PDA

View Full Version : سوال: چرا پروژه های VB6 در PC که VB6 نصب نیست کار نمیکند؟

sayyedahmadhosayni
جمعه 14 تیر 1387, 14:16 عصر
با سلام به تمام دوستان

یه سوال داشتم

من با vb6 برا یکی از دوستام یه برنامه نوشتم و اونو EXE کردم
حالا وقتب برنامه رو رو PC دوستم اجرا میکنم ارور میده !

چیکارش کنم که مثل یه فایل اجرایی کامل نیاز به نصب ساید برنامه ها نباشه ؟ :متفکر:

ممنون و موفق باشید :قلب::قلب:

اوبالیت به بو
جمعه 14 تیر 1387, 14:36 عصر
چرا پروژه های VB6 در PC که VB6 نصب نیست کار نمیکند؟
چون نرم افزار ساخت Setup رو واسه اين ساختن!

ابوذر محمودی
جمعه 14 تیر 1387, 16:05 عصر
با سلام به تمام دوستان

یه سوال داشتم

من با vb6 برا یکی از دوستام یه برنامه نوشتم و اونو EXE کردم
حالا وقتب برنامه رو رو PC دوستم اجرا میکنم ارور میده !

چیکارش کنم که مثل یه فایل اجرایی کامل نیاز به نصب ساید برنامه ها نباشه ؟ :متفکر:

ممنون و موفق باشید :قلب::قلب:
سلام دوست عزیز
من به طور حتم یقین دارم که شما اکتیوایکس هایی رو که تو برنامه استفاده کردید رو توی سیستم دوستتون کپی نکردید
من پیشنهاد می کنم اگه توی برنامه ای از اکتیو ایکس استفاده کردید ، حتما واسه برنامتون setup درست کنید
شما این 3 تا فایل رو که توی system32 قرار دارند رو توی شاخه system32 دوستتون هم کپی کنید.MSADODC.OCX-MSDATGRD.OCX-MSMASK32.OCX
ببخشید جسارت کردم ولی یه چند تا ایراد برنامتون داره اونا رو برطرف کنید:
راستی قسمت هایی رو که قراره فقط عدد بگیره مثل قسمت تلفن از این کد استفاده کنید:

Private Sub Text1_KeyPress(KeyAscii As Integer)

Select Case KeyAscii
Case 8, 48 To 57
KeyAscii = KeyAscii
Case Else
KeyAscii = 0
End Select
End Sub

یه آیکون واسه برنامه بزارید - کپشن فرم هاتون رو هم مناسب انتخاب کنید-اگه واسه دکمه از عکس استفاده می کنید واسه همه ی دکمه ها از عکس استفاده کنید

sayyedahmadhosayni
جمعه 14 تیر 1387, 16:35 عصر
با ساختن یه setup ساده میشه این مشکل رو حل کرد ؟

یعنی با کپی کردن همون 3 تا فایل جواب میگیرم ؟ یا به کارای بیشتری نیاز داره ؟

برا ساخت setup از کدوم برنامه استفاده کنم ؟

iexpress.exe کارمو را میندازه ؟

:قلب:

vahid_d_0101
جمعه 14 تیر 1387, 17:33 عصر
این مشکلو منم دارم حتی وقتی اکتیوایکس های را که تو برنامه ام دارم رو یه کامپیوتر دیگه کپی میکنم نمیتونه برنامه ام اجرا بشه ولی وقتی وبی رو نصب میکنم و یه بار سورس برنامه رو باهاش باز میکنم این بار برنامه اجرا میشه؟

ابوذر محمودی
جمعه 14 تیر 1387, 18:11 عصر
بعضی از اکتیو ایکس ها هستند که باید رجیستر بشن. برای رجیستر کردن اونا باید از دستور زیر استفاده کرد regsvr32 filename خود وی بی هم یک برنامه واسه ست آپ سازی داره واسه شروع بد نیست. در منوی استارت مراحل زیر رو دنبال کنید all program\Microsoft Visual Studio 6.0\Microsoft Visual Studio 6.0 Tools\Package & Deployment Wizard

drwatson
جمعه 14 تیر 1387, 20:36 عصر
سلام
برو تو منوی addins\addinManager بعد روی package&DeploymentWizard دابلکلیک کن حالا
دوباره منوی ادداینز رو باز کن و package&DeploymentWizard رو کلیک کن یه ویزارد باز میشه که تو باید
اول پکیج رو بسازی مراحل ویزاردو دنبال کن خودش میسازه

SepehrEZ
شنبه 15 تیر 1387, 04:52 صبح
سلام دوستان . نيازي به ساخت Setup و اين جور حرفا نيست.يه برنامه هست كه اكتيويكس ها رو تو EXE قرار ميده و اون فايل در همه ي كامپيوتر ها بدون دردسر اجرا خواهد شد.بدون نياز به هيچ OCX و DLL خاصي.لينك دانلود نرم افزار و كركش و آموزش كامل آن در زير است.

http://escada.blogfa.com/post-7.aspx

vahidvb
شنبه 15 تیر 1387, 05:16 صبح
سلام دوستان . نيازي به ساخت Setup و اين جور حرفا نيست.يه برنامه هست كه اكتيويكس ها رو تو EXE قرار ميده و اون فايل در همه ي كامپيوتر ها بدون دردسر اجرا خواهد شد.بدون نياز به هيچ OCX و DLL خاصي.لينك دانلود نرم افزار و كركش و آموزش كامل آن در زير است.

http://escada.blogfa.com/post-7.aspx

از بابت وقتی که گذاشتی ممنون
دو تا مورد واسم پیش اومد
یک اینکه OCX Flash رو نتونست و ارور داد
دوم اینکه لینکه کرکش خراب بود (فیلتر نه ها)

vbhamed
شنبه 15 تیر 1387, 11:57 صبح
سلام
اينجا رو ببين
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=107573&highlight=%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA+%D8%B3%D8%AA%D8 %A7%D9%BE+%D9%83%D8%A7%D9%85%D9%84

SepehrEZ
یک شنبه 16 تیر 1387, 06:05 صبح
راستش من كه تا الان هر كدومو امتحان كردم درست جواب داد و كار كرد.
در مورد كرك هم اگه تو همون سايت CrackFound بگرديد پيدا مي كنيد.

maryamb
یک شنبه 16 تیر 1387, 12:20 عصر
برای رجیستر کردن اونا باید از دستور زیر استفاده کرد regsvr32 filename
ببخشید این کد رو کجا باید نوشت ؟ و از کجا می شه فهمید که کنترل رجیستر شده یا نه . و اگه رجیستر نشده باشه چه اتفاقی می افته ؟
ممنون

ابوذر محمودی
یک شنبه 16 تیر 1387, 17:33 عصر
اگه هنگام کار با اکتیو ایکس ها دچار مشکلی شدید ، یعنی تمام تنظیمات درسته ولی نمی تونین از اونا استفاده کنید دلیلش رجیستر نبودن اوناست.
این کد رو می تونید توی run یا cmd وارد کنید .بدین صورت که ابتدا دستورregsvr32 وبعد از اون هم مسیر و نام فایل.
Regsver32 "E:\my activeX\ XPControls.ocx"
اگه کار رو درست انجام داده باشید یه پیغام نمایش داده می شه مبنی بر این که کامپوننت با موفقیت رجیستر شده.

prg_mail
دوشنبه 04 آذر 1392, 21:18 عصر
یادش بخیر
ویژوال بیسیک 6
واسه ما که همش پاسکال و سی کار میکردیم معجزه ای بود

http://www.poroje.com/student-projects/visual-basic