PDA

View Full Version : مشکل در رزلوشن های مختلف

archi
شنبه 07 شهریور 1383, 07:36 صبح
چی کار کنم صفحه ای که با Visual Studio درست کردم تو رزولوشن های مختلف دریت نشون داده بشن؟ وقتی با محیط هایی مثل دریم ویور و... یه صفحه می ساختیم خود به خود درست بود ولی اینجا نه .

faramarz_s
شنبه 07 شهریور 1383, 11:52 صبح
این مشکل ارتباط زیادی به محیط طراحی (ویژوال استودیو یا ...) نداره معمولا طراحان حرفه ای در رزولوشنی طراحی خود را انجام می دهند که اطمینان دارند بیشترین مخاطبین آنها هم همان را دارند.
بعصی از طراحان هم کاربر را مجبور می کنند که رزولوشن خود را تغییر دهد که پر واضح است که مشتری پسند نمی باشد.
در مجموع پیشنهاد می شود برای کاربران ایرنی از رزولوشن 800 * 600 استفاده نموده که همه کاربران راحت باشند.

Abbas Arizi
شنبه 07 شهریور 1383, 12:42 عصر
اگه صفحاتتون رو به جای GridLayout به صورت FlowLayout طراحی کنید این مشکل تا حد زیادی برطرف میشه.

faramarz_s
شنبه 07 شهریور 1383, 15:53 عصر
برای نزدیک به ده تا سایت هر دو حالت فرموده شده امتحان شده است.
اصولا بحث بیشتر روی تیبل واین حرفا هستش کافیه در کمترین رزولوشن طراحی را در یک جدول با واید و هایت 100٪ انجام داد...
البته دوست ما هم مشخص نکرده اند چی
دریت نشون داده بشن؟
:!:
مشخصه وقتی که طراحی بر اساس جدول باشد و Percentage در مرورگرها با هر رزولوشنی ست میشه.

Vahid_Nasiri
شنبه 07 شهریور 1383, 17:59 عصر
بله! موارد فوق بسیار مهم هستند، خصوصا اگر برای اینترانت داخلی شرکت ها برنامه می نویسید باید بدونید که رزولوشن 800 در 600 حداکثر حالت است (در 95 درصد مواقع).
به سایت مکرومدیا مراجعه کنید. طراحی جالبی دارد. برای مثال دو طرف صفحه رو خالی گذاشته و کار رو وسط صفحه ارائه داده. اینکار دو حسن دارد : 1- در رزولوشن 800 در 600 حتما کار می کند و 2- در رزولوشن های بالاتر بازهم کاربر پسند است.
در کل در گوگل سرچ کنید free web site templates و سپس چندتا از اون ها رو بعنوان تمپلیت کاری مناسب دربیارید و ازش استفاده کنید. چون عموما در این نوع تمپلیت ها حساب این موارد هم شده است.
فقط یادتون باشه جداول در محیط VS.NET ، معمولا توسط خود محیط طول و عرضشون فیکس می شود. یعنی با تغییر اندازه صفحه به صورت خودکار و هوشمند تغییر اندازه نمی دهند. بنابراین باید به تگ های اون در پشت صحنه ی فرم مراجعه کنید و کلمه ی absolute‌ را در مورد موقعیت حذف کنید.
کلا این موارد دیگر بیشتر هنری است تا برنامه نویسی محض!

Inprise
شنبه 07 شهریور 1383, 18:21 عصر
چی کار کنم صفحه ای که با Visual Studio درست کردم تو رزولوشن های مختلف دریت نشون داده بشن؟ وقتی با محیط هایی مثل دریم ویور و... یه صفحه می ساختیم خود به خود درست بود ولی اینجا نه .

داخل محیطهائی مثل DreamWeaver هم چنین قابلیتی بصورت خودکار وجود نداره . راه حل عملی و قابل اعتمادی که عموما" توسط توسعه گران وب استفاده میشه کاربرد تناسبی در سایز کنترلهائی مثل جدول و ستونها و سطرهاش هست . یعنی به عنوان مثال تمام صفحه ات و محتویاتش داخل یکی از ستونهای یک جدول قرار میگیرن که عرض اون ستون همیشه هشتاد درصد صفحهء نمایش رو پر خواهد کرد . با استفاده از چنین روشهائی ( اگر بگردی اسکریپتهای آماده هم براش وجود داره ، خصوصا برای محیط DreamWeaver ) میتونی صفحه ات رو بدون توجه به سایز صفحه نمایش توسعه بدی .