PDA

View Full Version : سوال: ارتباط بین دو جدول از طریق اکسس و استفاده اون در VB

nokhodi
شنبه 15 تیر 1387, 22:20 عصر
سلام...

بانکی در اکسس طراحی کردم...
کلید ها اصلی و فرعی رو هم معرفی کردم...
در خود اکسس توسط ریلسن شیپ اونا رو به هم مرتبت کردم...

حالا سوالم...
چطوری و با چه دستوری میتونم از این کلیدها استفاده کنم...
منظورم اینه من قبلا برای اینکه بین دو جدول ارتباط برقرار کنم از سرچ استفاده میکردن یعنی کلید اصلی رو جسجتجو میکردم و بر مبنای اون کارامو انجام میدادم...

حالا وقتی خود اکسس این قابلیت رو داره و حتی میتونم جداول رو به هم ارتباط بدم..راهی وجود داره که من دیگه از سرچ استفاده کنم برای ارتباط بین دو جدولم و براسا همون کلید ها و ریلیشن شیپ که درست کردم کارا مو انجام بدم؟

ali_habibi1384
یک شنبه 16 تیر 1387, 00:36 صبح
سلام دوست عزیز . دقیقا چی می خواید؟
چیزی که من متوجه شدم از مطلبتون ظاهرا در استفاده از Query مشکل دارید . درسته؟

nokhodi
یک شنبه 16 تیر 1387, 08:14 صبح
منظورم این بود:
من تا الان وقتی داشتم از بانکی و پروژه هام استفاده میکردم تو خود vb ایجادش میکردم بدون هیچ ارتباط و یا کلید اصلی..
با کد نویسی و با سرچ ها کلید هامو تعیین کردم و ارتباط جداول رو برقرار کردم...
ولی الان بانک رو دارم تو اکسس درست میکنم و ارتباطاتشونو بدون کد نویسی و مستقیم از خود اکسس ایجاد کردم مثلا کلید هاشونوو ارتباط بین جداول(ریلیشن شیپ)...

حالا خود سوال : چطوری میتونم تو vb از کد نویسی اضافه پرهیز کنم...و با همون ارتباطی که در اکسس ایجاد کردم و با دستورات کوتاهی بشه کار یه جستجو رو انجام داد...اصلا امکان پذیر هست؟

bobrus
یک شنبه 16 تیر 1387, 10:59 صبح
ساده ترين روشي رو كه ميتوني به كاربري اينه كه توي خود اكسس كوئري ايجاد كني و بعد Sql ايجاد شده رو به ويژوال بيسيك منتقل كني و اگه در مورد نحوه اتصال بانك به اكسس مشكل داري بهتره يكمي تو سايت جستجو كني

majjjj
یک شنبه 16 تیر 1387, 12:39 عصر
منظورم این بود:
من تا الان وقتی داشتم از بانکی و پروژه هام استفاده میکردم تو خود vb ایجادش میکردم بدون هیچ ارتباط و یا کلید اصلی..
با کد نویسی و با سرچ ها کلید هامو تعیین کردم و ارتباط جداول رو برقرار کردم...
ولی الان بانک رو دارم تو اکسس درست میکنم و ارتباطاتشونو بدون کد نویسی و مستقیم از خود اکسس ایجاد کردم مثلا کلید هاشونوو ارتباط بین جداول(ریلیشن شیپ)...

حالا خود سوال : چطوری میتونم تو vb از کد نویسی اضافه پرهیز کنم...و با همون ارتباطی که در اکسس ایجاد کردم و با دستورات کوتاهی بشه کار یه جستجو رو انجام داد...اصلا امکان پذیر هست؟

مشکل شما اینجاست که فکر میکنی اون ریلیشنها بدون کد درست میشن درحالی که کدهای sql رو خود اکسس میسازه و ازشون استفاده میکنه شما باید کویری هاتون رو تو دیزاین ویواکسس بصورت sql ببینید و ازشون استفاده کنید(برای vb)

nokhodi
یک شنبه 16 تیر 1387, 12:48 عصر
یعنی در هر صورت باید از کویری که بر اساس اون ریلیشن ها گرفتم استفاده کنم در vb

منظور شما همین بود؟

bobrus
یک شنبه 16 تیر 1387, 16:54 عصر
نه بهتره كه از كوئري كه توي خود وي بي مي سازي استفاده كني چون انعطاف برنامه رو بالا مي بره
مي توني كوئري توي اكسس بسازي و بعد از توي وي بي به طور مستقيم اونو فرا خوني كني كه داراي مشكلات خاص خودشه مثلاً اگه بخواي يه نوع جستجو رو عوض كني بايد بري تو اكسس و يه كوئري جديد بسازي