PDA

View Full Version : اتصال دوباره بانك به Sql Server

bobrus
یک شنبه 16 تیر 1387, 10:39 صبح
سلام دوستان
من ديروز ويندوزم يهو و بي دليل ديگه بالا نيومد و مجبور شدم يه ويندوز جديد نصب كنم و بعد از نصب Sql server هرچه تلاش كردم كه يكي از بانكهاي قبليمو كه كلي هم توش اطلاعات هست اتچ كنم ولي پيغام خطا ميده
روشي براي حل اين مشكل هست؟

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 16 تیر 1387, 14:41 عصر
سلام .این پیغام برای این هستش که فایل لاگ شما خراب شده.میتونی فایل لاگ رو یک جای دیگه cut کنی و فایل mdf رو خالی سعی کنی attach کنی.معمولا خود sql یک لاگ جدید برای شما میسازه و دیتابیس رو Attach میکنه. ولی اگر نشد در خود سایت دنبال کلمه emergency mode بگرد.

bobrus
یک شنبه 16 تیر 1387, 16:39 عصر
لطفاً سريع
از راهنمايي تون ممنون ولي بعداز اجرا كردن دستورات تويه مرحله بعد از Suspect كه مي خوام ديتا بيس رو به حالت Emergency قرار بدم اول پيغام successfully ميده و بعد دوباره خطا ميده
اينو بايد چيكار كنم

راستي اين دستورات رو بايد كجا بنويسم و اجرا كنم (من از توي . . .job Scheduling اجرا مي كنم)

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 17 تیر 1387, 07:52 صبح
سلام .نیازی نیست در job کاری بکنید.میتونی این دستورات رو در query analyzer بنویسی. شما یک دیتابیس به نام همین دیتابیس میسازی. بعد sql رو stop کن. بعد فایل mdf اصلی رو در همون مسیری که دیتابیس رو ساختی replace کن.سپس دوباره sql رو اجرا کن.که الان دیتابیست به حالت suspect درومده.حالا باید با استفاده از دستوراتی که نوشتیم باید اجازه تغییر در دیتابیس master رو ایجاد کنی.(دستوراتش در همون تاپیک هست) . سپس status دیتابیس فوق رو میتونی روی -32767 قرار بدی.
پس از اونن میتونی دیتابیست رو باز کنی.و اطلاعات رو از داخلش خارج کنی.

bobrus
دوشنبه 17 تیر 1387, 08:44 صبح
دوست عزيز اين ديتابيس Master تو SQL SERVER را دارم ولي نمي تونم توي sysdatabases ستون status رو تغيير بدم و اون دستوراتي رو كه گفته بوديد اجرا كردم ايراد مي گيره

bobrus
دوشنبه 17 تیر 1387, 11:23 صبح
مشكل حل شد الان در حالت EMERGENCY هستم ولي براي كپي كردن اطلاعاتم بايد همه رو يكي يكي كپي كنم آيا راه حل بهتري نيست (حدوداً 127 تيبل داره كه هر كدوم خدادتا ركورد توشه)

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 18 تیر 1387, 07:20 صبح
سلام. شما میتونی روی دیتابیست راست کلیک کنی و از گزینه all task گزینه Export رو انتخاب کن. بعد در اونجا دیتابیس مبدا و مقصد رو انتخاب کن. بعد در قسمت سوم شما میتونی هم شی ها هم جداول رو انتخاب کنی. میتونی مثلا 10 تا 10 تا جداولت رو انتخاب کنی تا مطمئن بشی بهت خطا نمیده.

bobrus
سه شنبه 18 تیر 1387, 09:26 صبح
بالاخره تمام جدولها و استور پروسيجرها و ويو ها كپي شد ولي با هزارتا بدبختي از راهنمايي هاي دوستان ممنونم
فقط يه نكته مونده
اين بانكي كه من دارم خيلي بزرگه نمي شه همه اطلاعاتش رو يكي يكي چك كنم چطور ميشه فهميد كه همه اطلاعات به طور كامل كپي شده اند؟
تو تاپيك بعدي هم يه توضيح كامل مي نويسم كه دقيقاً چه كارهايي رو انجام دادم شايد براي آيندگان بدرد بخوره