PDA

View Full Version : اشکال در اتصال به بانک

hmm
سه شنبه 10 شهریور 1383, 11:26 صبح
با سلام
من تازه دات نت رو شروع کردم قبلا وی بی کار میکردم حالا میخواهم از طریق کد نویسی مقدار یک فیلد رو در یک textbox نشون بده ولی با کد زیر در آخرین خط پیغام خطا میده میخواهم بدونم مشکل کجاست
دوما آیا میشه روشی کوتاه تر پیدا کرد و آبجکتهای کمتری رو درگیر کرد
سوما میخواهم با کلید بعدی مقدار رکورد بعدی جایگزین txtbox شود لطفا کد آنراهم لطف بفرمایید ممنون

System.Data.OleDb.OleDbConnection conn =new System.Data.OleDb.OleDbConnection();
System.Data.DataSet rst=new System.Data.DataSet() ;
System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter data_adp=new System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter();
System.Data.OleDb.OleDbCommand cmd=new System.Data.OleDb.OleDbCommand();
conn.ConnectionString="Provider=MSDAORA.1;Password=t1;User ID=1i;Data Source=orabank;Persist Security Info=True";
conn.Open();

cmd.CommandText="select * from service where file_no='123123'";
cmd.Connection=conn;
data_adp.SelectCommand=cmd;
data_adp.Fill(rst);
txt_name.Text=rst.Tables[0].Columns[0].ToString();

Vahid_Nasiri
سه شنبه 10 شهریور 1383, 19:23 عصر
برای بدست آوردن مقدار یک ستون مشخص، از کد زیر استفاده کنید:

ds.Tables["Table1"].Rows[i]["firstname"].ToString();

hmm
چهارشنبه 11 شهریور 1383, 07:16 صبح
آقای نصیری سلام
خیلی ممنون با کمک شما مشکل اول و سوم حل شد اگه میشه در مورد دوم هم کمی توضیح دهید و بگویید این روشی که من استفاده کردم مناسب هست یا خیر
من دارم با آموزشهای شما #C رو یاد میگیرم واقعا آموزش شما عالی است ولی در مورد کار با بانکهای اطلاعاتی مطلبی رو از شما پیدا نکردم بهرحال از زحمات شما ممنونم

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 11 شهریور 1383, 18:57 عصر
شما لطف دارید.
بله این روش ، روش متداول است و برای دسترسی به حاصل ، باید این اشیاء ساخته شوند. البته خوبی برنامه نویسی شیء گرا این است که شما برای یک سری از کارها باید یکبار زحمت بکشید و کد بنویسید.... مثال : باید یکبار کد مربوط به بایند کردن داده ها به دیتاگرید را نوشت و روی آن وقت گذاشت و بعد بهتر است در یک کلاس کپسوله شود برای کاربردهای بعدی تا هر دفعه وقت برای اختراع مجدد چرخ تلف نشود و بتوان به کارهای دیگر با وقت بیشتر رسید.

برای کار با دیتابیس می تونید به جزوه ی ASP.NET مراجعه کنید. اصول و کلاس ها یکی هستند و فرقی ندارد (به کتابخانه سایت مراجعه کنید).

hmm
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 08:48 صبح
جزوه ی asp.net شما رو دارم آنهم خیلی عالیه
باز هم ممنون