PDA

View Full Version : اجرای فایل فلش در vb

parisa_vb
چهارشنبه 26 تیر 1387, 00:51 صبح
سلام...من یه فایل فلش با پسوند swf دارم ..چطور می تونم این فایل رو در vb اجرا کنم یعنی باید از کامپوننت خاصی استفاده کنم..در مورد فایل باپسوند gif چطور

vahid_d_0101
چهارشنبه 26 تیر 1387, 01:05 صبح
اول باید Component اونو بیاری تو برنامت. یعنی:
Ctrl+ T و بعد انتخاب shockwave flash از لیست. بعد یه کنترل از اونو باید بزاری تو فرمت. (به شرطی که رو سیستمت نصب باشه که یحتمل هست)
حالا مثلا تو رویداد Load فرم می نویسی:
ShockwaveFlash1.LoadMovie i,Path
که در آن i شماره لایه است و مشخص میکند کدام فایل باید رو قرار گیرد و Path آدرس فایل مورد نظر با پسوند SWF است.
حالا میتونی از action های فلش استفاده کنی و با فرم vb ارتباط برقرار کنی.

ابوذر محمودی
چهارشنبه 26 تیر 1387, 01:15 صبح
سلام...من یه فایل فلش با پسوند swf دارم ..چطور می تونم این فایل رو در vb اجرا کنم یعنی باید از کامپوننت خاصی استفاده کنم..

سلام .

دوست عزیز شما باید از کامپوننت فلش واسه این کار استفاده کنید .
برای مسیر دهی به فایلتون از movie باید استفاده کنید

Private Sub Form_Load()
ShockwaveFlash1.Movie = App.Path & "\i386\logo.swf"
End Sub

در مورد فایل باپسوند gif چطور

برای فایلهای gif هم می تونین از کامپوننت استفاده کنید ، البته من یه برنامه رو سیستم دارم که بدون نیاز به کامپوننت این کار رو انجام می ده اگه پیدا کردم واستون آپ می کنم در غیر اینصورت کامپوننتش رو واستون می زارم.

vahid_d_0101
چهارشنبه 26 تیر 1387, 01:22 صبح
اینم یه نمونه سورس که همین الان نوشتم

تو اون سورسی که من دادم نیازی نیست که حتما فایل فلش هم همراه برنامه باشه شما فقط آدرس فایل و بدید خودش فایلو تو برنامه Add میکنه و وقتی برنامه رو برای کسی دیگه می فرستید نباید فایل فلش هم همراه برنامه بفرستید.

parisa_vb
چهارشنبه 26 تیر 1387, 10:56 صبح
اینم یه نمونه سورس که همین الان نوشتم

تو اون سورسی که من دادم نیازی نیست که حتما فایل فلش هم همراه برنامه باشه شما فقط آدرس فایل و بدید خودش فایلو تو برنامه Add میکنه و وقتی برنامه رو برای کسی دیگه می فرستید نباید فایل فلش هم همراه برنامه بفرستید.

سورس شما متاسفانه مشکل داشت...فرم درست load نمی شد..لطف کنید یه بار دیگه بذارین چون نمی خوام فایل فلش همراه برنامه باشه

اوبالیت به بو
چهارشنبه 26 تیر 1387, 12:17 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=95455

vahid_d_0101
چهارشنبه 26 تیر 1387, 13:46 عصر
شما وقتی فایل EXE برنامه تون رو میزاسید اون درست میشه حالا تو سورس نمیتونه فلش رو باز کنه ولی اگر شما مثلا تو درایو C\a.swf دارید اونو تو برنامه میزارید و فایل exe رو که ساختید دیگه اون فایل فلش و پاک کنید میبینید که بازم فایل شما نمایش داده میشه

mlh_poorranjbar
یک شنبه 30 تیر 1387, 13:21 عصر
اگه میتونید به animated gif تبدیلش کنید و بعد...20718