PDA

View Full Version : جستجو در یک فایل HTML

parisa_vb
جمعه 28 تیر 1387, 10:24 صبح
سلام ..من دارم یک CD آموزشی درسی درست می کنم الان می خوام بپرسم که برای محتوای در از چه شی استفاده کنم (richtextbox ,html ,text,label)
باید از ابزاری برای ذخیره متن درس استفاده کنم که متن رو زیباتر نشون بده و همچنین قابلیت سرچ در متن هم امکان پذیر باشه..یکی از دوستان ذخیره در HTML رو پیشنهاد داد ولی من روش جستجوی یک کلمه خاص در HTML و نشون دادن نتایج در VB رو بلد نیستم...لطفا راهنمایی کنید..ممنون

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 22:14 عصر
نمونه ای از تاپیک هایی که ول شده به امان خدا.

Open S For Binary As #1
FS = Input(LOF(1), 1)
Close #1
V = InStr(1, FS, "Your word to Search")
If V <> 0 Then MsgBox "Find"

توضیح هم این که S آدرس فایله HTML هست
FS کل محتویات فایل HTML
از instr هم که برای جستجوی یه کلمه یا جمله تو یه رشته استفاده کردم. و خروجی رو تو V قرار میدیم
اگر V نامساوی صفر بود یعنی پیدا شده. حالا چرا؟
چون خروجی instr آدرس شروع اون کلمه تو تو اون رشته هست.

این قطعه که خیلی بهینه هم هست (به خاطر نحوه خوندن فایل) رو برای remover ویروس kernel.exe نوشته بودم.

r0ot$harp
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 22:18 عصر
سلام ..من دارم یک CD آموزشی درسی درست می کنم الان می خوام بپرسم که برای محتوای در از چه شی استفاده کنم (richtextbox ,html ,text,label)
باید از ابزاری برای ذخیره متن درس استفاده کنم که متن رو زیباتر نشون بده و همچنین قابلیت سرچ در متن هم امکان پذیر باشه..یکی از دوستان ذخیره در HTML رو پیشنهاد داد ولی من روش جستجوی یک کلمه خاص در HTML و نشون دادن نتایج در VB رو بلد نیستم...لطفا راهنمایی کنید..ممنون

پریسا خانوم بهترین انتخاب از نظر من جون باهاش کار کردم Richtext هست . اگر توجه کنید در قسمت هایی از بسیاریی از برنامه ها مثل Yahoo استفاده شده . همه قابلیتی داره .

باتشکر احسان

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 22:24 عصر
باید از ابزاری برای ذخیره متن درس استفاده کنم که متن رو زیباتر نشون بده

پریسا خانوم بهترین انتخاب از نظر من جون باهاش کار کردم Richtext هست

باتشکر احسان

ذخیره richtext به چه صورت انجام میشه؟

r0ot$harp
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 22:49 عصر
ذخیره richtext به چه صورت انجام میشه؟

حاجی منظورت از ذخیره چیه ؟

چی ذخیره می شه ؟

باتشکر احسان

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 23:01 عصر
منظورم اینه که آخرش Richtext و امثال هم باید تو یه فایل ذخیره بشن یا نه؟ یا برای نمایششون؟
حالا این خانم گفته richtext و texbox و label اما واقعاً برای نمایش یه متن بلند و طولانی استفاده از این ابزارها معقوله؟ خوب اگه بتونیم تو یه فایل ذخیره کنیم و بعد فایلو به رخ کاربر بکشیم که بهتره. و چه بهتر که این کار تو یه pdf انجام بشه و اگه نشد HTML بهترینه. مخصوصاً اگر از کدهای HTML هم برای طراحی صفحاتش استفاده بشه.

باید از ابزاری برای ذخیره متن درس استفاده کنم که متن رو زیباتر نشون بده و همچنین قابلیت سرچ در متن هم امکان پذیر باشه

و چون جستجو در pdf امکان پذیر نیست و اگر هم باشد با خطا روبرو میشه و مخصوصاً دیگه وقتی که متن هم فارسی باشه پس دور pdf رو خط می گیریم و می مونه HTML

r0ot$harp
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 23:07 عصر
منظورم اینه که آخرش Richtext و امثال هم باید تو یه فایل ذخیره بشن یا نه؟ یا برای نمایششون؟
حالا این خانم گفته richtext و texbox و label اما واقعاً برای نمایش یه متن بلند و طولانی استفاده از این ابزارها معقوله؟ خوب اگه بتونیم تو یه فایل ذخیره کنیم و بعد فایلو به رخ کاربر بکشیم که بهتره. و چه بهتر که این کار تو یه pdf انجام بشه و اگه نشد HTML بهترینه. مخصوصاً اگر از کدهای HTML هم برای طراحی صفحاتش استفاده بشه.

و چون جستجو در pdf امکان پذیر نیست و اگر هم باشد با خطا روبرو میشه و مخصوصاً دیگه وقتی که متن هم فارسی باشه پس دور pdf رو خط می گیریم و می مونه HTML

حاجی بهترین نتیجه زمانی هست که کسی که تاپیک رو ایجاد کرده خودشم بیاد تو بخث تاپیک شرکت کنه . نه اینکه ما بشینیم بحث کنیم و جواب رو پیدا کنیم . بزاریم صاحب تاپیک بیاد و بگه اصلا متنشون چقدرة ؟

vbhamed
جمعه 29 شهریور 1387, 05:26 صبح
سلام

RichTextBox هم قابليت ذخيره و بازيابي با متد SaveFile و LoadFile رو داره
اما هم از جهت سرعت كار و برنامه هاي آينده و قابليت گذاشتن روي وب سايت، منم Html رو پيشنهاد مي كنم