PDA

View Full Version : خواندن هر فایل به صورت باینری یا hex

Delphi-Man
جمعه 14 تیر 1387, 21:34 عصر
با سلام
می خواستم بدونم چطوری میشه فایل هارو به صورت Binary یا Hex آنها خواند.در ضمن من میتونم ASCII اون رو بخونم. مثل Hex editor ها که فایل ها رو باهاشون باز می کنی و محتویات فایل رو به صورت hex نشون می دن.
با تشکر

Delphi-Man
شنبه 15 تیر 1387, 23:54 عصر
پس کسی جواب نمیده؟

vcldeveloper
یک شنبه 16 تیر 1387, 04:45 صبح
مسلما تابعی پیدا نمی کنید که یک فایل را بخونه و خودش براتون تبدیل به Hex کنه و "مثل Hex Editorها" براتون نمایش بده.
برای اینکه جواب مفیدی بگیرید، بهتره توضیح بدید که در کجای کار مشکل دارید؟ خواندن یک فایل بصورت باینری، یا تبدیل داده باینری به رشته Hex، یا نمایش داده Hex در یک کنترل، یا...

Delphi-Man
یک شنبه 16 تیر 1387, 10:09 صبح
مسلما تابعی پیدا نمی کنید که یک فایل را بخونه و خودش براتون تبدیل به Hex کنه و "مثل Hex Editorها" براتون نمایش بده.
برای اینکه جواب مفیدی بگیرید، بهتره توضیح بدید که در کجای کار مشکل دارید؟ خواندن یک فایل بصورت باینری، یا تبدیل داده باینری به رشته Hex، یا نمایش داده Hex در یک کنترل، یا...
ممنون از این که حواب دادید...
من در خواندن فایل به صورت Hex یا Binary مشکل دارم.

vcldeveloper
یک شنبه 16 تیر 1387, 18:16 عصر
برای خوندن فایل بصورت باینری، می تونید از TFileStream استفاده کنید. برای تبدیل عدد به Hex هم در سایت قبلا سورس کدهایی معرفی شده.

doostanehsoft
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 14:43 عصر
برای خوندن فایل بصورت باینری، می تونید از TFileStream استفاده کنید. برای تبدیل عدد به Hex هم در سایت قبلا سورس کدهایی معرفی شده.
من نمی تونم این برنامه رو پیدا کنم، می شه لینکشو بدید؟

یوسف زالی
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 15:41 عصر
سلام.
راههای زیادی دارید اما استفاده از استریم روش بهتری هست. برای تبدیل یک عدد به کد هگز اون می تونید از تابع IntToHex استفاده کنید.

Nima NT
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 20:56 عصر
درباره MadCollection و علی الخصوص بخش MadDisAsm گوگل کن...