PDA

View Full Version : سوال: مزيتهاي VS2008 به VS2005

shayesteh_bh
چهارشنبه 19 تیر 1387, 12:17 عصر
با سلام خدمت دوستان , كسي ميتونه فرق اساسي و مزاياي استفاده از Visual Studio 2008 رو بهم بگه؟ مي خوام بدونم ارزش switch كردن از Vs2005 به 2008 رو داره؟
با تشكر.

sinpin
چهارشنبه 19 تیر 1387, 12:43 عصر
با سلام خدمت دوستان , كسي ميتونه فرق اساسي و مزاياي استفاده از Visual Studio 2008 رو بهم بگه؟ مي خوام بدونم ارزش switch كردن از Vs2005 به 2008 رو داره؟
با تشكر.

من نميدونم چرا ماها اينقدر دنبال تفاوت هستيم ؟
حتي اگر هيچ مزيتي هم نداشته باشه (!) وقتي شركتي مانند مايكروسافت بدون هراس به اون سوييچ ميكنه پس لزومي نداره ما (بعنوان توسعه گر و مصرف كنندگان مايكروسافت) اينقدر موشكافانه بررسي كنيم.
درحاليكه چنين محصولاتي از مايكروسافت هميشه با دلايل محكم ارتقا پيدا كردند.

hdv212
چهارشنبه 19 تیر 1387, 13:11 عصر
برای اطلاعات بیشتر میتونید به این قستم مراجعه کنید :
An Overview of Microsoft Visual Studio 2008 (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=17319eb4-299c-43b8-a360-a1c2bd6a421b&displaylang=en)

علیرضا مداح
چهارشنبه 19 تیر 1387, 17:30 عصر
سلام دوست عزیز ،
مسلما" با نگاهی اجمالی بر روی VS 2008 ، متوجه مهمترین تغییرات اضافه شده به صورت کلی خواهید شد ، اضافه شدن تکنولوژیهای WPF - WCF .... که هر یک انقلابی در زمینه های مرنبط ایجاد کرده اند ، از ویژگی های جدید میباشد ، اضافه شذن تکنولوژی LINQ - Language Integrated Query نیز قابلیت دیگری است که امکان گرفتن کوئری از آبجکت های XML ، دیتابیس و حتی آبجکت های In-Memory را در سطح Managed Code به شما میدهد ، در این مورد جناب آندذریاس هلزبرگ شوی آموزنده ای دارند که در سایت مایکروسافت موجود میباشد ، .........

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 19 تیر 1387, 20:43 عصر
سلام

من نميدونم چرا ماها اينقدر دنبال تفاوت هستيم ؟
حتي اگر هيچ مزيتي هم نداشته باشه (!) وقتي شركتي مانند مايكروسافت بدون هراس به اون سوييچ ميكنه .
درحاليكه چنين محصولاتي از مايكروسافت هميشه با دلايل محكم ارتقا پيدا كردند.

البته من اعتقاد دارم که دانستن تفاوت ها خیلی مهم است و بهتر از ندانستن آن هاست...
چون سوئیچ کردن به یک نسخه جدید، زمانی ارزش دارد که از امکانات جدید آن بهره گرفته شود، و تا زمانی که ندانیم این امکانات چیستند، قطعا نمی توان راه را به درستی پیمود...
در غیر این صورت سوئیچ کردن به vs2008 و برنامه نویسی به سبک vs2005 حداقل ارزش چندانی در کشور ما نخواهد داشت...
زمانی استفاده از VS2008 قدرت خودش را نشون می ده که از LINQ در کوئری ها، WCF به جای Web Service ها ، WPF در توسعه برنامه های WinAPP و ... استفاده شود...
به عنوان مثال در بسیاری از کتب جدید، به ندرت در مورد web service ها سخن به میان میاد و در این مورد ارجاع به WCF می شود...

پس لزومي نداره ما (بعنوان توسعه گر و مصرف كنندگان مايكروسافت) اينقدر موشكافانه بررسي كنيم

من فکر می کنم این یکی دیگر از مشکلات برنامه نویسان می باشد... یعنی موشکافانه بررسی نکردن مسائل...
که متاسفانه یا خوشبختانه (!) بسیاری از برنامه نویسیان ایرانی حال مطالعه در زمینه ها و تکنولوژی های جدید را ندارند.

sinpin
چهارشنبه 19 تیر 1387, 23:00 عصر
البته من اعتقاد دارم که دانستن تفاوت ها خیلی مهم است و بهتر از ندانستن آن هاست...
مشكل اعتقاد من و شما نيست،
چند روزه پيش شاهد تاپيكي بوديم كه خواستار مقايسه نسخه هاي 2003 و 2005 ويژوال استاديو بودند. اين بد نيست اما موضوع چيز ديگريست :
"فكر كردن و تحليل خوبه اما نه اونقدر وسواس گونه كه هيچگاه به عمل نرسه."

دوستاني كه خاطرشون هست : در يكسال اخير چند تاپيك مقايسه اي 2005 و 2008 داشتيم ؟

من فکر می کنم این یکی دیگر از مشکلات برنامه نویسان می باشد... یعنی موشکافانه بررسی نکردن مسائل...خير - معمولا مسايل به اندازه ي كافي موشكافي ميشوند اما مشكل همان است كه پيشتر اشاره كردم :
"تنها موشكافي ميشوند!"

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 20 تیر 1387, 06:08 صبح
اینجا رو نگاه کن :
http://csharpblog.blogfa.com/cat-10.aspx

Mahdi.Kiani
پنج شنبه 20 تیر 1387, 13:19 عصر
معمولا مسايل به اندازه ي كافي موشكافي ميشوند
"
اتفاقا، دقیقا بر عکس این می باشد.. این را همه روزه می تونید در همین تالار، از پرسش هایی که بعضا می شود، متوجه شوید...

بعضا مشاهده شده و می شود که فردی هیچ گونه، تحقیق و مطاله ای در مورد یک مبحث مثلا ADO.NET نداشته، چهار صفحه مطلب درست و اساسی (!) نخونده ، بعد میاد تاپیک میزنه که مثلا "چه طوری یک sp بنویسم و از آن در برنامم استفاده کنم")
یا مثلا، سوالت یسیاری در این زمینه پرسیده می شوند که "چه کار کنیم که وقتی برنامه ما run شد، 50 درصد کلید های keyboard کارایی خودشون را از دست بدهند...". چرا؟ چون اگر کاربر فلان کلید را موقعی که برنامه من در حال اجراست، فشرد، احتمال داره مادر بودر بترکه!!!

زمانی که دات نت 3.0 اومد، در بسیاری از سایت های ایرانی و ( فکر کنم همین سایت هم دیدم)، خیلی ها اومدن یه مطلب از یک مقاله ترجمه شده را بار ها و بار ها و با نام خودشون(!) همه جا پخش کردند، که بله دات نت 3.0 شامل wpf ، wcf و ... می باشد..
اما چند نفر به این مسائل واقعا پرداختند؟

خیلی ها با تکنولوژی های جدیدی همچون WPF ، WCF ، Workflow , ...شروع کردن به پروژه(!!!) نوشتن.. در صورتی که از بسیاری از اصول آن ها را که بعضا مبنای اصلی پیدایش یک چنین تکنولوژی هایی هستند را حتی نمی دانند، چه برسه به رعایت کردن.. شما اسم این را چه می گذارید؟

البته این نکته را نیز باید پذیرفت که اهمیتی ندارد که دیگران مو شکافانه بررسی می کنند یا نه، چون به خودشون مربوطه و هیچ خطری دیگران را از این عمل این اشخاص تهدید نمی کنه..

ولی این است که :

پس لزومي نداره ما (بعنوان توسعه گر و مصرف كنندگان مايكروسافت) اينقدر موشكافانه بررسي كنيم.

در واقع هنوز "قدری " وجود نداره که زیاد باشه یا کم!