PDA

View Full Version : سوال: برای پروژه ایده لازم دارم. کمک

faizollah
شنبه 15 تیر 1387, 19:40 عصر
سلام:

من دبی هستم. دانشجوی سال آخر IT برای ترم دیگه باید پروژه بدم. کسی ایده ی خوبی داره که با ویژوال بیسیک بنویسم. یک برنامه ی آبکی نباشه. یک چیز مشتی که به هر کی بگم کف کنه. زحمتش هم مهم نیست. من پشتکارم خوبه. مثلا با بارکد چه برنامه ی جالبی میشه نوشت؟

یا هر ایده ی دیگه.

ممنونم.

Nima NT
شنبه 15 تیر 1387, 19:45 عصر
برو تو نخ OCR ، معمولا" واسه پروژه کارشناسی ارشد تحویل میگیرن اگه تو کارشناسی بدی حتما" استادت کف میکنه.
ولی خوب کار ساده ای نیست. !

reza6384
شنبه 15 تیر 1387, 19:56 عصر
اگر از بارکد می خوای استفاده کنی و می خوای یه چیز خفن باشه، یک سیستم کنترل و ردیابی محصول در خط تولید بنویس. این سیستم دارای چمد تا WorkStation هست که هر کدوم اونها به Barcode Scanner مجهز هستند، هنگامی که محصولات از این Station ها رد می شن این سیستم ها اطلاعاتی رو راجع به اون محصول به پایگاه داده اضافه می کنن. و در هر لحظه می شه با اطلاعات پایگاه داده فهمید که محصول کجاست و در چه مر حله ای از تولید هست. برای اینکار باید کار با دیتابیس تحت شبکه رو بلد باشی و یا یاد بگیری.
قول می دم این خوب چیز دهن پرکنی هست.

faizollah
یک شنبه 16 تیر 1387, 16:06 عصر
ممنون از راهنماییهاتون. در مورد OCR میشه بیشتر توضیح بدین؟ میدونم چیه. ولی برنامه نویسیش تا چه حد سخته؟

آقای رضا محصولاتی که تو خط تولید هستند هم بارکد دارند. نه؟

بقیه ی دوستان اگر طرح دیگری دارند من استقبال می کنم.

مرسی

Nima NT
یک شنبه 16 تیر 1387, 17:33 عصر
آقای Hadi.Delphi استاد برنامه نویسی OCR هستن ( تو دلفی )
ایشون بیشتر میتونن کمکتون کنن.
( بهشون میگم که جوابتون رو بده )

HadiDelphi
یک شنبه 16 تیر 1387, 17:58 عصر
با در خواست آقای نیما من چند خط در مورد OCR اینجا مینویسم و فردا هم شاید چند تا PDF آپ کنم .

خوب OCR یا (optical character recognitions) یعنی تشخیص نوری کاراکتر ها .
OCR یکی از شاخه های علم Image Processing هست . تشخیص کاراکتر های انگلیسی از روی تصاویر کار چندان سختی نیست ولی تشخیص کاراکتر های زبان های مثل فارسی و عربی به دلیل پیوسته بودن کاراکتر ها , کار سختی هست و تا به حال در دنیا روش مطمئنی هم برای این کار وجود ندارد . البته در سال های اخیر روش های برای این کار (هم در کشور خودمان و هم در خارج از کشور ) به وجود اومده ولی درصد خطای اون ها زیاد هست
من امروز چندا PDF انگیلسی میزارم شاید به دردتون خورد , فردا هم چند تا فارسی شو میزارم .

faizollah
دوشنبه 17 تیر 1387, 17:45 عصر
واقعا ممنون.

HadiDelphi
دوشنبه 17 تیر 1387, 17:54 عصر
فارسی هارو هم اینجا آپ کردم میتونید از این تاپیک بردارید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=548614#post548614