PDA

View Full Version : چندتا سوال در مورد نوشتن یه سایت

Mahdi_20
شنبه 22 تیر 1387, 09:38 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید.
من بعد از 2 سال میخوام یه سایت با زبان PHP بنویسم ولی یه چیزایی به ذهنم رسیده که کار من رو متوقف کرده.

1) اول اینکه من اومدم کدها رو به سه دسته تقسیم کردم 1- دیتابیس: چندتا کلاس تعریف کردم که برای خوندن و نوشتن تو دیتا بیس استفاده کردم 2- طراحی فرم ها: میخوام فرم هام رو بصورت مجزا طراحی کنم و در قسمت سوم
3- از این فرم های از قبل آماده شده تو سایت استفاده کنم...حالا سوالم اینه که به نظر شما این کار شدنی هست؟

2) آیا این درسته که یه جدول از دیتابیس رو به صورت یه آرایه به سطح 2 پاس بدم و اونجا نمایش بدم؟

قبلا از همکاری شما سپاسگذارم.

Mahdi_20
یک شنبه 23 تیر 1387, 14:03 عصر
کسی نیست جواب منو بده یا اینکه سوالم اشکال داره؟

vahid4134
یک شنبه 23 تیر 1387, 15:02 عصر
سوال شما خیلی کلی هست. اینکه یه کسی چه طور برنامه نویسی می کنه بستگی به خودت داره. در مورد روش درست برنامه نویسی قبلا بحث شده. بهتره که شما به یک cms معروف یا یک پرتال معروف و بازمتن مراجعه کنید و چند تا رو بررسی کنید تا روشی رو که دوست دارید رو ایده بگیرید

faizollah
یک شنبه 23 تیر 1387, 16:16 عصر
من هم با وحید موافقم.

yaqubian
یک شنبه 23 تیر 1387, 23:24 عصر
دوست عزیز همونطور که آقا وحید فرمودن این بستگی به کار شما داره ولی اگه می خواین از یه روش استاندارد واسه کدنویسی استفاده کنین بهتره چند تا از کارهایی مثل nuke یا cms ها رو ببینین. تو اونها ایده های خوبی وجود داره که بدردتون می خوره.
موفق باشید

امید امرایی
دوشنبه 24 تیر 1387, 14:25 عصر
1) اول اینکه من اومدم کدها رو به سه دسته تقسیم کردم 1- دیتابیس: چندتا کلاس تعریف کردم که برای خوندن و نوشتن تو دیتا بیس استفاده کردم 2- طراحی فرم ها: میخوام فرم هام رو بصورت مجزا طراحی کنم و در قسمت سوم
3- از این فرم های از قبل آماده شده تو سایت استفاده کنم...حالا سوالم اینه که به نظر شما این کار شدنی هست؟

2) آیا این درسته که یه جدول از دیتابیس رو به صورت یه آرایه به سطح 2 پاس بدم و اونجا نمایش بدم؟

قبلا از همکاری شما سپاسگذارم.

1- درست ترین کار ممکنه همین تقسیم بندی کدهاست و کاملا ممکن
2- جدول به صورت ارایه می تونه سربار خیلی زیادی رو به همراه داشته باشه .

بهتره دیتابیس واقعا دیتابیس باشه !

Mahdi_20
دوشنبه 24 تیر 1387, 14:36 عصر
صمیمانه از همه سپاسگذارم..
سعی دارم از joomla ایده بگیرم
Kassit جان منظورتون از سربار چیه؟ این سربار شامل چه مواردی هست...اگه ممکنه

yaqubian
دوشنبه 24 تیر 1387, 23:36 عصر
دوست عزیز
با اجازه Kassit عزیز
منظور از سربار اینه که شما ممکنه تحلیل سیستم تون اشتباه باشه و باعث بشه شما افزونگی داده داشته باشید. یعنی DB واقعا بصورت رابطه ای پیاده نشده باشه. این باعث می شه که خیلی از داده ها تو جدوال مختلف تکرار بشن ولی اگه از یه ساختار منطقی استفاده کرده باشین این افزونگی به حداقل می رسه.
موفق باشید