PDA

View Full Version : سوال: نحوه چیدمان فرمها به انتخاب کاربر؟؟؟

یک دوست
چهارشنبه 19 تیر 1387, 22:29 عصر
سلام دوستان
من می خواهم کاری بکنم که فرمها روی هم باز بشه خوب تا اینجا مشکلی نیست مشکل اصلی من اینجاست که می خواهم کاربر خودش انتخاب بکنه که چیدمان فرمها در صفحه چه جوری باشه یعنی این که مثلا به کاربر این امکان رو بدیم فرمها رو با چیدمان TILE یا با یه چیدمان دیگه باز کنه چه جوری باید این کار رو بکنم وآیا اصلا این کار شدنیه؟؟؟؟؟

kablayi
پنج شنبه 20 تیر 1387, 00:52 صبح
سلام ...
کار نشد نداره ...
شما میتونید نحوه چیدمان فرم هاتونو اول در نظر بگیرید بعد property اون حالات رو برای خودت یاد داشت کنی فرضا شما سه حالت چیدمان رو در نظر میگیرید خوب تبعا سه حالت متفاوت در property مربوط به فرمتون بایستی تنظیم بشه ... که با یه کم برنامه نویسی این قابل حله ...

اگر وقت کردم براتون یه نمونه کوچیک آماده میکنم ...
منتظر باشید ...
:چشمک:

kablayi
پنج شنبه 20 تیر 1387, 01:38 صبح
سلام ...
بفرمائید اینم اونی که قول داده بودم ... البته نمیدونم مشکلتون اینجوری حل میشه یا نه ...
اگر دزست منظورتونو فهمیده باشم ... !!!!
اینو برای یه فرم نوشتم ... شما میتونید همینو برای چند فرم بسط بدید ...
ضمنا این برای صفحه با رزولیشن 1024*768 سازگاری داره ... البته شما میتونید این اطلاعاتو اول بدست بیارین بعد اقدام به تنظیم موقعیت فرم هاتون کنید ...

موفق باشید ...

Dariuosh
پنج شنبه 20 تیر 1387, 10:13 صبح
Me.LayoutMdi(System.Windows.Forms.MdiLayout.Cascad e)

Me.LayoutMdi(MdiLayout.TileVertical)

Me.LayoutMdi(System.Windows.Forms.MdiLayout.TileHo rizontal)

Me.ActiveMdiChild

یک دوست
پنج شنبه 20 تیر 1387, 12:39 عصر
سلام دوستان
ممنون از پاسخ هاتون
دوست عزیز میشه راجع به کد چهارمتون توضیح بدین که دقیقا چه وظیفه ای بر عهده دارد؟؟؟؟

یک دوست
پنج شنبه 20 تیر 1387, 18:06 عصر
سلام دوستان
من تقریبا مشکلم حل شد
منتها با فرمهایی که ساختم سه تا مشکل دارم
1.رو فرم پدر یکسری دکمه دارم که می خواهم وقتی روی اونها کلیک می کنم فرم فرزند باز بشه منتها می خوام که فرم فرزند روی فرم پدر باز بشه الان هم همین اتفاق می افته منتها دکمه هایی که روی فرم پدر گذاشتم روی فرم فرزند هم نشون داده می شه که من نمی خواهم این جوری بشه ونمی دونم باید چی کار کنم
2.وقتی یه تعداد فرم باز می کنم وبعد اونها رو چیدمانش رو درست می کنم بعد که بخواهم یه فرم دیگه باز کنم یه error بهم می ده که نمی دونم که چی داره می گه
3.من نمی دونم که کاربر من چه تعدادی از فرمها رو باز می کنه بنابراین مجبور شدم در دستوراتم به تعداد فرمهام از(یکی از فرمهام) Me.ActiveMdiChild استفاده کنم می خواستم ببینم هیچ جوری نمی شه بهش بگم هر فرمی که باز بود رو این کار رو براش انجام بده

برای تفهیم بهتر حرفهام یک نمونه از برنامه ای که همه این مشکلات رو داره گذاشتم اگر کسی بتونه اون رو برام درسته کنه علاوه بر این که خیلی ازش ممنون می شم مشکلم هم در برنامه اصلی ام حل می شه:عصبانی++:
20193

یک دوست
جمعه 21 تیر 1387, 21:54 عصر
تو رو خدا یکی هم پیدا بشه جواب سوال ما رو بده؟!

یک دوست
شنبه 22 تیر 1387, 17:56 عصر
خب بابا اگر سوال من جواب نداره بگین حداقل خیالم راحت بشه برم سراغ یه راه حل دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟
فقط تو رو خدا یکی جواب بده

Dariuosh
شنبه 22 تیر 1387, 22:08 عصر
تا اونجايي که من ديدم از MDiForm اينجوري استفاده نميکنن
مثلاً روش يه Spliter ميندازن بد ابزارشون رو اونجا ميزارن
يا همه ابزارو تو نواره ابزار بالا ميزارن
تو Run یه MMC بزن منظورمو بهتر متوجه ميشي