PDA

View Full Version : لوگوی دلفی 7

etedali
جمعه 14 تیر 1387, 22:25 عصر
سلام به همه دوستان عزیز وقتتون بخیر.
همه شما قطعا میدونید که اگر ترکیب دو کلید Ctrl+ Shift را بلافاصله بعد از کلیک بروی دلفی 7 بزنیم یه عکس به جای لوگو دلفی باز میشه میخواستم شما راهنمایی کنید که کاری شبیه به اینکار را اگر بخواهم انجام بدم باید چکار کنم این عکس را باید کجا استفاده کنم کلا اطلاعات راجع به این عمل میخوام. ممنون

Hsimple11
جمعه 14 تیر 1387, 23:35 عصر
صفحه ای که در هنگام لود برخی برنامه ها مثل دلفی مشاهده میکنید Splash Screen نام داشته و چیزی بجر یک فرم یا فریم معمولی نیست.درواقع این صفحه فرصتی را فراهم میکنم تا قسمتهای اصلی برنامه در حافظه بارگذاری شوند. میتوانید آن را ساخته و به برنامه تان اضافه کنید و در هنگام ایجاد آن کلید یا کلیدهایی را بخوانید و بر مبنای آنها عملی را انجام دهید.
طریقه ساخت یک Splash Screen در همین سایت توضیح داده شده و مثالش هم وجود دارد. جستجو کنید.

موفق باشید...

etedali
شنبه 15 تیر 1387, 01:18 صبح
صفحه ای که در هنگام لود برخی برنامه ها مثل دلفی مشاهده میکنید Splash Screen نام داشته و چیزی بجر یک فرم یا فریم معمولی نیست.

موفق باشید...
Spalesh را میدونم اما میخوام اگر ترکیبی از کلیدها را زد مثلا همان Ctrl+Shiftو برنامه را اجرا کرد فرمی که مد نظر من هست اجرا بشه نه اون Spalesh Screenهمیشگی

Hsimple11
شنبه 15 تیر 1387, 01:52 صبح
در همان Splash Screen آن را ایجاد کنید. خصوصیت KeyPreview فرم Splash خود را True کرده و VirtualKey ها را بخوانید مثلا برای Ctrl+Shift. اگر فشرده شده بود (OnKeyDown) یک تصویر را نشان داده یا از یک ResourceStream لود کنید.

موفق باشید...