PDA

View Full Version : سوال: sort برعکس در دیتا گرید

m_vb1386
دوشنبه 17 تیر 1387, 12:05 عصر
چجوری یک دیتا گرید رو تنظیم کنم که داده هایی که اخر وارد بانک میشه رو در اول گرید نشون بده یا چیزی شبیه به این که کاربر اخرین داده ورودی رو ببینه(منظورم موقع ورود اطلاعات هست)
الان فقط داده های اولیه رو نشون میده

samiraamiri
دوشنبه 17 تیر 1387, 14:41 عصر
شما باید اطلاعاتی که از بانک می آرید به صورت نزولی sort کنید برای این کار یه فیلد به صورت identity قرار بدبد و بعد از اون فیلد برای sort استفاده کنید

ali_habibi1384
سه شنبه 18 تیر 1387, 02:35 صبح
اگه منظورتون مرتبسازی هستش:

adodc1.recordset.sort=("id")

m_vb1386
سه شنبه 18 تیر 1387, 07:24 صبح
اینهایی که دوستان فرمودین منظورم نیست چون بانک بعد از مدت کوتاهی تعداد رکوردهاش زیاد میشه و اگه بخواهم مرتب با ورود هر داده اون رو سورت کنم باید سرعت برنامه پایین بیاد
منظور من اینه که فقط 10 رکورد اخر تو گرید نشون داده بشه یا یک همچین چیزی

samiraamiri
سه شنبه 18 تیر 1387, 08:32 صبح
به هر حال شما باید یا با query که از بانکتون می آد بازی کنید یا اینکه دستی بعد از ورود اطلاعات ، اطلاعات رو شیفت بدید بالا ، در ثانی اگر recordset شما bind باشه refresh کنید زمان زیادی از شما نمی گیره

اگه منظورتون مرتبسازی هستش:

adodc1.recordset.sort=("id")

ولی اگر از مرتبسازی داخل query استفاده بشه بهتره نه؟

select TOP (10) id,name from tbl ORDER BY id DESC

ramsess
پنج شنبه 20 تیر 1387, 11:11 صبح
سلام این دو نوع سورت برای بانک اصلاعاتی هستش این برای صعودیه و پایینی برای نزولی قسمتهای رنگی شده رو باید نام جدول و فیلد خودت رو بنویسی سوالی داشتی در خدمتم

Data1.RecordSource = "select * from personal order by famili"
Data1.Refresh

نزولی

Data1.RecordSource = "select * from personal order by famili desc"
Data1.Refresh

اوبالیت به بو
پنج شنبه 20 تیر 1387, 13:21 عصر
مي تونيد يه فيلد ثبت كنيد كه توش ساعت و تاريخ باشه و به اين صورت مرتب بشه كه دير ترين تاريخ و ساعت اولين فيلد باشه. و به صورت نزولي مرتب بشن.

m_vb1386
شنبه 22 تیر 1387, 08:37 صبح
مي تونيد يه فيلد ثبت كنيد كه توش ساعت و تاريخ باشه و به اين صورت مرتب بشه كه دير ترين تاريخ و ساعت اولين فيلد باشه. و به صورت نزولي مرتب بشن.

نمیدونم درست میگم یا نه ولی فکر کنم اگه مرتب یک بانک بزرگ رو سورت کنم یکم سرعت برنامه میاد پایین
من میخواهم بدونم ایا دیتا گرید متدی داره که بشه باهاش فقط 10 رکورد اخری که به بانک اضافه میکنم رو نشون بده بقیه بانک رو نمیخواهم تو گرید بیارم چون انجوری وقتی بانک رکوردهاش زیاد بشه برنامم هنگ میکنه

فاطمه وطن دوست
شنبه 22 تیر 1387, 17:27 عصر
سلام

strsql="select * from table1 order by fielname desc" ----> اول نزولی مرتبش میکنید.

strsql="select top 10 * from table1 ------> بعدشم میگید 10 تای اولو بهتون نشون بده.

accessfile = App.Path + "\db2.mdb"
Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & accessfile
Adodc1.CursorLocation = adUseClient
Adodc1.CommandType = adCmdText
Adodc1.RecordSource = "select top 10 * from table1 order by name desc"
Adodc1.Refresh