PDA

View Full Version : سوال: چرا فرم های ویندوزی که در آنها از طراح های گرافیکی استفاده می شود دیر بار گذاری می شوند؟

sh_microsoft
پنج شنبه 27 تیر 1387, 21:46 عصر
سلام و خسته نباشید

چرا وقتی در فرم های ویندوزی برنامه سی شارپ از کارهای گرافیکی استفاده می شود فرم دیرتر بارگذاری می شود ؟
به عنوان مثال برنامه ای قرار دادم که پس زمینه برنامه یک تصویر است و حاوی چند کنترل ساده است. ولی بارگذاری آن به صورت نامنظم یا بهتر بگم کندتر می باشد! (دکمه ها یه جوری لود می شون)
آیا امکانی است که بتوان این اشکال را در برنامه های نوشته شده توسط سی شارپ از بین برد.

(نمونه در ضمیمه قرار گرفته شده است ولی چون بسیار ساده و کم حجم است آن چنان این اشکال در آن دیده نمی شود)

Amir Oveisi
پنج شنبه 27 تیر 1387, 22:22 عصر
1- سعی کنید حجم تصویر زمینه تا حد ممکن کم باشه
2- از ویژگی DoubleBuffered فرم استفاده کنید

sh_microsoft
پنج شنبه 27 تیر 1387, 23:04 عصر
1- سعی کنید حجم تصویر زمینه تا حد ممکن کم باشه
2- از ویژگی DoubleBuffered فرم استفاده کنید
ممنون از پاسخ...

ولی من با اکثر پسوندها امتحان کردم. همچنین حجم تصویر را کمتر کردم ولی باز فرق زیادی نمی کرد!
از ویژگی DoubleBuffered نیز استفاده کردم آن نیز جوابگو نبود.
البته برای برنامه های که طرح های گرافیکی زیادی استفاده می شود.

این را هم بگم که حتما باید راه ای وجود داشته باشد زیرا برنامه های دیدم که گرافیک بالایی داشتن ولی چنین مشکلی را نداشتن! البته ممکن است با سی شارپ نوشته نشده باشند.
آیا با سی شارپ راه چاره ای هم هست ؟

Amir Oveisi
جمعه 28 تیر 1387, 00:42 صبح
من برنامه هایی که مینویسم گرافیکشون بالاس ولی مشکل شمارو نداشتم بدلیل دو تا موردی که گفتم

sh_microsoft
جمعه 28 تیر 1387, 01:11 صبح
من برنامه هایی که مینویسم گرافیکشون بالاس ولی مشکل شمارو نداشتم بدلیل دو تا موردی که گفتم

مرسی
ولی امکان داره یک نمونه برنامه بزارید؟ همراه با سورس...

Amir Oveisi
جمعه 28 تیر 1387, 01:30 صبح
یکیش تو همین سایت هست
اینو search‌کنین تو سایت :‌‌"یه notebook‌ساده و جمع و جور"

توصیه مهم: اگه گرافیک بالا و عملکرد بالا همراه اون براتون مهمه حتما برین سراغ WPF.

موفق باشید
jooje

gdevnb
جمعه 28 تیر 1387, 08:14 صبح
این را هم بگم که حتما باید راه ای وجود داشته باشد زیرا برنامه های دیدم که گرافیک بالایی داشتن ولی چنین مشکلی را نداشتن! البته ممکن است با سی شارپ نوشته نشده باشند.
آیا با سی شارپ راه چاره ای هم هست ؟
سلام
لزوماً از تصاویر استفاده نمی کردن بلکه قسمتهایی رو که شما از تصویر استفاده میکنید مثل یه دکمه که شمای زیبایی بهتون میده امکان اینکه با کد نویسی +GDI همون خروجی رو بگیرید زیاده در این حالت سرعت برنامه خیلی بهتر میشه.
البته از پایین بودن مشخصات سخت افزاری سیستم هم نباید غافل شد.