PDA

View Full Version : سوال: چک کردن قفل سخت افزاری در حین اجرای برنامه

m75an86
چهارشنبه 12 تیر 1387, 09:36 صبح
با سلام به دوستان برنامه نویس
من بدنبال راهکاری هستم تا در زمان اجرای برنامه بتونم وجود و اطلاعات موجود در قفل سخت افزاری را چک کنم از تایمر خواستم استفاده کنم ولی خب محدودیت زمانی دارد حداقل زمان موردنظر من 5 دقیقه است. از دوستانی که در این مورد تجربه دارند تقاضای راهنمائی دارم.
با تشکر

sokote_bi_payan
چهارشنبه 12 تیر 1387, 12:01 عصر
به نام خدا

با سلام

خوب اون كسي قفل و به شما داده مگه بهتون دي ال ال نمي ده؟

از همون استفاده كنيد تو يه تايمر

مشكلتون الان چيه؟

ƒxmahdi
چهارشنبه 12 تیر 1387, 13:47 عصر
اصلا نیازی نیست که شما این کار را انجام بدین چون بی فایده است قفل سخت افزاری شما اگه درست باشه و خوب کار کنه دیگه نیازی نیست در حین اجرا صحت آن چک بشه . فقط در صورتی از این کار استفاده می شه که کاربر در حین اجرای برنامه قفل را هک کنه که این مشکل مربوط به قفله . اگر نرم افزار های قفل دار را یه نگاه بکنی می بینی که تا 1 ماه یا 2 هفته بدون ریجستر شدن کار می کنند و بعد دیگه برنامه اجراء نمی شه تا خریداری بشه اینطوری هم کاربر از کارکرد برنامه و نیازش به اون آگاهی پیدا می کنه و هم نرم افزار شما تواناییش برای کاربران پدیدار شده ! من خودم روی 2 تا از نرم افزارم قفل سخت افزاری گذاشتم که بعد از 2 ماه نیاز به ثبت داره و فقط در زمان اجرا قفل برنامه چک می شه . به هر حال این نظر من بود موفق باشی

m75an86
چهارشنبه 12 تیر 1387, 18:05 عصر
اصلا نیازی نیست که شما این کار را انجام بدین چون بی فایده است قفل سخت افزاری شما اگه درست باشه و خوب کار کنه دیگه نیازی نیست در حین اجرا صحت آن چک بشه . فقط در صورتی از این کار استفاده می شه که کاربر در حین اجرای برنامه قفل را هک کنه که این مشکل مربوط به قفله . اگر نرم افزار های قفل دار را یه نگاه بکنی می بینی که تا 1 ماه یا 2 هفته بدون ریجستر شدن کار می کنند و بعد دیگه برنامه اجراء نمی شه تا خریداری بشه اینطوری هم کاربر از کارکرد برنامه و نیازش به اون آگاهی پیدا می کنه و هم نرم افزار شما تواناییش برای کاربران پدیدار شده ! من خودم روی 2 تا از نرم افزارم قفل سخت افزاری گذاشتم که بعد از 2 ماه نیاز به ثبت داره و فقط در زمان اجرا قفل برنامه چک می شه . به هر حال این نظر من بود موفق باشی
ممنونم از نظر شما فکر کنم منظورتان استفاده از قفل گذاری خارجی هست یعنی با نرم افزار قفل, فایل exe برنامه را قفل گذاری کنیم چون تو option اون گزینه ایی رو دیدم که اگه قفل از پورت جدا شد برنامه خاتمه پیدا کنه ولی من قبلا داخل سورس برنامه اینکارو میکردم که اون مشکلو داشتم.

ƒxmahdi
چهارشنبه 12 تیر 1387, 19:33 عصر
خیر دوست عزیز قفل گذاری روی فایل exe منظور من نیست و قفل گذاری داخل سورس اصلی برنامه هیچ مشکلی نداره .

m75an86
چهارشنبه 12 تیر 1387, 23:35 عصر
خیر دوست عزیز قفل گذاری روی فایل exe منظور من نیست و قفل گذاری داخل سورس اصلی برنامه هیچ مشکلی نداره .
با سلام و تشکر
آخه منم همین کارو کردم یعنی داخل سورس برنامه قفل چک میکنم ولی بعد از اجرا اگه قفل رو در بیارم برنامه همچنان به اجراش ادامه میده و هیچ error نمیده. در ضمن از سری قفلهای پارالل شگرد استفاده میکنم.

ƒxmahdi
پنج شنبه 13 تیر 1387, 22:25 عصر
می تونید بفرمایید چرا قفل را در میاورید هدف شما از این کار چیه ؟ بیشتر هدف از قفل سخت افزاری اجراء نشدن نرم افزار تا زمان ثبت نرم افزار است . بیشتر توضیح بدین تا به نتیجه برسید.