PDA

View Full Version : سوال: فیلد کم شونده

D32.00110
جمعه 14 تیر 1387, 19:50 عصر
سلام

من با VB یه برنامه نوشتم حالا یه فیلد رشته یا عددی میخوام درست کنم که خود به خود هر روز یدونه ازش کم بشه ولی میخوام این کارو خود اکسس بکنه میشه کمک کنید ؟؟؟

davood-ahmadi
شنبه 15 تیر 1387, 09:18 صبح
اکسس به خودی خود یک بانک اطلاعاتی محسوب می شود.
تا موقعی که فایل اکسس اجرا نمی شود کاری نمی توان کرد.
روش اول : شما می تونید اون عددی که می خواهید را روزی ازش یکی کم بشه را در یک جدول ذخیره کنید ولی در هنگام لود برنامه شما با توجه به تاریخ یکی از آن کم کند. مثلاً شما می توانید تاریخ روزهایی که وارد برنامه می شود را وارد کنید و سپس گروه تاریخ ها بیشتر از عدد خاصی شد می تواند برنامه شما به شما جواب دلخواه را بدهد.

روش دوم : نگهداری آن در رجیستر ویندوز

روش سوم: نگهداری آن در یک تکست فایل

مهدی قربانی
شنبه 15 تیر 1387, 09:54 صبح
سلام
دوست عزيز اين نمونه كاربردي در خود اكسس هست

Private Sub Form_Load()
Dim rst As DAO.Recordset
Dim I As Integer
Dim Counter As Integer
Dim RecCount As Integer
Dim VarDAy As Integer
Set rst = CurrentDb.OpenRecordset("Table1")
rst.MoveLast
rst.MoveFirst
RecCount = rst.RecordCount
If RecCount = 0 Then
Exit Sub
Else
For I = 1 To RecCount
Counter = rst.Fields("p_count").Value
VarDAy = Diff(rst.Fields("p_date").Value, Shamsi())
If VarDAy < 0 Then
VarDAy = 0
Else
rst.Edit
rst.Fields("p_counter").Value = Counter - VarDAy
rst.Update
rst.MoveNext
End If
Next I
End If
rst.Close
Set rst = Nothing
End Sub

D32.00110
شنبه 15 تیر 1387, 10:59 صبح
ممنون دوستان

mehdi-gh و davood-ahmadi عزیز ممنون من اینو میدونم ولی من نمیخوام این کارو با VB بکنم میخواستم بدونم میشه این کارو با خود اکسس کرد یا نه ؟؟؟
که میفرمایید نمیشه ...

مهدی قربانی
شنبه 15 تیر 1387, 11:35 صبح
سلام
D32.00110 عزيز من ظاهراً متوجه منظور شما نشده بودم بله اكسس اين امكان رو بصورت Base نداره .

shaghaghi
شنبه 15 تیر 1387, 12:40 عصر
سلام
من با VB یه برنامه نوشتم حالا یه فیلد رشته یا عددی میخوام درست کنم که خود به خود هر روز یدونه ازش کم بشه ولی میخوام این کارو خود اکسس بکنه میشه کمک کنید ؟؟؟
سلام
دوست عزیز، احتمال می دهیم شما به دنبال درست کردن نسخه Trial برای برنامه خودتان هستید ؟ بله؟

D32.00110
شنبه 15 تیر 1387, 18:33 عصر
سلام
دوست عزیز، احتمال می دهیم شما به دنبال درست کردن نسخه Trial برای برنامه خودتان هستید ؟ بله؟

:قهقهه::بامزه::لبخند:
نه عزیز من هیچ کدوم از اینا رو نمیخوام و هیچ کاره دیگه ای نمیخوام بکنم ...
مرسی که سعی میکنید که مشکل منو بفهمید و حل کنید :قلب:

من فقط میخوام که یه فیلد رشته یا عددی درست کنم که خود به خود هر روز یدونه ازش کم بشه این کارو با اکسس میخوام بکنم همین ...

shaghaghi
یک شنبه 16 تیر 1387, 09:35 صبح
:قهقهه::بامزه::لبخند:
نه عزیز من هیچ کدوم از اینا رو نمیخوام و هیچ کاره دیگه ای نمیخوام بکنم ...
مرسی که سعی میکنید که مشکل منو بفهمید و حل کنید :قلب:
من فقط میخوام که یه فیلد رشته یا عددی درست کنم که خود به خود هر روز یدونه ازش کم بشه این کارو با اکسس میخوام بکنم همین ...
دوست عزیز یقین کنید که اکسس این قابلیت را ندارد که بصورت مستقل و هوشمند تشخیص بدهد که یک روز از تاریخ دیروز گذشته و مقداری را تغییر دهد، شما در نهایت می توانید کاری کنید که هر زمان که کاربر وارد برنامه می شود پشت پرده برنامه مقداری چک شود و تغییر کند، با این روش هم احتمال دارد روزی بیاید که برنامه اصلا یکبار هم باز نشود!!
اکنون دو راه حل به نظرم می رسد: اول اینکه موضوع را از کمی عقب تر تشریح کنید و بفرمایید برنامه شما قرار است چه کاری انجام دهد و از کجا به این نتیجه رسیده اید که برنامه باید هر روز مقداری را تغییر دهد، چه بسا روش دیگر هم برای رسیدن به منظور شما وجود دارد که به ذهن شما نرسیده است و با مشورت دوستان به آن می رسید!
دوم اینکه اگر تمایلی به توضیح بیشتر ندارید یکی از این دو راه را انتخاب نمایید: یا در همان vb برنامه تان را مقیم در حافظه کنید یا اینکه به سراغ Sql بروید و از تعریف Job کمک بگیرید.
با تشکر.

D32.00110
یک شنبه 16 تیر 1387, 13:02 عصر
دوست عزیز یقین کنید که اکسس این قابلیت را ندارد که بصورت مستقل و هوشمند تشخیص بدهد که یک روز از تاریخ دیروز گذشته و مقداری را تغییر دهد، شما در نهایت می توانید کاری کنید که هر زمان که کاربر وارد برنامه می شود پشت پرده برنامه مقداری چک شود و تغییر کند، با این روش هم احتمال دارد روزی بیاید که برنامه اصلا یکبار هم باز نشود!!
اکنون دو راه حل به نظرم می رسد: اول اینکه موضوع را از کمی عقب تر تشریح کنید و بفرمایید برنامه شما قرار است چه کاری انجام دهد و از کجا به این نتیجه رسیده اید که برنامه باید هر روز مقداری را تغییر دهد، چه بسا روش دیگر هم برای رسیدن به منظور شما وجود دارد که به ذهن شما نرسیده است و با مشورت دوستان به آن می رسید!
دوم اینکه اگر تمایلی به توضیح بیشتر ندارید یکی از این دو راه را انتخاب نمایید: یا در همان vb برنامه تان را مقیم در حافظه کنید یا اینکه به سراغ Sql بروید و از تعریف Job کمک بگیرید.
با تشکر.

ممنون از کمکتون بله همونطور که میفرمایید واسه کاری که من میخوام بکنم راههای زیادی هست ولی من میخواستم بدونم که میشه این کارو به دوش خود اکسس انداخت یا نه که حل شد . :چشمک:

نتیجه : با اکسس نمیشه این کارو کرد . / تمام