PDA

View Full Version : اتصال به پایگاه داده اکسس ـ فوری

MissDelphi
شنبه 07 شهریور 1383, 14:27 عصر
چطور باید به پایگاه داده اکسس متصل شد؟ (اگر تمام مراحل کار را کامل توضیح بدین ممنون میشم....میشه username , password نداد؟)
در ضمن من نمی خوام 1مسیر ثابت و مشخص برای اتصال به پایگاه داده داشته باشم یعنی اگر مسیر عوض شد به طور خودکار برنامه از این مسیر استفاده کند.

ara_prg
شنبه 07 شهریور 1383, 15:26 عصر
با ADO خیلی راحت می تونی انجام بدی :wink:

nasr
شنبه 07 شهریور 1383, 22:01 عصر
سلام
1 - برای اینکه username , password ندی خاصیت Login Prompt را برابر False کن

2- برای اینکه مسیر مشخص نباشد در قسمتی که مسیر فایل را مشخص می کنی فقط اسم فایل MDB را بنویس
با اینکار هر جایی فایل EXE باشه فایل اکسس را هم بگذار کنارش

موفق باشید

MiRHaDi
یک شنبه 08 شهریور 1383, 00:55 صبح
سلام
اگه نخوای از ADO استفاده کنی و از حالت معمولی استفاده کنی باید بری توی مثلا ODBC توی Administrator Setting و یک Alias برای فایلت تعریف کنی ! بعد اونو توی DataBase Name بیاری و بعد توی Table Name لیست همه جداولت میاد و میتونی استفاده کنی
بای

سار
یک شنبه 08 شهریور 1383, 06:28 صبح
چطور باید به پایگاه داده اکسس متصل شد؟ (اگر تمام مراحل کار را کامل توضیح بدین ممنون میشم....میشه username , password نداد؟)
در ضمن من نمی خوام 1مسیر ثابت و مشخص برای اتصال به پایگاه داده داشته باشم یعنی اگر مسیر عوض شد به طور خودکار برنامه از این مسیر استفاده کند.
از کد زیر استفاده کنید.

ConStr = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source="
ConStr = ConStr + ExtractFilePath(Application.ExeName)+ "\Tables.mdb;Persist Security Info=False"
ADOConnation.ConnactionStrtin:=Con;
ADOConnation.open;

شما میتونید به جای ExtractFilePath(Application.ExeName)+ "\Tables.mdb مسیر خودتون رو بنویسید ولی فکر کنم اینطوری بهتر باشه.