PDA

View Full Version : برنامه نویسی سوکت در vb.net

fatrix
یک شنبه 23 تیر 1387, 09:50 صبح
کسی می تونه یه مرجع خوب واسه برنامه نویسی سوکت تو vb.net اعلام کنه؟ebook یا مقاله ای ؟در مورد برنامه remote desktop با socket هم اگه اطلاعاتی دارین ممنون میشم واسم بزارین.

__H2__
دوشنبه 24 تیر 1387, 01:38 صبح
سلام
مرجع را نمیدانم ولی اگر نمونه کد ساده برای شروع اصول ابتدایی کار بدردتان میخورد، میتوانید این را ببینید.
www.h02.ir/Download.aspx?File=SampleSocketChat.zip

fatrix
دوشنبه 24 تیر 1387, 08:54 صبح
مرسی به خاطر لینکت .اگر کسی هم اطلاعات بیشتری داره لطفا بزاره چون من باید تا 31 تیر یه پروژه remote desktop با استفاده از socket تو vb.net بنویسم لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره اینجا قرار بده .منم اگه چیزی پیدا کردم همین جا میزارم.

arsalansalar
دوشنبه 24 تیر 1387, 09:13 صبح
سلام
مرجع را نمیدانم ولی اگر نمونه کد ساده برای شروع اصول ابتدایی کار بدردتان میخورد، میتوانید این را ببینید.
www.h02.ir/Download.aspx?File=SampleSocketChat.zip (http://www.h02.ir/Download.aspx?File=SampleSocketChat.zip)
با سلام
من هر چي دكمه conect و مي زنم هي خطا مي گيرد

__H2__
سه شنبه 25 تیر 1387, 02:09 صبح
سلام
شما اول باید فقط و فقط یک نمونه واحد از Server ایجاد کنید و Connect کنید.
سپس میتوانید به تعداد دلخواه Client ایجاد و Connect کنید.
یعنی شما برای تست حداقل باید دو نمونه برنامه را اجرا کنید، اول هم Server.

اگر مشکلتان از این نبود، لطفاً متن پیغام خطا را بنویسید.

Evil 69
سه شنبه 25 تیر 1387, 08:29 صبح
شما از چه ابزاري مي خواي استفاده كني ؟
اگر ابزار خاسي مورد نظرت هست بگو تا كمكت كنم
چون من يك برنامه نوشتم كه يك چيزي تو مايه هاي نت ساپورت كار ميكنه ( براي نمايش صفحه كلاينت ها )

fatrix
سه شنبه 25 تیر 1387, 16:56 عصر
سلام.
ابزار خاصی نداره فقط باید با استفاده از socket و توابع api یه برنامه بنویسم که سرورش بتونه به کلاینت connect بشه و اونو کنترل کنه (desktop کلاینت رو ببینه -کنترل موس کلاینت رو بدست بگیره و کامپیوتر رو log و خاموش کنه) لطف می کنین اگه واسم میلش کنید .

sina_p43
چهارشنبه 08 آبان 1387, 10:04 صبح
سلام آقا این برنامه ریموته رو میشه برا ما هم بفرستی ببینیم چه جوری نوشته شد من یه برنامه می خوام امکان چت و ارسال اطلاعت به سرور و داشته یاشه
sina_p43@yahoo.com

sepehr.net
چهارشنبه 08 آبان 1387, 21:42 عصر
سلام من هم دقیقن همین مشکل رو دارم . من میخوام کلاینت ها مانیتور سرور رو ببینند و فیلم اون رو ذخیره کنند ممنون میشم اگه راهنماییمون کنید

__H2__
پنج شنبه 09 آبان 1387, 01:56 صبح
سلام
در خصوص بحث برنامه نویسی سوکت و شبکه یک تاپیک یک کم کامل تر وجود دارد، شاید کمکی باشد به دوستان
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=121111

mxmostafa
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 19:44 عصر
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان
من می خوام یه برنامه چت تو شبکه محلی بنویسم و می خوام برنامه من هم سرور باشه هم کلاینت یعنی فقط یه برنامه روی کلیه کامپیوترهای شبکه نصب بشه و همدیگرو پیدا کنن دیگه نیاز نباشه که دنبال سرور باشن و خودشونو به سرور معرفی کنن
طوری باشه که با وارد کردن اسم کامپیوتر خودت و زدن دکمه اتصال به یک شبکه داخلی وصل بشی
اکثر برنامه های چت نوشته شده شرکت های معتبر اینطوریه و اصلا حالت سروری یا کلاینتی نداره فقط یه برنامه نصب میشه و با هر کامپیوتری که این برنامه روش نصب شده باشه می تونه ارتباط برقرار کنه
یه جایی خوندم که در موردش فقط توضیح داده بود
شناسايي مكاشفه اي (Heuristic ) ساير كامپيوتر ها و انتقال داده بين كامپيوتر ها به صورت مستقيم
در اين مدل هر كامپيوتري وظيفه شناختن ساير كامپيوتر‌هاي موجود در شبكه و بروز رساني ليست آنها را شخصا به عهده دارد و انتقال داده ها به صورت مستقيم بين كامپيوتر ها انجام مي‌گيرد.
http://computernews.ir/Files/Gallery/2007/7/LAN-Programming-03-3_s.jpg

ممنون میشم کمک کنید منتظرم