PDA

View Full Version : خواندن اطلاعات با باركد خوان

m_zi
دوشنبه 10 تیر 1387, 10:42 صبح
من مي خوام باركد موجود بر روي يك كارت را با باركدخوان بخوانم و در تكس باكسم نمايش دهم توي سايت گشتم و از اطلاعات موجود چيزي نفهميدم ميشه راهنمايي كنيد يا اگر نمونه كد سورس را داريد اينجا بگذاريد

ممنون و متشكر

nokhodi
دوشنبه 10 تیر 1387, 11:05 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=5500

اینجا رو هم یه نیگاه بندازین...شاید بدردتون خورد....

مهدي هراتي
دوشنبه 10 تیر 1387, 11:30 صبح
با سلام
دوست عزيز دستگاههاي باركد اسكنر موجود در بازار تهران با پورت PS2 ، USB و Serial عرضه مي شوند. مثلا وقتي شما مي خواهيد مدل Datalogic Heron D130 كه يك باركد خوان نوري يا كيفيت فوق العاده مي باشد را بخريد مي توانيد از فروشنده بخواهيد كه نوع PS2 - USB يا سريال را به شما بدهد.
هيچ كدام از اينها نياز به درايور ندارند و به محض اتصال به سيستم قابل استفاده هستند.
نوع PS2 و USB به عنوان Keyboard شناخته مي شوند بنابراين وقتي برنامه شما در حال اجرا است و فوكوس روي همان تكست باكسي است كه مدنظرتان است، چنانچه باركدي خوانده شود (همانند اينكه شخصي دارد اطلاعات آن باركد را بوسيله كيبورد تايپ مي كند) در تكست باكس شما درج خواهد شد. يعني اينكه اگر شما برنامه Notepad يا Microsoft Word يا هر نرم افزار ديگري را هم اجرا كنيد وقتي باركدي را بخوانيد در محل فعلي كرسر درج خواهد شد.
نوع Serial ديگر به شكل كيبورد در سيستم ديده نمي شود و اطلاعات باركد خوانده شده را در بافر پورت سريال قرار مي دهد بنابراين شما مي بايست آن را به هر شكلي كه دلخواهتان است از بافر بخوانيد. مي توانيد اين كار را بوسيله يك كنترل اكتيو ايكس مثل MSComm انجام دهيد.
در مورد اينكه كدام نوع بهتر است بايد بگويم كه PS2 و USB تقريبا به هيچ كد نويسي احتياج ندارند و راحتت استفاده مي شود. Serial كمي كد نويسي مي خواهد ولي كاملا انعطاف پذير است. من ابتدا از PS2 استفاده مي كردم ولي بعد از مدتي مشكلاتي پيش آمد كه مجبور شدم به Serial سوئيج كنم
موفق باشيد

nokhodsiah2001
سه شنبه 26 آذر 1387, 08:57 صبح
آقای harati عزیز از راهنمایی شما متشکرم

mrfarid2003
شنبه 16 بهمن 1389, 15:12 عصر
سلام
آقای مهندس هراتی خیلی باحالی. به نظر میاد مشکلمو حل کردی.
I have 2 bar code scanner one usb and the other ps2 connected to 1 PC and working with 1 text box. now i want to distinguish between scanners and determine which one is sending data to my text box.

این مشکلم بود. پس اکه یه بارکد رو سریال بزارم میتونم فرق قائل بشم بین 2 بارکد. درسته؟
حالا باید بگردم دنبال کدی که از سریال بخونه.

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون