PDA

View Full Version : Backup گیری روی کلاینت در SQL SERVER 2005

Saeid59_m
چهارشنبه 12 تیر 1387, 09:15 صبح
سلام
تا اونجایی که اطلاع دارم وقتی از دستور BACKUP در SQL استفاده می شه . نسخه پشتیبان تنها می تونه روی سرور ذخیره بشه .

آیا راهی هست که نسخه پشتیبان رو روی کلاینت تهیه کنه .؟

Kamyar.Kimiyabeigi
چهارشنبه 12 تیر 1387, 13:57 عصر
backup فقط بر روي درايو هايي كه SQL Server ميبينه قابل ذخيره هست

rezarafiee
چهارشنبه 12 تیر 1387, 15:07 عصر
شما در زمان backup مسیری را که برای ذخیره انتخاب می کنید مسیر شبکه ای client را بدهید.

AminSobati
چهارشنبه 12 تیر 1387, 19:37 عصر
در صورتیکه اکانت سرویس SQL Server اجازه Write روی سایر کامپیوترها رو داشته باشه، میتونین چنین کاری انجام بدین (و اصولا باید انجام داد! نگهداری فایل Backup روی همون هارد دیسکی که دیتابیس رو داره غلط هست. با Crash کردن اون دیسک، Backupهای شما هم از بین میره):

backup database northwind to disk='\\192.168.0.1\MySharedFolder\MyBackup.bak'

j.farazani
پنج شنبه 13 تیر 1387, 21:04 عصر
سلام
فکر کنم اگه یه فولدر کلاینت رو روی سرورت (جایی که sql نصبه) map کنی بشه . شاید !!!!

DataMaster
جمعه 14 تیر 1387, 09:59 صبح
در صورتیکه اکانت سرویس SQL Server اجازه Write روی سایر کامپیوترها رو داشته باشه، میتونین چنین کاری انجام بدین (و اصولا باید انجام داد! نگهداری فایل Backup روی همون هارد دیسکی که دیتابیس رو داره غلط هست. با Crash کردن اون دیسک، Backupهای شما هم از بین میره):

backup database northwind to disk='\\192.168.0.1\MySharedFolder\MyBackup.bak'

خوب اين اجازه رو چطوري ميشه داد؟ بايد توي سرويس تغييري داده بشه؟؟

AminSobati
جمعه 14 تیر 1387, 12:16 عصر
کنترل کنید سرویس SQL Server با چه اکانتی کار میکنه. به این اکانت اجازه نوشتن در فولدر مورد نظر رو بدین (از همونجایی که فولدر رو Share میکنید، تنظیمات Security هم انجام میشه). دقت کنید که اگر Domain نیست و Workgroup دارین، باید یک username و password یکسان مثل چیزی که سرویس SQL Server استفاده میکنه، در کامپیوتر مقصد داشته باشید تا Windows Authentication عملی بشه

ستاره آسمان
سه شنبه 02 تیر 1388, 22:23 عصر
سلام.
لطفا كدي با زبان سي شارپ براي گرفتن پشتيبان از بانك SQL2005

In_Chan_Nafar
چهارشنبه 03 تیر 1388, 12:20 عصر
ستاره آسمان عزيز براي اينكه به صورت حرفه اي و با OOP كار كني برو سراغ شي SMO كه از SQL 2005 به بالا معرفي شده SMO يك DLL است كه در دات نت به شما اجازه ميده هر كاري كه تو Managment Studio انجام مي دي بتوني با SMO انجام بدي
به اين مقاله سر بزن
Using SMO for Backup, Restore and Security Purposes
اين هم آدرس
http://www.codeproject.com/KB/database/BackupRestoreWithSmo.aspx

In_Chan_Nafar
چهارشنبه 03 تیر 1388, 12:27 عصر
در ضمن ميتوني از دستور TSQL مربوط به Backup‌استفاده كني
اين هم دستورش
BACKUP DATABASE [SMS] TO DISK = N'Backup File Path' WITH INIT , NOUNLOAD , NAME = N'SMS Full', NOSKIP , STATS = 10, NOFORMAT ,password=N'Passwor For Backup File' --s'

كه تو اين دستور
Backup File Path مسير نسخه پشتيبان
Passwor For Backup File يك رمز براي فايل پشتيبان است

در صورت استفاده از پارامتر رمز بازيابي با Managment Studio امكان پذير نمي باشد فقط با دستور TSQL‌اينكار امكان پذير است
همچينن براي استفاده از دستورات بالا اول با شي كانكشن به بانك Master وصل شو بعد دستور بالا را execute‌كن و...
موفق باشيد

araelectronic@ymail.com
چهارشنبه 03 تیر 1388, 20:25 عصر
با سلام
من از smo استفاده میکنم ولی چند تا مشکل دارم اول اینکه در هر مسیری نمیتونه بک آپ بگیره
دوم اینکه تو شبکه چطوری میشه ازش استفاده کرد که روی هر کامپیوتر کلاینت هم بک آپ بگیره؟ یا اینکه در مسیر خاص و روی کامپیوتر خاص بک آپ بگیره ؟

با تشکر

davood59
دوشنبه 09 اسفند 1389, 09:01 صبح
من هم مشکل گرفتن Backup رو یه کلاینت دیگه رو دارم، دوستان میشه راهنمایی کنند؟