PDA

View Full Version : نهایت برنامه نویسی DirectX

ara_prg
دوشنبه 09 شهریور 1383, 12:25 عصر
این فایل را نگاه کنید تا متوجه شوید. :wink:

ara_prg
دوشنبه 09 شهریور 1383, 14:20 عصر
اینم یکی دیگه . راستی حتماَ به اندازه فایل دقت کنید و نظر خودتان را بنویسید! :wink:

Spoofed
سه شنبه 10 شهریور 1383, 07:29 صبح
:متفکر: بله! عجب کم حجم و پرمحتوا!

مهدی کرامتی
سه شنبه 10 شهریور 1383, 09:39 صبح
تصاویری که دیدید ترکیبی از یکسری خطوط، مش ها، و نورپردازی آنها هستند.

mr_esmaily
سه شنبه 10 شهریور 1383, 10:20 صبح
سلام
جالب بود.

Spoofed
سه شنبه 10 شهریور 1383, 10:24 صبح
به نظر من حتی حجم موسیقی و همچنین مدلهای بکار رفته در آن از 64 کیلوبایت بیشتر است :متفکر:
(البته بررسی نکردم که packed شده یا نه؟)
چند وقت شبیه این مورد رو (تاکید روی حجم کم) از یک گروه آلمانی در مورد flash‌ دیدم.

مهدی کرامتی
سه شنبه 10 شهریور 1383, 11:02 صبح
این تصاویر و صداها فرمتهای خاص DirectX معروف به X File هستند که حجم بسیار کمی نیز دارند.

mr_esmaily
سه شنبه 10 شهریور 1383, 13:05 عصر
سلام
اینا رو با ++VC نوشن؟

ara_prg
سه شنبه 10 شهریور 1383, 13:52 عصر
دوستان عزیز این تا آنجا که من متوجه شدم یک مسابقه هر سال برگزار می شود که در آن برنامه نویسان حرفه ای قدرت خود را در نوشتن برنامه های کم حجم نشان می دهند. حتما توضیحاتی که در آخر برنامه ارائه می شود بخوانید تا به قدرت این برنامه نویس پی ببرید.

اینم یکی دیگه :wink:

seyedof
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 03:27 صبح
سلام
آقایان ساعت خواب:) این برنامه ها همه اسمشون دمو هست. از حدود سال ۹۲ تا حالا هر ساله چندین مسابقه در دنیا (اکثرا در اروپا) برگزار میشه که توش شرکت کننده ها دموهایی که نوشتن و عموما ترکیبی از گرافیک سه بعدی و موزیک است به مسابقه میگذارند. به این مسابقات Demo Compo یا Demo Party هم گفته میشه. قدیما کلاسهای مختلف داشت از جمله Demo, 64K Intro, 4K Intro, TextMode Compo و تعدادی دیگه. مثلا در 4K Intro حداکثر حجم مجاز فقط ۴ کیلو بایت است :)

محض اطلاع یک موقع قرار بود توی ایران هم همچین مسابقه ای برگزار کنیم چند تا گروه هم توی ایران بودن از جمله گروه ما ولی از اوونجا که ایران فقط جای کارای گلابی است و کسی دنبال اینجور چیزای سخت و درست حسابی نمیره تلاش های ما هم برای برگزاری این مسابقات به جایی نرسید.

مشهورترین و معتبرترین این مسابقات اسمش Assembly است که از سال فکر کنم ۹۲ شروع شد و یه دو سه سال پیش متوقف شد اما دوباره داره برگزار میشه رویایی ترین گروه این مسابقات هم گروهی بود به اسم Future Crew که واقعا کارهاشون بی نظیر بود. البته اوون موقعها DirectX و ویندوز وجود نداشتند و تمام محاسبات مربوط به فضای سه بعدی و نور و بافتها رو خود برنامه نویس انجام میداد که به اینکار Software Rendering میگن. بعد از متداول شدن کارتهای شتابدهنده سه بعدی استفاده از DirectX و OpenGL در دموها مجاز اعلام شد.
بیشتر برنامه نویسهای دمو که افراد بسیار خلاقی هستند بعدا برنامه نویس بازی میشن یا توی شرکتهای سازنده کارتهای 3D یا میکروسافت استخدام میشن.

هر کلاسی قوانین خاص خودش رو داره اما یک ماده تقریبا مشترک بین همه اینه که تمامی گرافیکها و صحنه ها باید Realtime محاسبه بشن و کسی جق استفاده از انیمیشن ضبط شده رو نداره چون دیگه اوونوقت اسمش برنامه نویسی نیست.

اوون دمو fr08 که فرستادید فکر کنم توی کلاس 64k intro یکسالی مقام آورده بود.
در مورد حجم کم هم خیلی تکنیکها به کار میبرند که ساده ترین اوونها فشرده سازی اطلاعات از جمله صدا ،‌ تصاویر و حتی کد اجرایی برنامه است. زبان برنامه نویسی همه هم C و اسمبلی است. از جمله روشهای دیگه برای پایین آوردن سایز میشود به Procedural Textures و Mod Music و CSG نام برد.

و البته به عنوان توضیح جناب DelphiAssistant کمی حجم این فایلها به دلیل استفاده از فرمت X نیست اتفاقا از این فرمت اصلا استفاده نمیکنند ضمنا X File در دایرکت ایکس فقط مخصوص ذخیره سازی مدلهای سه بعدی است (مانند فرمت 3ds) و این فرمت در مورد صوت یا تصاویر هیچگونه پشتیبانی ندارد.

مهدی کرامتی
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 11:42 صبح
با تشکر از توضیحات تون :)

mr_esmaily
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 12:10 عصر
سلام
جالب بود :flower:

ara_prg
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 13:57 عصر
Very Good
خواهش می کنم اگر باز هم اطلاعاتی در این زمینه دارید دریغ نکنید :flower: :تشویق:

امیر-نا
سه شنبه 07 مهر 1383, 22:38 عصر
بسیار مفید بود ممنون :wink:

ali_hadian
شنبه 01 اسفند 1383, 07:55 صبح
سلام
کسی حق نداره به فایل zoom3_v1_02.rar دست بزنه چون تروجان magic PS UNDETECTED همراهشه
من که گرفتار شدم

Developer Programmer
شنبه 01 اسفند 1383, 10:40 صبح
سلام
کسی حق نداره به فایل zoom3_v1_02.rar دست بزنه چون تروجان magic PS UNDETECTED همراهشه
من که گرفتار شدم
اتفاقا وقتی دانلود کردم و دیدم آیکون نداره! تعجب کردم! :confy2:

ali_hadian
شنبه 01 اسفند 1383, 12:56 عصر
سلام
از ما گفتن بود

seyedof
شنبه 01 اسفند 1383, 21:24 عصر
سلام :)
حق که داریم دانلود کنیم. آزادی یعنی اینکه هرچی بخواهیم دانلود کنیم :))
ولی خب فایلش آلوده است و این یک داستان دیگست.
ممنون فکر کنم من اجراش کردم یک بار

ali_hadian
یک شنبه 02 اسفند 1383, 09:18 صبح
پس بیاین اینجا عکسو ببینید اونوقت ...
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=20667&highlight=

یعقوب
سه شنبه 04 اسفند 1383, 03:51 صبح
سلام
لطفا مدیران یه اقدامی بکنن اون فایل آلوده رو بر دارن. :mad: :strange:
آخه هر بد بختی که اجراش کنه تو دام میوفته...

mehranershadi
سه شنبه 02 فروردین 1384, 22:03 عصر
خیلی باحال بود :تشویق:

cybercoder
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1384, 09:38 صبح
لطفا مدیران یه اقدامی بکنن اون فایل آلوده رو بر دارن

اون فایل اصلا آلوده نیست.
روش های کاملا Realtime توسط Andrew استفاده شده و کاملا از GPU کار می کشه البته من توش به shader برخورد نکردم ( شاید حواسم نبوده) . ولی انصافا کارش درسته.

cybercoder
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1384, 09:38 صبح
لطفا مدیران یه اقدامی بکنن اون فایل آلوده رو بر دارن

اون فایل اصلا آلوده نیست.
روش های کاملا Realtime توسط Andrew استفاده شده و کاملا از GPU کار می کشه البته من توش به shader برخورد نکردم ( شاید حواسم نبوده) . ولی انصافا کارش درسته.
در مورد Compress هم باید بگم اعجاب انگیز بود. :strange: