PDA

View Full Version : خبر: ارسال SMS با موبایل و vb

vahid_d_0101
جمعه 28 تیر 1387, 04:12 صبح
با سلام :
یه تاپیک زدم در همین مورد ولی یکی اومد و یه حرفهایی زد و من اون تاپیک و پاک کردم.
منم به حرفهای اون بنده خدا گوش میکنم و از حالا میگم که تمام گوشی های سونی اریکسون و بعضی از گوشی های نوکیا که مد PDU رو پشتیبانی میکنند و با کابل USB به کامپیوتر متصل می شوند می تونند با VB اس ام اس بفرستند وگر نه باید برید تو کار VB.net
بگذریم،:تشویق:
من حدود 80 درصد تمام برنامه ها رو نوشتم و با پیش رفتن این تاپیک اونارو کامل میکنم.
اولین چیزی را که برای این کار نیاز دارید یک عدد گوشی هست که مد PDU را پشتیبانی کنه (برای کنترل کامپیوتر با اس ام اس باید تمام اس ام اس های اونو پاک کنید ، ولی هنوز در اول کار نیازی به این کار نیست، هنوز نتونستم کاری کنم که اس ام اس های خوانده نشده را بگیره پس تا این مشکل حل بشه باید گوشی هیچ اس ام اسی روش نباشه) ( بازم میگم هنوز نمیخواد اس ام اس های گوشی را پاک کنید تا به مرحله کنترل کامپیوتر با اس ام اس برسیم)
دومین کاری که باید بلد باشید کار با پورت سریال در vb هست و ارسال دستورات AT که برای اونم توضیحاتی میدم.
و آخرین مرحله تبدیل TEXT به PDU هست که برای اونم ماژول های آماده 100 درصد سالم دارم که اونا رو هم براتون میزارم.

و در آخر میخوام بعد از این که همه ارسال و دریافت اس ام اس را یاد گرفتند کنترل کامپیوتر با اس ام اس را یاد بدم ( خیلی آسونه):اشتباه:
در اول میریم سر پورت سریال که برای این کار باید 6 Microsoft comm control را به برنامه اضافه کنید و تو فرم تون Add کنید حالا میریم سر دستورات :
Mscomm1.commport = X که این دستور پورت مورد نظر را انتخاب میکنه X = پورت مورد نظر
mscomm1.PortOpen = X که False پورت را میبنده و True پورت را باز میکنه ( نکته مهم : اگر پورت باز باشه و دوباره پورت را باز کنید برنامه اخطار میده و برعکس اگه پورت بسته باشه و بخواهید دوباره پورت را ببندید)
MSComm1.Settings = "2400,n,8,1" برای تنضیمات ارسال و دریافت است که
عدد اول بادریت ارتباط است که همین خوبه
دوم n تعیین کننده حالت پریتی است در این حالت پریتی را غیرفعال است
سوم 8 تعداد بیتهای هر بسته ارتباطی است
عدد 1 اخر هم تعداد stopbit است که می تواند 1و1.5و2 باشد.
و دو دستور اصلی :
MSComm1.Input = X برای دریافت اطلاعات است و
MSComm1.Output = X برای ارسال اطلاعات است
اصلی ترین دستورات mscomm همینا بودند که در پست بعد با یه سورس کاملشون میکنم

vahid_d_0101
جمعه 28 تیر 1387, 04:38 صبح
خوب برای این که ببینیم گوشی ما دستورات AT رو پشتیبانی میکنه یا نه باید کلمه AT را همراه با دکمه اینتر به گوشی بفرستیم.
الان شما گوشی را به کامپیوتر وصل کنید ( باید حتما از قبل گوشی توسط سیستم شناسایی شده باشه ) که بعد از این کار یه مودم به مودم های کامپیوتر اضافه میشه ما همین یه قلم را باهاش کار داریم حالا پورت مربوط به این مودم را پیدا کنید (روی اون کلیک کنید سربرگ دومی پورت را نوشته COM X ) خوب حالا وقتی میخواهید به گوشی دستور ارسال کنید باید از همون کام استفاده کنید.
حالا باید دستورا ارسال کنیم برای ارسال دستور تو یه کلیک کد زیر را مینویسیم :

MSComm1.Output = "AT" + Chr(13)

بعد برای دریافت هم باید تو یه کلید دیگه دستورات را دریافت کنیم و به یه textbox بفرستیم برای این کار :

text1.Text = MSComm1.Input
که تنضیمات textbox باید این جوری باشه
MultiLine = True
ScrollBars = 2 - Vertical
خوب حالا بعد از زدن این دکمه باید کلمه زیر تو textbox بیاد
AT
OK
خوب الان گوشی شما دستورات AT را پشتیبانی میکنه اگه نتونستید برنامه را بنویسید از سورس زیر استفاده کنید خیلی راحته
اول پورت را مینویسید بعد اتصال را میزنید و بعد ارسال را میزنید، بعدش هم دریافت :متفکر::عصبانی++:

vahid_d_0101
جمعه 28 تیر 1387, 05:01 صبح
دستورات At همراه با توضیح انها :
AT+CBC میزان شارژ گوشی به درصد
AT+CPMS = "ME" برای رفتن روی مموری گوشی برای خواندن اس ام اس
AT+CMGL=0 دیدن پیام های خوانده نشده
AT+CMGL=1 دیدن پیام های Inbox
AT+CMGL=3 پیامهای ارسال شده
دقت کنید باید اول با دستور دومی به مموری گوشی بروید و بعد اس ام اس بخونید
بعد از دریافت اس ام اس به صورت pdu است که شما نمیتونید اونو بخونید که در پست بعد تبدیل اونو میزارم براتون
AT+CMGS ارسال پیام
که برای ارسال پیام هم توضیحات رو میدم
یه دونه فایل pdf که تمام دستورات at توش هست با اونا کار کنید تا پست بعد
دقت کنید باید همراه دستورات Chr (13) هم فرستاده بشه

vahid_d_0101
جمعه 28 تیر 1387, 13:04 عصر
خوحالا میریم سر خواندن اس ام اس از روی گوشی :
اول برنامه زیر را که یه کم از برنامه قبلی بهتره را دانلود کنید .
حالا باید گوشی را وصل کامپیوتر کنید. و برنامه را اجرا کنید. پورت مورد نظر را انتخاب کنید ، کلیک اتصال را بزنید.
حالا باید به مموری گوشی برویم برای این کار :

AT+CPMS="ME"

را از TEXTBOX3 ارسال میکنیم.
بعد از 1 ثانیه یه پیغام از گوشی برای شما میاد که توی اون تعداد کل اس ام اس ها را نوشته.
AT+CPMS="ME"
+CPMS: 36,1000,0,15,36,1000
OK
در اینجا 36 اس ام اس روی گوشی هست.
خوب برای این که تک تک اس ام اس هارا ببینیم باید از دستور AT+CMGR=X استفاده کنیم که X شماره اس ام اس مورد نظر است( بالاترین شماره ای که میتونید وارد کنید همون شماره ای است که در دستور قبل برای ما اومده بود.)
برای این که فقط اس ام اس های صندوق ورودی را ببینیم بعد از این که به مموری گوشی رفتیم از دستور AT+CMGL=1 استفاده کنید
برای دیدن اس ام اس های خوانده نشده از دستور AT+CMGL=0
برای دیدن اس ام اس های فرستاده شده از دستور AT+CMGL=3
و برای دیدن تمام اس ام اس ها از دستور AT+CMGL=4 استفاده میکنیم
حالا شما تونستید اس ام اس را ببینید ولی برای هر اس ام اس می بینید که چه چیزایی میاد دلیلش هم اینه که تمام اس ام اس ها به صورت PDU هستند و باید ان ها را تبدیل به TEXT کنیم که در پست بعدی روش تبدیل هم میگم.

vahid_d_0101
جمعه 28 تیر 1387, 13:39 عصر
خوب شما الان اس ام اس را گرفتید و به این صورت است :

0791893905004200240C918939959588660000807081318452 49874797C2A570295C0AD7F1E952B8142E854BE13A3EB52E85 4BE152B8142E85EBF8D687E7683AE8FD7683F4E176D89D06AD CBA0B41B040FA7D36ED03C2C2F83D6613948FC26A7416176D8 0DD287DB6177595114CBC3FA32A8FD4687C5617AD9A5508140 4910080462C2AC45100804CA3EAB201048B5
که برای این که بتونید اونو به TEXT تبدیل کنید باید از ماژول اماده زیر استفاده کنید در ضمن خودتون هم میتونید تبدیل به TEXT را یاد بگیرید ولی کار خیلی سخت میشه برای همین از سورس زیر استفاده میکنیم
خوب حالا یه دونه اس ام اس از موبایلتون را با برنامه قبلی بخونید که به این صورت است :

AT+CMGR=1
+CMGR: 3,,150
0791893905004200240C918939959588660000807081318452 49874797C2A570295C0AD7F1E952B8142E854BE13A3EB52E85 4BE152B8142E85EBF8D687E7683AE8FD7683F4E176D89D06AD CBA0B41B040FA7D36ED03C2C2F83D6613948FC26A7416176D8 0DD287DB6177595114CBC3FA32A8FD4687C5617AD9A5508140 4910080462C2AC45100804CA3EAB201048B5
OK
که ما همون خط 3 را نیاز داریم خط سومی را کپی کنید و تو برنامه زیر در TEXTBOX بالا ببیرید و کلید to Message را بزنید می بینید که اس ام اس به صورت TEXT در اومد که حتی شماره ارسال کننده و و تاریخ دریافت هم براتون میاره.
فقط مشکل این سورس اینه که نمیتونه اس ام اس های فارسی را به خوبی بخونه.
اگه برنامه پیغام داد که فایل DLL مربوط روی کامپیوتر نیست میتونید فایلی که کنار برنامه هست را در سیستم 32 ویندوز کپی کنید

r0ot$harp
جمعه 28 تیر 1387, 14:01 عصر
دوست عزیز من هر کاری می کنم جواب درخواست AT Command رو نمی ده ؟ :گریه::گریه::گریه::گریه:

چی کار کنم؟

یه عکس هم از خطا واست گذاشتم .

باتشکر احسان

r0ot$harp
جمعه 28 تیر 1387, 14:08 عصر
یه عکس هم از برنامه SMS سندر که با .Net نوشتم . در عکس همه چیز واضح هست و جواب درخواست AT Command هم هست .

این عکس و گذاشتم که نگی گوشی من ساپورت نمی شه .

باتشکر احسان

vahid_d_0101
جمعه 28 تیر 1387, 14:38 عصر
شما برنامه HyperTerminal وینذوز را اجرا کنید C:\Program Files\Windows NT\hypertrm.exe
اونجا پورت مودم گوشی را وارد کنید ودستور AT را بنویسید و اینتر را بزنید ببینید برای شما جوابی میاد یا نه؟
اگه دستور اجرا شد شاید گوشی شما از آن دسته است که نمیشه دستورات AT را با VB براش بفرستیم همون جوری که اول تاپیک گفتم باید با VB.NET دستورات را بفرستید.
یه سوال دیگه وقتی کلید ارسال را میزنید پیغام میده یا وقتی دریافت را میزنید؟
در ضمن اون برنامه ای که شما نوشتید به فرم TEXT کار میکنه یا PDU ?

r0ot$harp
جمعه 28 تیر 1387, 14:42 عصر
شما برنامه HyperTerminal وینذوز را اجرا کنید C:\Program Files\Windows NT\hypertrm.exe
اونجا پورت مودم گوشی را وارد کنید ودستور AT را بنویسید و اینتر را بزنید ببینید برای شما جوابی میاد یا نه؟
اگه دستور اجرا شد شاید گوشی شما از آن دسته است که نمیشه دستورات AT را با VB براش بفرستیم همون جوری که اول تاپیک گفتم باید با VB.NET دستورات را بفرستید.

دوست عزیز من هم عرض کردم من با .Net نوشتم عکس هم گذاشتم و در Hyper-Terminal کار می‌کنه ولی در Vb من خیلی ور رفتم نشد . در ضمن بین عملیات فرستادن و دریافت پاسخ باید وقفه باشد .

باتشکر احسان

r0ot$harp
جمعه 28 تیر 1387, 14:45 عصر

یه سوال دیگه وقتی کلید ارسال را میزنید پیغام میده یا وقتی دریافت را میزنید؟

کلید ارسال رو می زنم مشکلی نداره من هم قبلا عرض کردم در ارسال هیچ مشکلی نیست در گرفتن دریافت مشکل هست .

باتشکر احسان

vahid_d_0101
جمعه 28 تیر 1387, 14:48 عصر
دوست عزیز من هم عرض کردم من با .Net نوشتم عکس هم گذاشتم و در Hyper-Terminal کار می کنه ولی در Vb من خیلی ور رفتم نشد . در ضمن بین عملیت فرستادن و دریافت پاسخ باید وقفه باشد .

باتشکر احسان

اگه برنامه پست 4 را ببینید میفهمید که از وقفه هم استفاده شده شما هنوز برنامه پست 4 را نگرفتید میگید باید از وقفه استفاده بشه اون برنامه ای که شما گرفتید به صورت بسیار ساده نوشتم که فقط دستور aT را بفرسته و خود کاربر اونارو بگیره ولی اون سورس پست 4 خود برنامه با یه وقفه دستورات را از پورت میگیره:ناراحت:
اگر تونستم گوشی 6670 را گیر بیارم حتما آزمایش میکنم ببینم کار میکنه یا نه من گفتم این روش بهتره روی گوشی های سونی اریکسون باشه.

r0ot$harp
جمعه 28 تیر 1387, 14:57 عصر
اگه برنامه پست 4 را ببینید میفهمید که از وقفه هم استفاده شده شما هنوز برنامه پست 4 را نگرفتید میگید باید از وقفه استفاده بشه اون برنامه ای که شما گرفتید به صورت بسیار ساده نوشتم که فقط دستور aT را بفرسته و خود کاربر اونارو بگیره ولی اون سورس پست 4 خود برنامه با یه وقفه دستورات را از پورت میگیره:ناراحت:
اگر تونستم گوشی 6670 را گیر بیارم حتما آزمایش میکنم ببینم کار میکنه یا نه من گفتم این روش بهتره روی گوشی های سونی اریکسون باشه.

ممنون دوست عزیز . حتما اونم الان دریافت می کنم و نتیجه رو اعلام می کنم .

باتشکر

vahid_d_0101
جمعه 28 تیر 1387, 15:41 عصر
خوب حالا میخوایم دوتا برنامه را یکی کنیم ( تبدیل PDU به TEXT و ارسال و دریافت اطلاعات پورت سریال )
خوب حالا سورس زیر رو بگیرید :
1 - پورت را وارد کنید و اتصال را بزنید
2 - فرمان AT+CPMS="ME" را بفرستید و منتظر جواب باشید
3 - فرمان AT+CMGR=X را وارد کنید به جای X یک عدد از 1 تا اون عددی که از دستور قبل اومده را بزارید و دستور را بفرستید.
حالا کلید Convert را فشار بدید تا اس ام اس تبدیل به TEXT بشه به همین راحتی
اگر متن اس ام اس نیومد عدد AT+CMGR=X را عوض کنید.

vahid_d_0101
جمعه 28 تیر 1387, 23:20 عصر
اگر کسی مشکلی داشته تا اینجا بگه که میخوایم بریم سر ارسال اس ام اس اگه مشکلی نیست من اون بحث رو شروع کنم.

vahid_d_0101
شنبه 29 تیر 1387, 16:30 عصر
خوب حالا میریم سر تبدیل text به pdu برای این کار که به صورت دستی باید اول حروف حروف اس ام اس را به کد اسکی ان تبدیل کنید و بعد کد اسکی تک تک حروف را به مبنای دو ببرید و بعد تمام عداد مبنای دو را کنار هم بزایرد و هشتا هشتا به مبنای 16 ببرید :متعجب:
که برای این که اینقدر خودتون رو به زحمت نندازید من ماژوال آماده این کار را میزارم همراه با توضیحات.
خوب اگه خواسته باشید اس ام اس را برای کسی بفرستید باید از دستور

AT+CMGS=?
استفاده کنید و به جای ؟ تعداد کارکترهای متن PDU را باید در 2 تقسیم کنید و یکی ازش کم کنید که برای راحتی کار خود برنامه این عدد را براتون به دست میاره و پایین برنامه می نوسیه
که شما باید با سورسی که در پست 4 گذاشته بودم اول دستور AT+CMGS=X را بفرستید که x هم میدونید چیه دیگه همون عددی که پایین برنامه بهتون میده .
حالا باید تو اون برنامه یه چیزایی اضافه کنید که برای راحتی شما من اون کارا رو کردم و برنامه را دوباره میگذارم تا بگیرید.(چیز مهمی بهش اضافه نشده)
حالا سورس اولی را دانلود کنید و اجراش کنید. خوب در اینجا شماره تلفن مورد نظر و متن اس ام اس را بنویسید و کلید تبدیل را فشار دهید میبینید تعدادی کاراکتر تو اون TEXTBOX پایین میاد که این تبدیل شده شماره تلفن ومتن اس ام اس به فرمتPDU هست و در پایین برنام هم که یه دستور به شما میده که باید اونو برای موبایل ارسال کنید.
خوب حالا برنامه دوم را دانلود کنید می بینید تو سورس برنامه چیزی کمی اضافه شده فقط یه کلید که اس ام اس را میفرسته خوب پورت را مینویسید اتصال را میزنید دستوری که در پایین اون برنامه نوشته شده بود را بنویسید و کلید ارسال را بزنید . حالا یه پیغام از موبایل براتون میاد که توش > هست حالا باید متن PDU خود را وارد کنید متن راکه وارد کردید کلید ارسال اس ام اس را بزنید ( بعداز این که متن را برای موبایل فرستادید باید Ctrl+Z را بزنید که متن ارسال بشه که ما با دستور Chr(26) همین کار را کردیم)

vahid_d_0101
شنبه 29 تیر 1387, 18:04 عصر
یه مشکل تو برنامه هاست که میگم :
1- شما نمیتونید اس ام اس فارسی را با این برنامه تبدیل کنید.
2- شمانمیتونید بیشتر از 1 اس ام اس ارسال کنید یعنی اگه متن شما خیلی زیاد باشه که از 155 کراکتر بیشتر بشه دیگه میتونید اونو ارسال کنید
من دارم این دو مشکل را حل میکنم ولی اگه کسی تونست کمک کنه حتما این کارو بکنه.

vahid_d_0101
سه شنبه 01 مرداد 1387, 00:47 صبح
بچه ها حالا کسی می تونه سورس ارسال اس ام اس و تبدیل متن به PDU را تو یه سورس جا بده و هر دورو ببره تو یه برنامه (خیلی خیلی کار ساده ای است)
خوب اگه کسی تونست که سورسشو بزاره همین جا اگر هم نتونستید من اونو درست کنم و بزارم برای دانلود.

vahid_d_0101
دوشنبه 18 شهریور 1387, 00:57 صبح
بعد از چند وقت نگاهم به این تاپیک افتاد گفتم دوباره فعالش کنم
خوب بچه ها حالا هر کی میتونه اون دوتا برنامه را یکی کنه اینجا بزاره تا همه استفاده کنن
ما میخواهیم برنامه ای بنویسیم که اس ام اس را بنویسیم و شماره را وارد کنیم و کلید ارسال را بزنیم و برنامه خودش برامون اونو ارسال کنه

Shadi64
شنبه 30 شهریور 1387, 14:30 عصر
من تو دريافت SMS مشكل دارم وقتي زياد برام SMS مياد چه طوري ميتونم دونه دونه اونارو بخونم...

vahid_d_0101
شنبه 30 شهریور 1387, 15:36 عصر
شما میتونید با یه بانک اطلاعاتی اونا رو تو بانک بریزی و بعد درسته بندی کنی و بخونی من این کارو کردم جواب داد

REZADG
شنبه 22 فروردین 1388, 06:32 صبح
سلام
اگه ممکن هست به من کمی کمک کنید من می خوام به جای این که شماره ی من توی تلفن فرد بیفته اسم خاصی که وارد کردم بیفته
ممنون می شم اگه بتونید جواب بدید

mahmood_s
شنبه 22 فروردین 1388, 17:51 عصر
با سلام
در مورد گوشي زير هم خطا ميده

سوني اريكسون Z530i

خطاي

Run_time error 8020

Error Reading Comm Device

Babak.Hassanpour
شنبه 22 فروردین 1388, 20:02 عصر
سلام
اگه ممکن هست به من کمی کمک کنید من می خوام به جای این که شماره ی من توی تلفن فرد بیفته اسم خاصی که وارد کردم بیفته
ممنون می شم اگه بتونید جواب بدید

شما میدونی SMSC چیه و کارش چیه؟
با نحوه پردازش درخواست های ارسال پیامک ، از طرف سرور آشنایی؟
مرکز سرویس پیام کوتاه اپراتور شما رو از ارسال چنین پیامی منع میکنه.چرا چون :
1: مختص اشخاص حقوقی بوده
2 : هزینه داره
این چیزی که شما می خواهی با کمک گوشی و مودم جی اس ام امکان پذیر نیست.
تنها راه داشتن یک اکانت از سرویس دهنده ، با قابلیت عدم نمایش شماره فرستنده هست که مجانی هم نیست .ضمنا پروتکل ارتباطی شما با سرور SMPP بوده و ازبستر اینترنت استفاده میکنه.بیخود به دنبال روشهای دیگه نباشید.چون ممکنه وجود داشته باشه (مثل ست کردن ایمیل گیت وی و ...) منتها روی تمام گوشی ها و همه اپراتور ها جواب نمی ده.

vahid_d_0101
شنبه 22 فروردین 1388, 20:57 عصر
بله اقا بابک راست میگن این کار توسط GSM مودم و موبایل امکان داره ولی روی همه گوشی ها و همه اپراتورها کارنمیکنه اون کاری که شما میخواهید انجام بدید ارسال اس ام اس انبوه بوده که باید اکانتش را بخری و راه دیگری هم نداری

mahmood_s
شنبه 22 فروردین 1388, 23:01 عصر
راستي يادم رفت بگم

من از طريق بلوتوث با كامپيوتر ارتباط دارم

atbin2010
دوشنبه 24 فروردین 1388, 06:59 صبح
سلام
بهترین گوشی برای ارسال sms چیه؟

vahid_d_0101
دوشنبه 24 فروردین 1388, 22:24 عصر
من روی گوشی های k800 - k750 - p990 - k310 - k810 - w800 تست کردم جواب داد
ولی در کل وی بیشتر گوشیهای سنی اریکسون کار میکنه ولی گوشی های نوکیا همون جوری که تو پست اول گفتم مشکل داره ولی من هنوز روی هیچ کدومش امتحان نکردم

میلاد علوی
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 20:56 عصر
آقا اين برنامه رو وقتي استفاده ميکنم براي ارسال اس ام اس هم در K750 و هم در K800 پيغام ميده : +CMS ERROR: 304
چکار کنم سه شب باهاش ور مي رم

mahmood_s
جمعه 15 خرداد 1388, 14:33 عصر
آقا اين برنامه رو وقتي استفاده ميکنم براي ارسال اس ام اس هم در K750 و هم در K800 پيغام ميده : +CMS ERROR: 304
چکار کنم سه شب باهاش ور مي رم
براي من هم همين خطا رو ميده خطا هم مربوط ميشه به Invalid PDU mode parameter

mahmood_s
جمعه 15 خرداد 1388, 17:56 عصر
تونستم با كمي تغيير در برنامه و تركيب كردن برنامه هاي قبلي sms ارسال كنم

فارسي هم تونستم ارسال كنم

اما در تعداد كاركتر مشكل دارد و بيش تر از 90 كاركتر فارسي ارسال نميكنه

نميدونم مشكل چيه

اگه راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم

vahid_d_0101
جمعه 15 خرداد 1388, 21:07 عصر
خوب مشکلی که این برنامه داره نمیتونه دوتا یا بیشتر اس ام اس را هم زمان ارسال کنه برای همین نمیشه بیشتر از 90 تا کاراکتر فرستاد من دارم این مشکل را حل میکنم ولی به این زودی نمیتونم

میلاد علوی
جمعه 16 مرداد 1388, 11:23 صبح
آقا سلام تا حالا رو دلیوریش کار نکردی اصلا قانون دلیوری گرفتن توموبایل یا مودم Gsm چیه
بعد برا اینکه اسم خودمونو به جای شماره بندازیم باید چ کنیم یه اطلاعاتی بده که ما هم روش کار کنیم
PLZ

میلاد علوی
جمعه 08 مرداد 1389, 00:55 صبح
آقایوننننننننننننننن رو دلیوری کار کردیننننننننننننننن
کمممممممممممممممممممممممم مممممممممک

ehsanocx
شنبه 09 مرداد 1389, 01:36 صبح
من هرکاری می کنم نمی تونم با vb از طریق gsm مودم اس ام اس دریافت کنم چرا؟ روی دریافت کلیک می کنم هیچ اس ام اسی رو دریافت نمی کنه؟ دوستان برنامه ای برای دریافت SMS ندارن در اختیارم بگذارن که با Vb کار کنه ؟ من با .net راحت sms دریافت می کنم اما با vb هر ار کردم نمیشه. gsm Modem من هم text و pdu ساپورت می کنه.
دوستان میشه کمک کنید بدجور نیاز دارم به برنامه دریافت اس ام اس. با هایپر ترمینال و net. راحت دریافت SMS دارم اما با vb نه . ایراد کار کجاست؟
اما ارسال sms ام کار می کنه. فقط دریافت کار نمی کنه . لطفا راهنماییم کنید
با تشکر
دانلود :
53302