PDA

View Full Version : مشكل با ديتابيس اكسس

loads
پنج شنبه 13 تیر 1387, 16:27 عصر
سلام دوستان
من با فايل اكسس يه ديكشنري مشكل دارم ، من ميخوام نام تيبل و فيلدهاي اونو تغيير بدم ولي وقتي با اكسس بازش ميكنم ميگه فرمتش اكسس 97 هستش ، كانورتش ميكنم به 2000 ولي وقتي اينكارو ميكنم ديگه برنامه نميشناستش ، لطفاً راهنمايي كنيد .

drwatson
پنج شنبه 13 تیر 1387, 17:17 عصر
سلام
نمیدونم شما از چه کنترلی برای دسترسی به دیتابیس استفاده میکنید
اما اگه از ADO (JET.4 استفاده کنی میتونی با اکسس 2000 متصل بشی
یه راه دیگه هم اینه که دیتابیس رو به 2000 کانورت کنی ویرایشش کنی بعد تو منوی Tools\databaseUtilities\ConvertDtabase
دوباره کانورتش کنی به 97

ramsess
پنج شنبه 13 تیر 1387, 17:39 عصر
اگه اون و با data vixual manager خود وی بی باز کن البته با 2 اون نه 7 احتمالا کانورت بشه به فیلدهای موجود

loads
پنج شنبه 13 تیر 1387, 19:55 عصر
سلام
نمیدونم شما از چه کنترلی برای دسترسی به دیتابیس استفاده میکنید
اما اگه از ADO (JET.4 استفاده کنی میتونی با اکسس 2000 متصل بشی
یه راه دیگه هم اینه که دیتابیس رو به 2000 کانورت کنی ویرایشش کنی بعد تو منوی Tools\databaseUtilities\ConvertDtabase
دوباره کانورتش کنی به 97

راه دوم رو انجام دادم يعني دوباره كانورتش كردم به 97 جواب داد ولي سرتش ميخره بهم ، اصلاً به حروف الفبا نيست هرجور خودش خواسته چيده ،‌براي اينكار هم راهي داره ؟

ebrahimashori
جمعه 14 تیر 1387, 02:35 صبح
برنامه نویسی ایده آل:
***از این به بعد هیچ وقت پایگاه داده را با ابزار vb نساز و به جای اون از access استفاده کن***

drwatson
جمعه 14 تیر 1387, 18:59 عصر
راه دوم رو انجام دادم يعني دوباره كانورتش كردم به 97 جواب داد ولي سرتش ميخره بهم ، اصلاً به حروف الفبا نيست هرجور خودش خواسته چيده ،‌براي اينكار هم راهي داره ؟
توی اکسس بازش کن برو تو یکی از فیلدهای زیر ستونی که می خوای براساسش سورت کنی
بعد توی منوی records\sort\sort Accending رو انتخاب کن ممکنه جواب بده
البته از ان به بعد بهتره از خود اکسس برای ساخت دیتابیست استفاده کنی تا توی دردسر نیفتی
موفق باشی