PDA

View Full Version : سوال: پروژم رو از کجا و چطوری شروع کنم

mamizadeh
چهارشنبه 19 تیر 1387, 15:05 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یه پروژه مدیریتی می خوام کار کنم که اتوماسیون اداری یک کارخانه را کنترل می کنه
حالا سوال من اینه که:
1- این نرم افزار را تحت WinApp بنویسم یا WebApp
2- با دات نت 2 باشه یا دات نت 3 (البته خودم بیشتر دوست دارم با vs2008 کار کنم نظر شما چی هستش)
با در نظر گرفتن مطالب زیر:
1- این نرم افزار هم باید تحت وب کار کند و هم تحت شبکه داخلی سازمان ولی با دو پایگاه داده ی مجزا (Internet DB & Entranet DB)
2- نرم افزار ممکن است بر روی سیستم هایی نصب شود که دارای performans کمی هستند. و ممکن است برای نرم افزار های تحت دات نت به سختی جواب گو باشد.
3- نرم افزار در باطن حالت مدیریتی و محاسباتی و همچنین حالت آرشیو گری داره .

در نهایت نظر تک تک شما دوستان در مورد نحوه شروع این پروژه که کلا با وب کار کنم یا وین و VS2005 باشه یا VS2008 واسم خیلی خیلی با ارزش هستش.
با تشکر

farzad_vb62
یک شنبه 23 تیر 1387, 10:23 صبح
با توجه به نکاتي که گفتين به نظر من برنامه تحت وب باشه بهتره و دات نت هم ورژن 2.
علتش هم اينه که چون ميگين کارايي کامپيوترها کمه پس به راحتي مي تونن با مرورگر کار کنن تا يه برنامه.
مزيت تحت وب بودن هم مديريت هاي remote و اينکه شما مي گين بالاخره تحت وبش هم لازمه.
علت دات نت 2 بودنش هم عدم سربار زياد در دات نت 2 و اينکه اين ورژن به حالت stable رسيده.

mamizadeh
سه شنبه 25 تیر 1387, 19:03 عصر
[QUOTE=farzad_vb62;552343]با توجه به نکاتي که گفتين به نظر من برنامه تحت وب باشه بهتره و دات نت هم ورژن 2.
QUOTE]
با سلام دوست گرامی ممنون از راهنمایی شما
ولی چطور در VS2008 با دات نت 2 کار کنم

salehbagheri
سه شنبه 25 تیر 1387, 19:12 عصر
عزيزم اگه مي خواي برنامه ات كارايي بهتري داشته باشه، بهتره با دات نت 3 كار كني،
چون اولاً تمام دات نت 2 را در خودش داره! دوماً با ويستا سازگاره!

برنامه ات هم تحت وب باشه راحتتره ولي كارش كمي بيشتر از WinApp طول ميكشه!

اگر هم خواستين با VS2008 روي دات نت 2 كار كنين، در پنجره New در گوشه بالا، سمت راست، نوع دات نت رو مي تونين انتخاب كنين! همين!!!!