PDA

View Full Version : سوال: کاربرد Mutex

mojtabadj
دوشنبه 10 تیر 1387, 22:49 عصر
سلام به همه بچه ها

من میخوام بدونم که mutex فقط برای کنترل پروسه هست یا اینکه میشه در جاهای دیگه

که ناحیه بحرانی وجود داره استفاده کرد . آخه من دارم یک برنامه کلاینت سرور مینویسم که

که یک ناحیه بحرانی وجد داره اونم اینه که کلاینت ها مسیج هاشونو وقتی به سرور میدن

باید یکی یکی پردازش بشن یعنی زمانی که یک مسیج در حال پردازش هست نباید مسیج

دیگه ای پردارزش بشه . من از mutex استفاده کردم نمی دونم کاربر داره یا نه؟

vcldeveloper
سه شنبه 11 تیر 1387, 02:35 صبح
Mutex و Critical Section هر دو برای ایجاد همزمانی (Synchronization) بین چند Thread در حال اجرا استفاده میشند.
Mutex از Critical Section سربار بیشتری داره و عمده تفاوتش با Critical Section این هست که Mutex را میشه بین Thread های چند Process بکار برد، ولی Critical Section فقط بین Thread های یک Process استفاده میشه.

mojtabadj
سه شنبه 11 تیر 1387, 12:44 عصر
Mutex و Critical Section هر دو برای ایجاد همزمانی (Synchronization) بین چند Thread در حال اجرا استفاده میشند.
Mutex از Critical Section سربار بیشتری داره و عمده تفاوتش با Critical Section این هست که Mutex را میشه بین Thread های چند Process بکار برد، ولی Critical Section فقط بین Thread های یک Process استفاده میشه.

اینهایی که شما گفتید میدونم . از گفته های شما این طور بر می یاد که mutex به درد برنامه

من نمی خوره درسته؟

vcldeveloper
چهارشنبه 12 تیر 1387, 06:25 صبح
از گفته های شما این طور بر می یاد که mutex به درد برنامه
می خواستید بدونید تفاوت Mutex با Critical Section چی هست که من گفتم. من نمی دونم برنامه شما دقیقا چیکار میکنه، ولی اگر فقط با یک Process سر و کار دارید، همون Critical Section را استفاده کنید.