PDA

View Full Version : لینک SQL به دلفی ؟؟؟

hbs_8486
شنبه 22 تیر 1387, 17:49 عصر
سلام چه طوری میشه جداول ساخته شده در SQL را به دلفی لینک کرد ؟

vcldeveloper
یک شنبه 23 تیر 1387, 01:30 صبح
یعنی چی که به دلفی لینک کرد؟! منظورتون اینه که چطور میشه به اون جداول در دلفی دسترسی داشت؟ اگر بله، در بخش دلفی قبلا توضیح داده شده؛ آنجا جستجو کنید.

shadi.alizadeh
دوشنبه 24 تیر 1387, 12:14 عصر
در دلفی به این صورت عمل کنید: در منوی فایل گزینه ی new و سپس datamodule را انتخاب کنید با انجام این کار یک فرم با اندازه ی کوچک در دلفی ظاهر می شود از تب ADO یک شیء ADOConnection در فرم اضافه کنیدسپس بر روی این کنترل دابل کلیک کرده یک پنجره ظاهر می شود دکمه ی Builds را کلیک کنید و در پنجره ای که ظاهر می شود گزینه ی SQL provider.... را انتخاب نمایید و سپس در پنجره ی بعدی در قسمت پایین نام بانک اطلاعاتی که در SQL ایجاد کرده اید را انتخاب و ok کنید.
با انجام این کارها دلفی با SQL ارتباط برقرار می کند.
برای نشان دادن اطلاعات جداول یک کنترل ADOTable از همان تب ADO در فرم datamodule بیندازید و خصوصیت dataset اش را برابر با ADOConnection و خصوصیت tablenameاش را برابر با نام جدولتان در SQL قرار دهید. بعد از یک کنترل datasource در فرم انداخته و dataset اش را تعیین می کنیم .
نکته ای که لازم به ذکر است به ازای هر ADOTable یک DataSource بایستی استفاده نماییم
اگر باز هم به توضیح بیشتری احتیاج داشتید بپرسید تا بیشتر بهتون توضیح بدم.

daffy_duck376
چهارشنبه 26 تیر 1387, 17:19 عصر
يه نكته
اگه ميخواي برنامه رو تو يه كامپيوتر ديگه اجرا كني به جاي نام سرور يه نقطه (.) بذار تا برنامه به طور اتوماتيك نام سرور جاري سيستم رو انتخاب كنه

kh1387
دوشنبه 09 دی 1387, 15:52 عصر
يه نكته
اگه ميخواي برنامه رو تو يه كامپيوتر ديگه اجرا كني به جاي نام سرور يه نقطه (.) بذار تا برنامه به طور اتوماتيك نام سرور جاري سيستم رو انتخاب كنه

دوست عزیزم من این کار رو انجام می دم ولی جواب نمی ده!!!
تازه با local , localhost هم آزمایش شد اما ...

SYNDROME
سه شنبه 10 دی 1387, 06:34 صبح
دوست عزیزم من این کار رو انجام می دم ولی جواب نمی ده!!!
تازه با local , localhost هم آزمایش شد اما ...
SQL شما چه ورژنی است؟
مراحل اتصال را بنویسید تا مشکل مشخص شود.
موفق باشید

ali zi zeperto
سه شنبه 10 دی 1387, 11:01 صبح
دوستان من هم یه سوال داشتم
یه برنامه نوشتم که می خوام وقتی روی یه سیستم دیگه اجرا شد خودکار با sql ارتباط برقرار کنه و اگر دیتا بیش و تیبل های مورد نیازش نبود اونها رو بسازه و دفعات بعدی هم از همونها استفاده کنه.
ممنون

vcldeveloper
سه شنبه 10 دی 1387, 14:49 عصر
یه برنامه نوشتم که می خوام وقتی روی یه سیستم دیگه اجرا شد خودکار با sql ارتباط برقرار کنه و اگر دیتا بیش و تیبل های مورد نیازش نبود اونها رو بسازه و دفعات بعدی هم از همونها استفاده کنه.
خب، مشکل کجا ست؟

kh1387
سه شنبه 10 دی 1387, 20:05 عصر
SQL شما چه ورژنی است؟
مراحل اتصال را بنویسید تا مشکل مشخص شود.
موفق باشید

من از ورژن Enterpriseاستفاده کردم.
راستی جایی شنیدم که استاندارد و دولوپر روی ویندوز xp کار نمی کنه! درسته؟
کدوم ورژنش به غیر از express روی xp راحت کار می کنه و error های زمان نصب رو نمی گیره؟
با تشکر

ali zi zeperto
سه شنبه 10 دی 1387, 20:50 عصر
خب، مشکل کجا ست؟
می خوام بدونم که چطوری میشه چک کرد که مثلا دیتا بیس alibaba در sql هست و درونش هم تیبلی به نام child.می خوام که اگر این دو تا موجود بود از همونها استفاده کنه و الا خودش اینها رو بسازه.مهم چک کردنشه.

یه سوال دیگه هم اضافه کنم اینکه وقتی به بانک اطلاعاتی وصل می شم یه پنجره برای یوزر و پسورد میاد.این برای چیه و چطوری میشه کاری کرد که دیگه یوزر و پسورد نخواد.

ممنون

vcldeveloper
چهارشنبه 11 دی 1387, 04:08 صبح
یه سوال دیگه هم اضافه کنم اینکه وقتی به بانک اطلاعاتی وصل می شم یه پنجره برای یوزر و پسورد میاد.این برای چیه و چطوری میشه کاری کرد که دیگه یوزر و پسورد نخواد.خصوصیت LoginPrompt را در AdoConnection غیرفعال کنید.

می خوام بدونم که چطوری میشه چک کرد که مثلا دیتا بیس alibaba در sql هست و درونش هم تیبلی به نام child.می خوام که اگر این دو تا موجود بود از همونها استفاده کنه و الا خودش اینها رو بسازه.مهم چک کردنشه.درباره بدست آوردن لیست سرورهای موجود، و لیست دیتابیس های موجود در هر سرور، یک نمونه سورس کد در لینک زیر هست:
http://delphi.about.com/library/weekly/aa090704a.htm

علاه بر آن، باید بتونید با استفاده از برخی SP ها در SQL Server هم لیست دیتابیس ها را بدست بیارید. این سوال را بهتر هست در تالار SQL Server بپرسید.

درباره بدست آوردن لیست جداول یک دیتابیس، و چک کردن وجود یک جدول در آن، می تونید از متد GetTableNames در AdoConnection استفاده بکنید.

من از ورژن Enterpriseاستفاده کردم.
راستی جایی شنیدم که استاندارد و دولوپر روی ویندوز xp کار نمی کنه! درسته؟
کدوم ورژنش به غیر از express روی xp راحت کار می کنه و error های زمان نصب رو نمی گیره؟این سوال هم مربوط به تالار SQL Server هست. چندین بار در آنجا پاسخ داده شده. بطور خلاصه؛ Standard Edition, Developer Edition, و Express Edition روی XP کار می کنند. جزئیاتش را با جستجو در تالار SQL Server می تونید بدست بیارید.