PDA

View Full Version : سوال: رسم گراف توسط كاربر و يافتن ماتريس مجاورت آن

star_n
سه شنبه 18 تیر 1387, 10:49 صبح
من میخوام یه برنامه با #C بنویسم که کاربر یه گراف رو رسم کنه و بعد از رو این گراف ماتریس مجاورتش رو در بیارم
باید node ها حالت گرافیکی داشته باشه و تعدادشم مشخص نیست
باید از چه component هایی برای node و یال استفاده کنم؟
برنامه باید حالت paint داشته باشه یعنی user هر جایی که خواست و با هر تعدادی یال و node ایجاد کنه

رافعی مهدی
سه شنبه 18 تیر 1387, 11:49 صبح
سلام
پيشنهاد ميكنم دو تا Text Box بذاريد براي اينكه كاربر مختصات نقاط (گره ها) رو در اون بنويسه و يك دكمه به نام Add Node. بعد با استفاه از كلاس GraphicsPath و متدهاي اون به راحتي مي توانيد ترسيمات گرافيكي براي ايجاد يالها و گره ها رو انجام بديد. براي ايجاد ماتريس مجاور هم از property مسير ايجاد شده (كه پيشنهاد ميشه براي ايجادش از AddLines استفاده بشه) بهره بگيريد. مسيرهاي گرافيكي قدرت بسيار زيادي دارند، ميتونيد از Marker ها و .. نيز به سادگي استفاده كنيد.
قبلاً براي اينكه بتونم كار با كلاس ياد شده رو ياد بگيرم يه پروژه واسه خودم ساختم. در اين پروژه متدهاي مختلف (تقريباً تمام متدهاي اين كلاس) به صورت مثال جمع آوري شده كه غالباً همون مثالهاي MSDN هستند و در مواردي متدهاي كمكي به اونها اضافه كردم. تصور مي كنم بررسي اين پروژه كمك خوبي به شما بكنه.
تذكر: solution با نسخه ي 2008 ساخته شده. اگر 2005 داريد فقط كافيه كد رو تو يه solution جديد copy كنيد. [دستورات با net. قبلي سازگارند]

موفق باشيد

gdevnb
سه شنبه 18 تیر 1387, 23:27 عصر
سلام
http://www.nevron.com/Products.DiagramFor.NET.Overview.aspx

http://www.nevron.com/images-logos/DiagramArt.jpg

Nevron Diagram for .NET helps you to integrate and display sophisticated diagrams in your .NET Windows Forms and Web Forms applications quickly and easily.
It is a complete diagramming solution, packed with many interactivity features, shapes, automatic layouts, stunning visual effects and comes equipped with ready to use controls to help you boost your application development.
Carefully crafted to meet different requirements, it provides unmatched extensibility options, which will help you to integrate the solution better into the context of your particular application.
Nevron Diagram for .NET includes both Windows Forms and ASP.NET components, and has full support for VS2005 and VS2008. It is available in two different editions - Professional and Enterprise - to meet your specific requirements
.

star_n
سه شنبه 18 تیر 1387, 23:51 عصر
کاربر باید بتونه با ابزارهایی که واسش قرار می دیم node ایجاد کنه و یال بکشه
دقیقا مثل paint
یعنی ابزار یه جوری حالت drag and drop داشته باشه
نمی تونه مختصات وارد کنه

gdevnb
چهارشنبه 19 تیر 1387, 00:58 صبح
این تصویر رو ببین.

V_T2010
یک شنبه 03 آذر 1387, 11:03 صبح
سلام اگر كسي هست اين كد بنويسه همرا با رنگ آميزي گراف ممنون ميشم

V_T2010
یک شنبه 03 آذر 1387, 11:10 صبح
Creat GRAPH

رافعی مهدی
سه شنبه 05 آذر 1387, 12:10 عصر
سلام
يه برنامه براتون نوشتم. در اين برنامه

با چپ كليك بر روي پنل يك گره به گراف اضافه ميشود
با چپ كليك بعدي يك يال به گراف اضافه ميشود
با راست كليك گراف بسته ميشود
در ComboBox پايين فرم گره هاي موجود در گراف نوشته ميشوند
پايين پنل نقاشي مختصات ماوس نوشته ميشود

موفق باشيد :لبخندساده:

رافعی مهدی
سه شنبه 05 آذر 1387, 12:41 عصر
به نظرم رسيد كه اگر يه سري تغييرات بدم كار بهتر ميشه.

hamid_digitall
جمعه 14 خرداد 1389, 21:13 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخواستم یک برنامه با #C بنویسم که در آن با دریافت ماتریس مجاورت یک گراف ساده آن را ترسیم کند
آیا از دوستان کسی میتونه برای من بنویسه یا کمک کنه که خودم بنویسم
البته زیاد وارد نیستم
با تشکر

parsdarab
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 20:41 عصر
سلام من یه کد رو هرچی گشتم پیداش نکردم
اگه میشه این کدو اموزش بدین
من یک ماتریس مجاورت دارم که فقط می خواهم گراف این ماتریس مجاورت و نمایش بدم ؟
اگه میشه کد شو بزارین
با زبان C++ تحت داس

milititi1
یک شنبه 22 آبان 1390, 10:07 صبح
سلام .وقت بخیر
لطف میکنید عکس این موضوع هم شرح بدید........که ماتریس همسایگی را وارد کنیم.سیستم گرافش را بدهد

payam roshani
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 15:59 عصر
سلام خسته نباشید میشه کد ایجاد گراف با کمک ماتریس مجاورتش در زبان c# رو به ایمیل من بفرستید ممنون میشم

kampatle
سه شنبه 18 آذر 1393, 18:16 عصر
به نظر من بیخیال شی بهتره