شروع به کار میکنیم و دوستان کد نویسی و debug را انجام میدهند
دادن شماره تلفن و مشخصات فرد الزامی است که دستمونو تو حنا نزارن و ما بتونیم پیگیر کارشون بشیم .
گذاشتن ملاقات هم فکر نمیکنم مقدور باشه .
من طرح خودمو تا امشب میذارم توی تاپیک

silentrise
پنج شنبه 20 تیر 1387, 23:29 عصر
سلام
من موافقم یا آقای rahman_ramin !
پس اول لطف کنید مشخصات رو بدید !
یه برنامه نویس حرفه ای JAVA خودشو مفعرفی کنه لطفا !
باسپاس

mic_r_c
دوشنبه 24 تیر 1387, 20:59 عصر
سلام،
من قبل از هرچی باید به گم که آفرین به تمام کسانی که به دنبال Open Source هستن.
اولا من یه برنامه برای فارسی نویسی نوشتم که خوب کار میکنه و می تونید از اینجا دانلود کنید: www.svtln.blogfa.com (http://www.svtln.blogfa.com)
دوما این هم برنامه ارتباط بلوتوث با PC کار هم میکنه، در ضمن بعدا کاملترش هم میکنم و همراه توضیحات خدمتتون ارائه می کنم:

http://ntlab.persiangig.ir/J2ME/SppTest.rar

پیمان_ایرنا
دوشنبه 24 تیر 1387, 22:23 عصر
باسلام
:تشویق: ممنون که باعث شدید یه راه رفته رو دوباره نریم. اینطور که از وبلاگتون مشخصه تو زمینه اوپن سورس فعالید. ایده به در بخور به ذهنتون نرسیده؟

mic_r_c
سه شنبه 25 تیر 1387, 17:25 عصر
سلام،
نه ایده جدیدی ندارم، الان هم بهتره که همین بحث بلو توث رو هرچه سریعتر به یه جاهایی برسونیم، بعد اون وقت خیلی راحت می تونیم با آموخته های خودمون یه کار گروهی یا فردی انجام بدیم.

من امروز بعد از یک هفته تلاش تونستم با استفاده از پروتکل SPP یک برنامه طراحی کنم تا دو تا موبایل با هم ارتباط داشته باشن.
این برنامه در اصل دو تا برنامه جداست که یکی به عنوان server ویکی دیگه به عنوان CLIENT با هم ارتباط برقرار می کنن.
توی این مثال اونقدر ساده نویسی کردم که با یک سری اطلاعات محدود می تونید در عرض 1 یا دیگه خیلی طول بکشه 2 روز با پروتکل SPP بلوتوث و نحوه برقراری ارتباط با اون آشنا بشید.

البته به زودی توضیحات تکمیلی رو در اختیار دوستان قرار می دم.

www.svtln.blogfa.com (http://www.svtln.blogfa.com)

به دنبال پستی به نام JABTW and SPP بگردید.
موفق باشید.:لبخند:

silentrise
سه شنبه 25 تیر 1387, 23:18 عصر
سلام
دوستان اگه می خواین کار کنین ! پس لطف کنید مشخصات بدید !
پست 8 و 9 !
با سپاس

پیمان_ایرنا
پنج شنبه 27 تیر 1387, 12:45 عصر
آقای Silentrise
چه اصرار بی موردی دارید. اگه کسی مایل باشه اطلاعاتشو می ده. مگه بازپرسیه؟ خوب که از اسمش معلومه. گروه اوپن سورس
اگه تمایل دارید کار کنید.

silentrise
جمعه 28 تیر 1387, 00:35 صبح
سلام
انگار شما از کار هیچی نمی دونی (آقای ایرنا)! تا زمانی که مشخصات نباشه خبری از کار اوپن سورس نیست چون باید افراد گروه همو بشناسن ! دوستانی که الان به این گروه پیوستن منتظر باقی افراد هستن !
اگر هم این تاپیک برای جذب افراد و کار جددی جواب نده از فروم های خارجی که واسه کار ارزش می زارن کمک می گیرم.
تا دو روز دیگه گروه بسته میشه !
با سپاس

mic_r_c
جمعه 28 تیر 1387, 19:55 عصر
مشخصات من

نام: افشین
فامیل: حسینی
شغل: دانشجو رشته کامپیوتر- دانشکده شهید منتظری مشهد- ترم سوم-
ایمیل: mic_r_c@yahoo.com
وبلاگ: www.svtln.blogfa.com (http://www.svtln.blogfa.com)

خیلی ادعا نیستم، ولی خداییش خیلی دارم رو J2ME تحقیق می کنم. یعنی در اصل خیلی رو برنامه نویسی تحقیق می کنم. با AVR و Delphi و VB و VB.net خیلی متچم. نمی گم خدایه برنامه نویسیم ولی می تونید روم حساب کنید.
در دوره هشتم جشنواره خوارزمی شرکت کردم.

و ............................................

__________________________________________________ _______

حالا چرا شما دوتا این طوری به جونه هم افتادین؟
بنده خدا میگه مشخصات بدید، دیگه این همه سرو صدا نداره.:چشمک:

همیشه تنها عوامل پیشرفت عبارتند از: 1- اعتماد 2- ریسک 3- تعامل
(مرجع: "پنیر من رو کی برداشت"):لبخندساده:

jeus
شنبه 29 تیر 1387, 00:43 صبح
دوستان هر کس میخواهد از این به بعد مشخصات بده مشخصاتشو از قبیل نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن ، و محل سکونت ، و مهارتشون را به صورت پیغام خصوصی برای من یا دوستم silentrise (http://barnamenevis.org/forum/members/silentrise.html) ارسال کنند

hadiiiii5
چهارشنبه 03 تیر 1388, 14:27 عصر
با سلام
دوست عزیز
مدت زیادی هست که دوست دارم یک برنامه نرم افزاری نصب شده روی موبایل رو با یک میکروکنترلر ارتباط بدم . ولی چونکه در مورد j2me اطلاعات کمی دارم متاسفانه نتونستم این کارو انجام بدم .

من یک سخت افزار خریداری کردم که با موبایل و از طریق بلوتوث میشه به اون متصل شد و خروجی سریالی داره که میشه اونو به یک میکروکنترلر متصل نمود .

من حاضرم برای انجام دادن این کار وقت و سرمایه گذاری کنم . یعنی نوشتن برنامه ای روی موبایل که بتونه اطلاعاتی رو به صورت سریال از طریق بلوتوث برای میکرو کنترلر ارسال کنه .

در این پروژه برد خیلی اهمیت نداره چونکه کاربردهای خاص خودشو داره . و بیشتر فروشنده ها از این ارتباط برای تبلیغ محصول خودشون استفاده می کنن .

اگر کسی این کار رو انجام داده و یا دوست داره شروع کنه لطفا برای من پیام بزاره :
shh_ir@yahoo.com
البته من در مشهد هستم .

mic_r_c
چهارشنبه 03 تیر 1388, 18:37 عصر
سلام
من هم خیلی دوست دارم رویه این زمینه کار کنم. در ضمن منم مشهدی هستم و همینطور در زمینه AVR هم اطلاعاتی دارم. تا حالا یک روبات تعقیب خط درست کردم که میتونه از لبه میز خودش رو با سرعت بندازه پایین، البته اول دوره خودش میچرخه ولی چون کور رنگی داره خط سیاه رو نمیبینه بعد خود کشی میکنه.:قهقهه:

رویه زمینه بلوتوث هم یک سری تحقیقات هم انجام دادم اما هیچ آزمایشگاهی واسه همچین کارایی ندارم، یا بهتر بگم اتاقم من و لپ تاپم رو بیشتر جواب نمیده. اگر شما جایی رو داری که بتونیم روش کار کنیم خیلی خوشحال میشم با من تماس بگیری. شماره تلفنم رو می تونی از تو وبلاگم پیدا کنی.
اینم پستش: http://www.svtln.blogfa.com/post-7.aspx
:چشمک: