PDA

View Full Version : پشته

elahe akbarypoor
یک شنبه 16 تیر 1387, 17:52 عصر
سلام
من چطور میتونم پشته را در vbپیاده سازی کنم؟

ftmotlagh
یک شنبه 16 تیر 1387, 17:58 عصر
پشته چیه؟
بیشتر توضیح بدید

مهران رسا
یک شنبه 16 تیر 1387, 23:59 عصر
سلام .

حامد پشته چیه ؟!! اگه میشه یک کمی توضیح بده . مرسی

alifatehi
دوشنبه 17 تیر 1387, 01:34 صبح
منظورت از پشته ، همان پشته در زبان اسمبلی ( برنامه نویسی در پردازش گر هاست)

الا با هاش چه کار داری

Danial_Yousefi
دوشنبه 17 تیر 1387, 02:25 صبح
دوستان عزیز اگر اطلاعی از سوال ندارید جواب الکی ندهید .
اولا پشته یا استک یکی از مباحث ساختمان داده هاست که در آن آرایه ای وجود دارد که عملیات ذخیره مقادیر و آدرس های بازگشت پروسس ها و عملیات توابع بازگشتی مثل فاکتوریل را در خود زخیره و امکان درج و بازیابی push & pop از یک طرف وجود دارد

در تئوری vb به علت عدم وجود pointer یا اشاره گر و عدم دسترسی به RAM امکان پذیر نیست ولی اگر حالت نمایشی و شبیه سازی خواستی همین جا بگو تا برات بنویسم

Mbt925
دوشنبه 17 تیر 1387, 10:08 صبح
پشته یک مفهمومه.

به این معنی که لیستی از آیتم ها داشته باشیم به شکلی که آیتم های جدید به اول اون اضافه میشن و دسترسی به آیتم ها از اول اون انجام میشه :
یعنی آیتمی که آخر وارد شده ، زودتر از همه خارج میشه : Last In First Out

یه نمونه ی ساده براتون نوشتم:

majjjj
دوشنبه 17 تیر 1387, 10:13 صبح
نمونش بشقابهاییه که روی هم چیده میشن همون طور که مدیر سایت و حامد گفتن شما برای دسترسی باید بشقابهای رویی رو بردارین تا به زیری ها دسترسی داشته باشین دیگه راحتتر از این نمیشه گفت

vbhamed
دوشنبه 17 تیر 1387, 12:20 عصر
سلام

پشته روشي براي دسترسي به داده هاست، به اين صورت كه آخرين داده ورودي، اولين داده خروجي خواهد بود
مثلا مي تونيد خشاب تفنگ رو در نظر بگيريد، آخرين گلوله اي كه وارد خشاب شده، اولين گلوله اي است كه خارج مي‌شود

توي وي بي چون ساختمان و اشاره گر به معناي واقعي كه تو زباني مثل C هست نداريم، انجام اين كار به راحتي نيست ولي ممكنه بتونيد از طريق آرايه هاي ساختماني دايناميك اين كار رو انجام بديد

elahe akbarypoor
سه شنبه 18 تیر 1387, 17:26 عصر
من نیاز داشتم ماشین حسابی بنویسم که پرانتز هم داشته باشه بخاطر همین فکر کردم باید از پشته استفاده کنم.اما نمی دونم چه جوری؟

drwatson
سه شنبه 18 تیر 1387, 19:39 عصر
میتونی از یه آرایه یک بعدی استفاده کنی و بشکل قراردادی یکطرف رو بالا و یک طرف رو پایین پشته در نظر بگیری این ساده ترین راهه
اگه توضیح بیشتر خواستی بگو