PDA

View Full Version : Landscapeکردن datareport

jannati
چهارشنبه 18 تیر 1382, 13:19 عصر
دوستان عزیز سلام

1-چطور میتونیم در datareportقبل از اینکه فیلدها را از commandروی آن قرار بدیم،فرمت را به شکل landscapeکنیم.یعنی به جای مثلا 10 تا فیلد بشه 15 فیلد روی دیتا ریپورت وارد کرد؟

2-من میخوام در دیتا ریپورت گزارشاتم به شکل جدول باشه.اینکار انجام میشه .اما بین سطرهای جدول یه فاصله میفته که نمیتونم حذفش کنم:

[/img]

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 18 تیر 1382, 14:36 عصر
1- اینکار فقط به تنظیمات چاپگر شما بستگی دارد. آنرا درست ست کنید تا جائیکه دوست داشته باشید می توانید صفحه ی گزارش را در حالت طراحی عریض تر کنید.

2- این اشکال از اینجا ناشی می شود که باید کمی با ماوس فاصله ی بین ستون ها و قسمت های مختلف را کم کنید و به حداقل ممکن برسانید. یکبار تست کنید و نتیجه را اجرا کنید متوجه منظور من خواهید شد.
[/b]

jannati
چهارشنبه 18 تیر 1382, 14:54 عصر
آقای نصیری
با تشکر فراوان از توجهتون،باید بگم:
1-هر چقدر بخواهیم نمیتوانیم دیتاریپورت را عریض کنیم.چون در اجرا خطای out of rangمیدهد.به همین دلیل دنبال یک راه حل هستم.
2-فاصله بین سطرها را با موس به حداقل رساندم.ولی این فاصله به خاطر headerجداکننده قسمت detailوfooterاست که به هیچ طریقی نتوانستم آن را از بین ببرم.درضمن این فاصله فقط بین سطرها ایجاد میشود.(در شکل مشخص است)

باز هم از راهنماییتون سپاسگزارم

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 19 تیر 1382, 02:36 صبح
1- شما هر چقدر که بخواهید می توانید عرض را زیاد کنید به شرطی که نکته ی اولی را که گفتم یکبار دیگر بخوانید و عمل کنید.
2- به تصویر زیر دقت کنید:

jannati
شنبه 21 تیر 1382, 14:45 عصر
جناب آقای نصیری
با سپاس از توجهتون و وقتی که گذاشتید متاسفانه مشکل من حل نشد.
درمورد اول باید بگم من تمام مشخصات پرینتر را ست کردم اما فقط میتونم به صورت landscapeپرینت بگیرم و خود دیتا ریپورت افقی نمیشه تا فیلدهای بیشتری دورنش جا بگیره.
در مورد دوم هم باید بگم فاصله ها دیتاریپورت من دقیقا مثل شکلیست که شما اینجا گذاشته اید ولی همانطور که در شکل ارسالی من پیداست بین سطرها هنوز هم فاصله است.!!!! :( :shock:

Vahid_Nasiri
شنبه 21 تیر 1382, 17:33 عصر
1- بله! دیتا ریپورت افقی یا عمودی نمی شود. فقط وقتی نوع صفحه را Custom انتخاب می کنید در تنظیمات چاپگر و طول و عرض آنرا زیاد می کنید حالا به همین اندازه می توانید دیتاریپورت را کش بدهید!
2- اون فایل دیتا ریپورت را اینجا ضمیمه کنید تا من ببینم چشه! ( همانطور که می دونید دو یا سه فایل جمعا یک فایل را تشکیل می دهند در اینجا . نامشان یکی است ولی پسوندشان فرق می کند.)

jannati
یک شنبه 22 تیر 1382, 09:08 صبح
جناب آقای نصیری
اولا خیلی ممنون که وقت میذارید و جواب می دهید.
:oops:
درمورد اول که من متاسفانه اصلا متوجه نشدم منظورتون چیه؟یعنی کجا باید این خاصیت را ست کنم تا بتونم عرض دیتاریپورت را زیاد کنم.(چون خاصیتهای چاپگر در زمان اجرا ست میشود.ولی من قبل از اجرای برنامه به این عریض شدن نیاز دارم)
در مورد فاصله بین سطرها هم باید بگم شکل اولی که اینجا گذاشتم شکل گزارش در حال اجراست .ایندفعه شکل گزارش را در حالت عادی برنامه میذارم.

امیدوارم خستتون نکرده باشم

Vahid_Nasiri
یک شنبه 22 تیر 1382, 15:48 عصر
این تصویر را باید همون اول می گذاشتید!
ببینید کنترلهایی که نمایش دهنده ی فیلدها در ریفهای گزارش هستند باید در بین دو خط بالا و پایینی که گذاشته اید قرار گیرند. نه اینکه نصف آن بالاتر و نصف دیگر از آن پایین تر باشد. به تصویر من دقت کنید. تمام اشیاء داخل چهار چوب هستند ....

در مورد عریض کردن شما باید تنظیمات کاغذ چاپگر را در کنترل پنل ست کنید سپس وارد وی بی شوید.

morteza_dehghan
چهارشنبه 25 تیر 1382, 19:14 عصر
سلام
با عرض معذرت از خانم جنتی
آقای نصیری عزیز من یک مشکل با گزارشاتی دارم که مثلا در یک صفحه است ولی در ابتدا گزارش یک بخش ثابت بعد یک بخش تکرار شونده دوباره بخش ثابت و یک بخش تکرار شونده و نهایت یک بخش ثابت :(
یعنی 3 قسمت ثابت و 2 قسمت جدولی دارم که یک در میانند چگونه می توانم گزارش آن را ایجاد کنم :cry:
البته ناگفته نماند من با کریستال ریپورت 8.5 کار می کنم و اصلا کار با دیتا ریپورت را بلد نیستم :wink:
با عرض معذرت اگر ممکن است یک لطفی هم به ما بکنید

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 26 تیر 1382, 02:18 صبح
شما یک تصویر نهایی ازش اینجا بذار تا بگم چیکار کنی! :oops:

morteza_dehghan
پنج شنبه 26 تیر 1382, 03:04 صبح
آقای نصیری اگر میتونستم ایجادش کنم که نمی پرسیدم
بابا اول صفحه نام فرد میاد و مشخصاتش ( قسمت ثابت اول)
بعد جدول وامهای دریافتی میاد ( قسمت تکرار پذیر اول)
بعد جمع کل وامهای در یافتی و تاریخ اخرین وام ( قسمت ثابت دوم )
بعد جدول پرداختی ها میاد ( قسمت تکرار پذیر دوم )
بعد هم جمع کل پرداختی با تو ضیحات میاد ( قسمت ثابت سوم )
حالا چکار کنم :cry:

روح اله معینی زاده
سه شنبه 25 شهریور 1382, 09:47 صبح
:oops: با سلام خدمت همه دوستان

خیلی دیر دارم جواب می دم می دونم، علتش هم اینکه که تازه چند وقته وارد این سایت شدم و دارم تک تک موضوع ها رو می خونم و الان که به صفحه شش رسیدم این موضوع رو دیدم.

یک اشکالی هم که تو این شکل آخری دیدم این بود که اندازه قسمت جزئیات (Detail) اون زیاد شده، اگه بتونید نام فیلدهاتون کوتاه کنید که دو تا خط نشه احتمالا گزارشتون درست خواهد شد.

با احترام- خدانگهدار.

pi_plusplus
شنبه 14 مهر 1386, 11:26 صبح
سلام. با اجازه استاد نصیری من یه پیشنهاد برای مشکل خانم جنتی دارم.
منم همچین مشکلی داشتم اما با قراردادن کد زیر توی گزارشم قبل از نمایش اون صفحه تنظیمات پرینتر میاد و در اون میشه صفحه رو LandScape تنظیم کرد و بعد گزارش رو دید.
در واقع کلک رشتی زدم اما اگه میشد با کدنویسی اینکارو کرد و احتیاج به تنظیم صفحه توسط کاربر قبل از نمایش گزارش نباشه خیلی بهتره.

Private Sub DataReport_Initialize()
Me.PrintReport True
End Sub