PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن تاریخ به ازای هر رکورد

navi2002
یک شنبه 23 تیر 1387, 08:45 صبح
سوالم رو ای طور طرح می کنم
جدولی دارم حاوی تعدادی رکورد قصد دارم کدی رو بنویسم که به ازای هر رکورد مثلا 30 روز به فیلد تاریخ همون رکورد اضافه بشه ؟
کاری که من انجام دادم این بوده
Dim radif As Integer
Dim ezafe As Integer
ezafe = 0
For radif = 1 To [tedadeaghsat]
ezafe = ezafe + 30

If PERIOD > [tedadeaghsat] Then Exit For
DoCmd.RunSQL "insert into tbltest (radif,datepardakht ) values (" & radif & "," & ezafe & ")"

Next PERIOD
اشکال بوجود آمده :
با کد بالا دقیقا به هر رکورد و به فیلد datepardakht سی روز اضافه میشه اما بصورت تاریخ قمری در حالیکه من از فارسی ساز edsoft استفاده میکنم
اگه دوستان محبت کنند جواب بدن ممنون میشم

مهدی قربانی
یک شنبه 23 تیر 1387, 09:32 صبح
سلام
دوست عزيز ممكنه تنظيمات مربوطه رو در خود EdSoft درست ست نكرده باشيد و يك سئوال آيا شما در فيلدهاي Date/Time وقتي بصورت دستي تاريخ ثبت مي كنيد شمسي ثبت مي شه يا اونجا هم مشكل داريد ؟

davood-ahmadi
یک شنبه 23 تیر 1387, 09:34 صبح
سلام.
اول اینکه دستور هایی که در زیر نوشتید، مطمئن هستید که جواب کار شما را می دهند؟ چون اصلاً دستوری که نوشتید با کاری که می خواهید بکنید هیچ ربطی نمی بینم.
بهر حال شما باید از یک کلاس و یا ماژول تاریخ باید استفاده کنید.
اگر جستجو بکنید تاریخ شمسی آزادی را پیدا می کنید. شما بهتر از آن استفاده بکنید.

navi2002
یک شنبه 23 تیر 1387, 11:09 صبح
سلام
دوست عزيز ممكنه تنظيمات مربوطه رو در خود EdSoft درست ست نكرده باشيد و يك سئوال آيا شما در فيلدهاي Date/Time وقتي بصورت دستي تاريخ ثبت مي كنيد شمسي ثبت مي شه يا اونجا هم مشكل داريد ؟
ضمن تشکر از توجه و جوابتون باید عرض کنم بله من از فیلد تاریخ ادسافت مرتبا استفاده میکنم
و بصورت عادی هیچ مشکلی ندارم
اما به محض اینکه می خوام از تاریخ در حلقه ها استفاده کنم تاریخ فرمت نا معقولی میگیره
جالبه عرض کنم وقتی دستور sql رو خارج از حلقه میگذارم تاریخ درست جواب میده ولی اونطوری بدرد من نمی خوره
خیلی برام گیج کننده شده

navi2002
یک شنبه 23 تیر 1387, 11:12 صبح
سلام.
اول اینکه دستور هایی که در زیر نوشتید، مطمئن هستید که جواب کار شما را می دهند؟ چون اصلاً دستوری که نوشتید با کاری که می خواهید بکنید هیچ ربطی نمی بینم.
بهر حال شما باید از یک کلاس و یا ماژول تاریخ باید استفاده کنید.
اگر جستجو بکنید تاریخ شمسی آزادی را پیدا می کنید. شما بهتر از آن استفاده بکنید.
دستوراتی که من نوشتم هدفم این بوده به ازای اضافه شدن هر متغیر یک رکورد توی جدول اضافه بشه که متعاقبش فیلد تاریخ جدول test هم در هر افزایش رکورد 30 روز به تاریخش اضافه شه
راحت بگم من دارم با گرفتن یک پارامتر بعنوان تعداد اقساط یک وام می خوام ترتیبی بدم جدولی با تعداد رکورد هایی به تعداد اقساط باز بشه و با توجه به اینکه هر قسط 30 روز باید از قسط قبلی تاریخش بیشتر باشه این تاریخ به ازای هر رکورد که بیانگر هر قسطه اتوماتیک 30 روز بهش اضافه شه
امیدوارم با توضیحاتی که دادم اگه کسی روش دیگه ای برای راهنمایی من میدونه محبت کنه
بازم از شما متشکرم