PDA

View Full Version : سوال: آیا کنترل image بایند میشه؟

khz-web1
جمعه 21 تیر 1387, 02:51 صبح
سلام

می خواستم بدونم اگه من بخواهم از بانک یه عکس رو در کنترل image نشون بدم باید چیکار کنم .....

با تشکر

MehranZand
جمعه 21 تیر 1387, 10:18 صبح
image شما به چه صورت در بانک ذخیره شده؟ (آدرسش یا در یک Image Field..)

bbc_sh
جمعه 21 تیر 1387, 10:56 صبح
اگه آدرس عکس توی پایگاه داده باشه چه طوری میشه از اون توی datalist استفاده کرد؟

merlin_vista
جمعه 21 تیر 1387, 11:45 صبح
داخل Datalist يك كنترل image بگزار و بعد آدرس را از ديتابيس بگير و در imageurl كنترل image قرار بده .

khz-web1
جمعه 21 تیر 1387, 20:31 عصر
میشه به این صورت

<ItemTemplate>
<asp:Image ID="Image1" runat="server" ImageUrl =<%#Eval("image")%> />

<br />
</ItemTemplate>

khz-web1
جمعه 21 تیر 1387, 20:36 عصر
دوستان من یک راهنمایی کوچیک هم از شما ها می خواهم....

من در حال ساخت یه سیستم آموزشی و خبری هستم .... حالا می خواهم مدیر وقتی که خبر ارسال می کند عکس مربوط به خبر رو انتخاب کند و وقتی که می خواهد مقاله آموزشی ارسال کند عکس مربوط به مقالات آموزشی را انتخاب کند .....و به همین صورت هم در ریپیتر برای پست های خبر لوگو خبر و برای پست های آموزشی لوگوی آموزشی نمایش داده شود ......
با تشکر

miladr
جمعه 21 تیر 1387, 23:20 عصر
همین شیوه کهmerlin گقت خوبه.

khz-web1
جمعه 21 تیر 1387, 23:47 عصر
شیوه ی مرلین ویستا درست بود ... روی ریپیتر هم جواب داد ....

merlin_vista
شنبه 22 تیر 1387, 00:10 صبح
دوستان من یک راهنمایی کوچیک هم از شما ها می خواهم....

من در حال ساخت یه سیستم آموزشی و خبری هستم .... حالا می خواهم مدیر وقتی که خبر ارسال می کند عکس مربوط به خبر رو انتخاب کند و وقتی که می خواهد مقاله آموزشی ارسال کند عکس مربوط به مقالات آموزشی را انتخاب کند .....و به همین صورت هم در ریپیتر برای پست های خبر لوگو خبر و برای پست های آموزشی لوگوی آموزشی نمایش داده شود ......
با تشکر

دوست عزيز براي اينكار ابتدا در جدول Category ها (موضوعات ) كه نام آنها را به همراه id هر موضوع نگهداري ميكني در يك فيلد جاداگانه در اين جدول قسمتي را براي آدرس عكس در نظر بگير .

حال در جدول news (جدولي كه مقالات يا اخبار يا هرچيز ديگه اي هست ) در فيلد Category_id آي دي موضوع را در جدول Category نگهداري كن .
حال براي نمايش مطالب با يك Joyin ساده ميتوني همه آنخا را از ديتابيس بكشي بيرون و نمايش بدي ..

به همين سادگي :چشمک:

khz-web1
شنبه 22 تیر 1387, 00:18 صبح
البته با بایند کردن کنترل Image به ریپیتر مشکل بنده کامل حل شد .......