PDA

View Full Version : مشکل a problem accurred wile microsoft access was communicating with ole server or activex control

shahinghorbani
جمعه 21 تیر 1387, 02:15 صبح
من برنامه ای با چند فرم داشتم که کارهایی مثل اضافه و حذف و سرچ را میکرد اما وقتی دوباره ویندوز را نصب کردم هنگامی که روی دکمه کلیک میکنم پیغام زیر می اید.
the expression on ckick you entered as the event property setting produced the following error:a problem accurred while microsoft office access was communicating with the ole server or activex control
*the expression may not result in the name of a macro the name of a user-defined function
*there may have been an error evaluating the functio event or macro
در ضمن اسم پروسیجر ها انگلیسیست و من انگلیسی که سرچ کردم اکثرا گفته بودند مشکل در زبان ویندوز و اکسس هستش اما من نتونستم مشکل راحل کنم.

ehsan_y
شنبه 22 تیر 1387, 06:49 صبح
سلام
دوست عزيز احتمالاً در برنامتون از اكتيوكس خاصي استافاده كرده ايد. كه حالا با توجه به عوض شدن ويندوز اونو نمي تونه پيدا كنه . مثل جنيوس و يا ...
اگه اين اكتيوكس هنوز هم در برنامتون فعاله اونو دوباره توي ويندوز جديد حدف كنيد اگه نه بريد و غير فعالش كنيد . اگه از help خود اين پيغام استفاده كنيد خيلي خوب راهنماييتون ميكنه .

shahinghorbani
شنبه 22 تیر 1387, 08:07 صبح
نه من اصلا نميدونم اكتيوكس چي هست و برنامه ام اصلا در اون سطح نيست . مشكل هم احتمالا همون طور كه گفتم از تنظيمات زبان ويندوز يا اكسس هستش منتها نميدونم از كجا. مثلا من توي يك تالار خارجي خوندم بايد توي كنترل پانل قسمت رجينال اند لانگيج رفت و تب اخر ادوانس رو زد و قسمتي كه استفاده از زبان در حالت بدون يونيكد هستش رو زبان مورد نظر در اينجا فارسي داد و در اكسس هم همين كار را كرد ولي من نميدونم قسمتي كه استفاده از زبان در حالت بدون يونيكد هستش چيه؟
التبه شايد هم اصلا يك چيز ديگست نميدونم . ولي با نصب مجدد ويندوز كه تنظيماتش عوض شد به وجود اومد.:متفکر:

ehsan_y
شنبه 22 تیر 1387, 08:35 صبح
من برنامه ای با چند فرم داشتم که کارهایی مثل اضافه و حذف و سرچ را میکرد اما وقتی دوباره ویندوز را نصب کردم هنگامی که روی دکمه کلیک میکنم پیغام زیر می اید.
the expression on ckick you entered as the event property setting produced the following error:a problem accurred while microsoft office access was communicating with the ole server or activex control
*the expression may not result in the name of a macro the name of a user-defined function
*there may have been an error evaluating the functio event or macro
در ضمن اسم پروسیجر ها انگلیسیست و من انگلیسی که سرچ کردم اکثرا گفته بودند مشکل در زبان ویندوز و اکسس هستش اما من نتونستم مشکل راحل کنم.
دوست عزيز نمي دونم معني به معني اين جملات توجه كردين يا نه ؟
بنظر نمي رسه كه اصلاً مشكل ايجاد شده مربوط به اون چيزي باشه كه شما ميگيد .
معنيش تقريباً اينه كه :
دستور داده شده در رويداد كليك ايجاد خطا مي كند . اين مشكل ممكن است در هنگام ارتباط اكسس با ole سرور يا اكتيوكس كنترل بوجود آيد .يا اينكه اينها دستوراتي در خود داشته باشند كه نام يك ماكرو يا يك تابع كاربر نباشد .
معني دقيقش نيست ولي مفهوم كلي همينه .
اگه بتوني برنامتو برام بفرستي يهتر مي تونم كمكت كنم .

shaghaghi
شنبه 22 تیر 1387, 10:16 صبح
سلام
به محیط کد نویسی وارد شوید، از منوی debug گزینه Compile را انتخاب کرده برنامه تان را کامپال کنید، با توجه به قطعه کدی که از آن خطا گرفته می شود، رفرنس مرتبط با آن را به پروژه تان Add کنیدو دوباره آنرا کامپال نمایید.
اگر نتوانستید رفرنس مرتبط را تشخیص دهید، قطعه کدی که آن خطا گرفته می شود را آپلود نمایید

arashde
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 18:41 عصر
با سلام خدمت دوستان
من هم با چنین مشکلی برخورد کردم اگر راهنمایی بفرمایید قطعه کد زیز به چه رفرنسی ایراد میگیره ممنون میشم

Private Sub Command62_Click()
On Error GoTo Err_Command33_Click

Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String

stDocName = "Orders1"

stLinkCriteria = "[OrderID]=" & "'" & Me![OrderID] & "'"
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria

Exit_Command33_Click:
Exit Sub

Err_Command62_Click:
MsgBox Err.Description

End Sub

Abbas Amiri
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 19:49 عصر
به جای عبارت Err_Command33_Click عبارت Err_Command62_Click را جایگزین کنید. زمانی که شما از دستور GoTo استفاده می کنید ، بایستی لیبل مورد اشاره در سابروتین وجود داشته باشد وگرنه کامپایلر خطا خواهد گرفت.

arashde
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 20:28 عصر
به جای عبارت Err_Command33_Click عبارت Err_Command62_Click را جایگزین کنید. زمانی که شما از دستور GoTo استفاده می کنید ، بایستی لیبل مورد اشاره در سابروتین وجود داشته باشد وگرنه کامپایلر خطا خواهد گرفت.

با تشکر .مشکل کامپایل حل شد اما هنوز ارور
a problem accurred wile microsoft access was communicating with ole server or activex

در موقع کلیک برروی یکی از فرم ها برای وارد کردن مقدار وجود داره و نمیدونم دقیقا چه رفرنسی رو هم باید انتخاب کنم .

رفرنسهای زیر در حال حاضر انتخاب شده اند.

visual basic for applications
microsoft Access 14.0 object library
OLE Automation
microsoft ActiveX data objects 2.1 library

arashde
جمعه 06 مرداد 1391, 12:33 عصر
کسی از دوستان نتونست کمکی بکنه؟ کارم خیلی گیر کرده.

Abbas Amiri
شنبه 07 مرداد 1391, 21:35 عصر
اگر هیچکدام از رفرنسها با Missing شروع نشده ، امتحان کنید Compact & Repair کار میکند یا نه .ودر صورتی که کارنکرد محتویات فایل اکسس را در یک فایل جدید Import احتمالا درست خواهدشد.
موفق باشید