PDA

View Full Version : سوال: نحوه Enable كردن Local Area Connection

مهدي هراتي
یک شنبه 23 تیر 1387, 09:32 صبح
سلام دوستان

يكي از مشكلاتي كه هر از گاهي بر روي سيستمهاي مشتري پيش مياد و باعث مي شه با من تماس بگيرند اينه كه صبح كه سر كارشون حاضر ميشن و كامپيوترشون رو روشن ميكنن بدليل اينكه Local Area Connection در حالت Disable قرار گرفته (خود به خود)، سرور در دسترس نيست و نرم افزار مربوطه بدليل عدم دسترسي به بانك اطلاعاتي اجرا نميشه!

در موارد معدودي هم كاربران كنجكاو كه در حال كسب تجربه در ويندوز هستن خودشون كارت شبكه رو Disable ميكنن. حالا سوال اينه كه چطوري ميشه كنترل كرد كه اگر كارت شبكه Disable شده ابتدا اونو Enable كرد؟

با تشكر از همه دوستان

majjjj
یک شنبه 23 تیر 1387, 13:46 عصر
این بخاطر تنظیمات ویندوز شما هست یک بار ویندوز رو مجدد نصب کنید و تنظیمات شبکه رو درست کنید مشکل حل میشه

مهدي هراتي
یک شنبه 23 تیر 1387, 13:58 عصر
این بخاطر تنظیمات ویندوز شما هست یک بار ویندوز رو مجدد نصب کنید و تنظیمات شبکه رو درست کنید مشکل حل میشه

هميشه كه اينطوري نيست، گاهي اوقات اين مشكل ديده ميشه.
در ضمن وقتي Local Area Connection رو به صورت دستي Enable مي كنيم همه چيز حل ميشه. اصلا اگر ويندوز هم مشكل نداشته باشه باز ممكنه User اونو Disable كنه.

آيا راهي هست كه با كد نويسي وضعيت (Enable/Disable) كارتهاي شبكه رو بررسي و تنظيم كنيم؟

majjjj
دوشنبه 24 تیر 1387, 08:11 صبح
خوب میتونید مثلا چک کنید ایا به اینترنت سیستم وصل هست یا نه با تابع

Private Const INTERNET_CONNECTION_LAN As Long = &H2
Private Const INTERNET_CONNECTION_PROXY As Long = &H4
Private Const INTERNET_CONNECTION_MODEM_BUSY As Long = &H8
Private Const INTERNET_CONNECTION_OFFLINE As Long = &H20
Private Const INTERNET_CONNECTION_CONFIGURED As Long = &H40
Private Const INTERNET_RAS_INSTALLED As Long = &H10
Private Declare Function InternetGetConnectedState Lib "wininet.dll" (ByRef lpdwFlags As Long,ByVal dwReserved As Long) As Long
فکر کنم تابعش همین باشه برای چک اتصال به اینترنت

javarmi
شنبه 14 بهمن 1391, 19:56 عصر
سلام
local area connection ویندوز من enable هست ولی‌ یه علامت ضربدر قرمز روشه (windows ۷) کارت شبکه‌ام هم نصبه کابل شبکه هم مطمئنم مشکلی‌ نداره
مشکل از کجا میتونه باشه؟
ممنونم از راهنماییتون

m2011kh
شنبه 14 بهمن 1391, 20:48 عصر
ببخشید فک کنم اینجا تالار VB6 باشه نه شبکه