PDA

View Full Version : عنوان چند خطی در DBGrid

vcldeveloper
سه شنبه 10 شهریور 1383, 03:19 صبح
سلام

من هرچی سعی کردم نتونستم متن Title یک dbgrid رو بجای یک خط در دو خط نمایش بدم. کسی از دوستان میدونه چطور میشه این کار رو کرد ؟
مثلا عنوان :
دانش اموزان - کل

بصورت :
دانش آموزان
کل
نوشته بشه

Developer Programmer
سه شنبه 10 شهریور 1383, 09:28 صبح
اگه اشتباه نکرده باشم فکر میکنم تو برنامه های Mastering Delhpi7 دیده بودم

vcldeveloper
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 02:39 صبح
اگه اشتباه نکرده باشم فکر میکنم تو برنامه های Mastering Delhpi7 دیده بودم
درسته اما اونجا از نوع خاصی از فیلد به اسم TADTField استفاده می کنه که اون فیلد می تونه خودش چند فیلد رو بصورت زیر مجموعه خودش داشته باشه. اگر فیلد ADTField داشته باشیم DBGrid خودش بطور اتوماتیک grid رو دو سطری میکنه.

آقایون اگه کسی کار با این TADTField ها رو بلده ، لطف کنه به من هم بگه. اگرم کامپوننتی سراغ دارید که بشه باهاش dbgrid هایی که عنوانهای بیش از یک سطر دارند ساخت. لطف کنید یه لینکی چیزی ازش بدید.
من بهش احتیاج مبرم دارم. البته چندتا کامپوننت دیدم اما همشون پولی بودند. نه کارت اعتباری داشتم بخرم و نه کرکش رو پیدا کردم.

امیدوارم یکی پیدا شه در راه خدا کمک کنه... :?

moradi_am
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 08:25 صبح
کامپوننت ehlib این امکان را دارد

vcldeveloper
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 10:52 صبح
کامپوننت ehlib این امکان را دارد
حالا از کجا میشه پیداش کرد؟ توی سایتش که همش صحبت registration و از این حرفها بود! :roll:

دنیای دلفی
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 16:29 عصر
****Moderated****

Warez Activity

دنیای دلفی قوانین سایت رو رعایت کن.

Delphi-Clinic

vcldeveloper
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 18:59 عصر
آقا این ehlib رو پیدا کردم. چیزه باحالی بود، اما نسخه آزمایشی هست. کسی نسخه کاملش رو داره ؟ :roll:

البته ببخشید که این مطلب رو بجای قسمت کامپوننتها اینجا مطرح کردما ! :oops:

moradi_am
شنبه 14 شهریور 1383, 09:00 صبح
متاسفانه قانون سایت این اجازه را نمیدهد . :oops:

en.kamali.ir
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 21:18 عصر
داشتم تاپیکهایی کهاستادم آقای کشاورز ایجاد کرده بودند رو مطالعه میکردم به این تاپیک برخوردم که حدود 4 الی 5 سال پیش ایجاد کرده بودند .
دیدم که حیفه با این هزینه هایی که برای سایت میشه تاپیک ایجاد بشه و به نتیجه نرسه . و البته خواستم به عنوان یک شاگرد یه کمکی هم به دوست خوبمون کرده باشم (حالا یک سوال دارم جواب میدم میخوام یک کتاب توضیح بدم ) خلاصه میتونید با این کلک و استفاده از کد های کلید اینتر این کار رو انجام داد

Label1.Caption:='دانش آموزان'+#13+#10+'کل';
این رو برای یک لیبل شبیه سازی کردم .
موفق باشید

vcldeveloper
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 01:57 صبح
خلاصه میتونید با این کلک و استفاده از کد های کلید اینتر این کار رو انجام دادهر چند این تاپیک مربوط به چهار سال و نیم پیش هست؛ ولی منظور من در آن زمان این نبود، منظور گروه بندی عناوین بصورت سلسله مراتبی بود، چیزی مثل این:

28450

این کار را فقط میشه یا از طریق کامپوننت های آماده انجام داد، یا اینکه یک گرید جدید بسازیم، و خودمان رسم عنوانش را برعهده بگیریم.