PDA

View Full Version : جابجایی دو فرم همزمان

Graphical
سه شنبه 25 تیر 1387, 12:11 عصر
سلام
چطوری میتونم دو فرم رو بصورت همزمان داشته باشم به طوریکه با جابجایی یک فرم، فرم دیگه هم جابجا شه،یا هم راهی است که بتونم یک فرم رو بصورت دو تیکه داشته باشم؟

Hsimple11
سه شنبه 25 تیر 1387, 13:41 عصر
این مجموعه را ببینید (TKExperts) :

Graphical
سه شنبه 25 تیر 1387, 13:53 عصر
با احترام و ادب
میشه بیشتر توضیح بدید؟

Hsimple11
سه شنبه 25 تیر 1387, 14:00 عصر
کامپوننت فرم این مجموعه قابلیت Split شدن را دارد.

Graphical
سه شنبه 25 تیر 1387, 17:29 عصر
با تشکر
من هنوز موفق نشدم زمانی که دو فرم رو همزمان جابجا کنم
مثلا با جابجایی Form1 ، همینطور Form2 هم جابجا بشه

اصغر (پآچ)
سه شنبه 25 تیر 1387, 18:54 عصر
سلام دوست من

خوب شما می تونی خاصیت های چپ و بالای فرم دوم را با خاصیت چپ و بالای فرم اول تنظیم کنی و بالعکس که با جابجایی هر کدون از فرم ها فرم دوم هم به همون نقطه جابجا بشه فقط یه اشکال داره که دوتا فرم دقیقا روی هم میوفته! البته می تونی با خاصیت OnMouseMove بیایی مختصات نقطه کلیک شده رو بگیری و بعد بعد از اینکه موس رها شد مختصات نقطه جدید رو هم بگیری و تفاضل این دو عدد رو از مقادیر چپ و بالای فرم دوم کم یا به اون اضافه کنی که به همون مقدار که فرم اول جابجا شده فرم دوم هم روی صفحه نمایش جابجا بشه

موفق و موید باشی

Hsimple11
سه شنبه 25 تیر 1387, 21:01 عصر
سلام دوست من

خوب شما می تونی خاصیت های چپ و بالای فرم دوم را با خاصیت چپ و بالای فرم اول تنظیم کنی و بالعکس که با جابجایی هر کدون از فرم ها فرم دوم هم به همون نقطه جابجا بشه فقط یه اشکال داره که دوتا فرم دقیقا روی هم میوفته! البته می تونی با خاصیت OnMouseMove بیایی مختصات نقطه کلیک شده رو بگیری و بعد بعد از اینکه موس رها شد مختصات نقطه جدید رو هم بگیری و تفاضل این دو عدد رو از مقادیر چپ و بالای فرم دوم کم یا به اون اضافه کنی که به همون مقدار که فرم اول جابجا شده فرم دوم هم روی صفحه نمایش جابجا بشه

موفق و موید باشی

ایشون میخواهند بطور همزمان فرم دوم هم جهت با فرم اول جابجا شود نه در موقعیت نهایی فرم اول قرار گیرد.

Felony
سه شنبه 25 تیر 1387, 22:36 عصر
تو يه تايمر كه interval ش رو گذاشتي 1 مختصات top و left فرم اول رو چك كن و بعد فرم دوم رو انتقال بده به مختصات فرم 1 ... البته من دقت نكردم شايدم رويدادي براي تغيير محل فرم باشه كه ميتوني تو اون بنويسي كه وقتي فرم 1 جاش عوض شد فرم 2 بره همون جا ...

Graphical
چهارشنبه 26 تیر 1387, 10:28 صبح
با سلام
من با Left و Top فرم اینکارو انجام داده بودم اما جابجایی انجام نمیشه.
زمانی که Form1 رو جابجا میکنم Form2 هیچ جابجایی رو انجام نمیده

Felony
چهارشنبه 26 تیر 1387, 10:44 صبح
یعنی چی جا به جا نمیشه من الان تست کردم شد ...
بیا نمونه ای که نوشتم و تست کردم جواب هم داد بسته به سلیقه ی خودت تغیرش بده ...