PDA

View Full Version : سوال: برای اینکه یک برنامه نویس موفق شویم باید چه زبان هایی را یاد بگیریم

man_iran
چهارشنبه 26 تیر 1387, 14:33 عصر
سلام

راستش را بخواید من می خوام چند زبان برنامه نویسی را یاد بگیرم (زبان هایی که یادگیری آنها در کنار هم یک برنامه نویس موفق را می سازد). (3 الی 4 تا )

حال از شما می خوام من را راهنمایی کنید. و بهترین زبان های برنامه نویسی را معرفی کنید. زبان های که با استفاده از آنها بشود نرم افزارهای قوی، تحت شبکه، دارای سرعت بالا (یه جورایی همه کاره و به روز) را نوشت.

خواهشا سلیقه ای جواب ندید و راهنمایی های شما با دلیل و توضیح کامل باشد.

مرسی

dkhatibi
چهارشنبه 26 تیر 1387, 17:15 عصر
اونو وقت تو هیچکدوم موفق نمی شید.
یک زبان برنامه نویسی را شروع کنید(دلفی - سی - بیسیک)
یک بانک اطلاعاتی را انتخاب کنید.
در مورد Html بیاموزید.
با دات نت آشنا شوید.

.:KeihanCPU:.
پنج شنبه 27 تیر 1387, 00:34 صبح
زبان برنامه نویسی که انتخاب میکنید باید با نیازهایتان مطابق باشد

star_n
جمعه 28 تیر 1387, 00:59 صبح
به نظر من زبان برنامه نویسی #C عالیه
اما اول باید c و ++c رو بدونید
در مورد بانک اطلاعاتی SQL SERVER مناسبه
برای طراحی صفحات وب باید HTMLو... رو یاد بگیرید
در ضمن بین ASP و PHP هم یکی رو انتخاب کنید
این نظره منه
نمیدونم چقدر درسته؟!

miradli
جمعه 28 تیر 1387, 17:22 عصر
اینطور که به نظر میرسه شما هنوز هیچ زبانی رو شروع نکردید ! دوست من توجه کنید که 4 تا زبان رو نمیشه با هم یاد گرفت به هزار و یک دلیل .
در ضمن این رو هم توجه کنید که دنیا داره به سوی تخصص پیش میره و مخصوصا در زمینه برنامه نویسی کسی به آچار فرانسه نیاز نداره به کار قوی نیاز هست که بهینه و بدون باگ باشه ، نه کسی که 10 تا زبان رو کار کرده اما نمی تونه یک برنامه درست بنویسه !

اما اگر باز هم علاقه به یادگیری چند زبان دارید پیشنهاد من اینه که شما یک زبان بنظرم بیسیک یا دلفی برای شروع خوبه ، بعد از فراگیری خودتون رو تو اون زبان قوی کنید ! این بخاطر این هست که بسیاری از مسایل مانند مفاهیم پایه و ... و کار با بانک اطلاعاتی رو خوب درک کنی و بعد شما زبان دیگری رو فرابگیری ، این مسئله شفاف هست شما وقتی برنامه نویسی رو خوب بلد باشی فرقی نمی کنه با چه زبانی ، به راحتی می تونید با کمی سعی زبان جدید رو به آموخته ها تون اضافه کنید چون با آموختن تفاوتهای بین دو زبان و کمی تمرین زبان جدید رو هم یاد گرفتی در کل وقتی یک زبان رو کار کرده باشی 70درصد راه رو رفتی .
اما برای اهدافی که شما مطرح کردید نمیشه دقیق جواب داد چون به عنوان مثال دلفی دات نت هم این کارها رو انجام میده و هم کد نویسی روانی داره و هم جاوا و هم سی شارپ ، در پایان باید بگم سی شارپ جایگاه خوبی داره و شباهت زیادی به جاوا . در نهایت هر کس بعد از آشنایی با زبانها خودش انتخاب کننده هست !
این رو هم اضافه کنم که برای کار حرفه ای من خوانواده سی رو پیشنهاد میکنم چون گسترده و قابل حمل هست " و مثلا وقتی جاوا کار کنی سی شارپ هم می تونی کار کنی و بلعکس ، همینطور سی پلاس پلاس و در این حالت شما برنامه نویس چند زبانه هستید "

amin_alexi
شنبه 29 تیر 1387, 11:16 صبح
سلام
الان به نظر من مساله سر زبان نیست که یکی میگه دلفی ، یکی C# و....
باید مفاهیم برنامه نویسی رو بلد بود !
آشنا با الگوریتمهای رایج در Search و مرتب سازی و ... آشنایی با مفاهیم مهم در ساختمان داده و ...
بعد بری سراغ الگوریتمهای پیچیده تر ....
سپس مفاهیم برنامه نویسی شی گرا ...
حالا بعدش بیا بگو WEB یا Windows ....
بعد بگو Open Source یا غیره Open Source
و ....
در هر مرحله انتخابات کمتر میشه و بهتر می تونی نتیجه گیری کنی ...
مهمتر از همه داشتن هدف و دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت ...

taknegaar
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 19:58 عصر
باید مفاهیم برنامه نویسی رو بلد بود !

زبان برنامه نویسی که انتخاب میکنید باید با نیازهایتان مطابق باشد

درستش همینه ! احسنت !