PDA

View Full Version : ایجاد یک تابلو اعلانات

SoheilKH
دوشنبه 09 شهریور 1383, 02:06 صبح
به نام خدا
سلام
فرض کنید یک سایت داریم که توش انواع و اقسام کار ها و درخوست ها انجام می شه. از اضافه و حذف و ویرایش رکورد ها گرفته تا دیدن یک Profile و .... الی ما اشالله
برای هر یک از این درخواست ها، یک پیغام باید به کاربر داده میشه . مثلا حذف شما با موفقیت انجام شد یا شما مجاز به ورود به فلان بخش نیستید و از این جور چیزها...

من خودم یک CustomControl درست کردم که این پیغام ها را نمایش می ده. هر دفعه که قراره پیغامی نمایش داده بشه ، توی Session خاص، پیغام ریخته می شه و این Custom Control ما که در صفحات مورد نیاز جا داده شده است .هنگام لود این Session را می خونه و نمایش میده.
توی Community Forums از ForumException استفاده کرده ! ایده جالبه ی اما پیغام را در یک صفحه جدید به کاربر نشان میده!

کسی ایده یا مثال جالبی در این باره سراغ داره؟

با تشکر
موفق باشید

Abbas Arizi
دوشنبه 09 شهریور 1383, 02:48 صبح
یک روش میتونه این باشه که شما یک صفحه پایه تعریف کنید و بقیه صفحاتتون رو از اون مشتق کنید و متد Render اون رو Override کنید. در این حالت متونید کنترل کاملی روی صفحه داشته باشید و بسته به تغییرات صفحه تگهای مختلفی رندر کنید.
در این حال تگهای اصلی یعنی HTML و Head و Body رو در صفحه Base رندر میکنید و در صفحات دیگه فقط Form رو. فراخوانی متد Render در کلاس Base که همون کلاس Page هست هم بین دو تگ Body انجام میشه.
الان متاسفانه مثال عملی دم دست ندارم. اگه لازم بود بفرمایید تا یه دونه بنویسم.

SoheilKH
دوشنبه 16 شهریور 1383, 08:04 صبح
عباس جان خیلی ممنون از راهنمایی ات
من توی فرستادن اطلاعات از یه صفحه به صفحه دیگه مشکل دارم.پیغام ها رو توی چی میرزی؟
اگر میشه اون مثال رو هم بگذار.

Abbas Arizi
دوشنبه 16 شهریور 1383, 21:27 عصر
یک یا چند Property توی همون صفحه پایه میذاری که اطلاعات رو نگه داره . توی همه صفحات این Property قابل دسترسیه.