PDA

View Full Version : سوال: پيدا كردن مسير برنامه نصب شده

hrj1981
پنج شنبه 13 تیر 1387, 20:55 عصر
سلام
دوستان حتما با برنامه هايي مواجه شده اند كه بعد از نصب ، شركت سازنده بچ هايي براي اصلاح آن ايجاد مي كند و بچ ها بصورت اتوماتيك مسير نصب برنامه مورد نظر را در رايانه مقصد پيدا مي كنند و جايگزين مي شوند ، حال از دوستان متخصص مي خواستم من را از اين نظر راهنمايي كنند ، برنامه من انتشار پيدا كرده و هر ماه براي آن يك بچ اصلاحي آماده مي كنم و بصورت سي دي براي واحدها ارسال مي كنم ، اكنون مي خواهم آنها را روي اينترنت قرار دهم و كاربر با دانلود ، بچ ها بصورت اتوماتيك مسير نصب را پيدا كرده و جايگزين شوند.

زياد شد . . . ممنون از راهنمايي هاي شما

vbhamed
جمعه 14 تیر 1387, 10:51 صبح
سلام

راه معمولش اينه كه برنامه شما هر بار اجرا ميشه مسير اجراي خودش رو تو يك كليد رجيستري بنويسه و برنامه Update هم از اونجا بخونه

البته از يك فايل كه در جاي مشخصي گذاشته شده هم مي تونيد همزمان استفاده كنيد تا اگر به هر دليل رجيستري در دسترس كاربر نبود مشكلي نداشته باشيد

ƒxmahdi
جمعه 14 تیر 1387, 11:23 صبح
حال که برنامه شما انتشار پیدا کرده شما می توانید بعد از اولین اجرا بچ کادر محاوره open را از کنترل CommonDialog فراخوانی کرده و از کاربر بخواهید که فایل exe برنامه را مشخص کند یا بوسیله کادر BrowseForFolder فولدر نصبی را از کاربر بخواهید ( درست مثل plugin نرم افزار Jetaudio )
بعد می توانید با توجه به فایل های مشخصی که در مسیر برنامه وجود دارد تشخیص دهید که کاربر فولدر نصبی برنامه را درست مشخص کرده. موفق باشی

drwatson
جمعه 14 تیر 1387, 19:29 عصر
سلام
برنامه هایی که نصب میشن معمولا توی این مسیر در رجیستری ویندوز یه کلید میسازن
برای uninstall شدن و توی add/remove ویندوز نمایش داده میشن
حالا برنامه پچ شما مسیر برنامتون رو از این طریق میتونه پیدا کنه
مثلا
مسیر ویژوال بیسیک
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Uninstall\Visual Basic 6.0 Enterprise Edition

majjjj
شنبه 15 تیر 1387, 07:41 صبح
فکر کنم حامد عزیز بطور کامل توضیح دادن
فقط برای برنامه هایی که قبلا منتشر کردین میتونید یک فایل اجرایی بفرستید که تغیراتتون رو تو رجیستری انجام بده بقیش هم مطابق نظر حامد میتونید عمل کنید(منظورم یک فایل اجرایی از همون برنامه اصلی خودتونه)

برای کلاینت ها هم میتونید از فایلهای ini استفاده کنید