PDA

View Full Version : سوال: انتخاب ایتم در لیست ویو براساس نام ایتم؟؟؟

Hadiir.net
پنج شنبه 27 تیر 1387, 16:29 عصر
من تو برنامم از یه لیست ویو استفاده کردم

http://www.persianupload.com/files/stz6thaj1pffrdqgphhp.png
وقتی میخوام یکی از این ردیف ها رو ویرایش کنم (مثلا همین ردیف انتخاب شده) میخوام نام و توضیحات اونو تغییر بدم و بعد در دیتابیسم ذخیره کنم .
(تا اینجا مشکلی نیست)

----- مشکل من ------------------------------------------------------------------------------------
1- و در پایان بعد از ذخیره تغییرات همین ردیف و با نام جدیدش در لیست ویو به صورت انتخاب شده باشد.؟؟؟
:متفکر:
2- وقتی ردیفهام زیاد میشه یک اسکرولبار به لیست ویو اضافه میشه و برخی از ایتم ها در انتهای لست ویو قرار میگیرند که باید حتما توسط اسکرولبار اونا رو دید
راهی نیست که توسط کد روی یکی ایتمی که در انتها قرار گرفته فوکوس کرد (البته منظورم انتخاب اخرین ایتم نیست)(مثلا: ممکنه ایتم من 5 تا مانده به اخرین ایتم باشه)

-------------------------------------------------------------------------------------

ALI TT
پنج شنبه 27 تیر 1387, 16:41 عصر
خوب چرا از دیتا گرید ویو استفاده نمی کنی ؟

ali_md110
جمعه 28 تیر 1387, 23:52 عصر
یه راه حل به شما : شما توی جدولتون یک فیلد بنام تاریخ و زمان ثبت اضافه کنید هنگامیکه یک رگورد جدید اضافه یا رکوردی ویرایش میکنید این فیلد رو هم با جدیدترین تاریخ و زمان آپدیت یا اضافه کنید هنگامی که قصد نمایش رکورد در لیست ویو دارید بنا بر همین فیلد تاریخ مرتب کنید ولی بصورت نزولی فکر کنم این رکورد جدید اولین ایتم در لبیست ویو شما نمایش داده بشه
آبژکت دیتاویو DataView و DataRow هم متدهایی جهت این کار داره میتونید از اون استفاده کنید ولی فکر کنم راه اولی ساده تر باشه