PDA

View Full Version : استفاده از بالون برای راهنمایی

reza_pa48
جمعه 28 تیر 1387, 11:22 صبح
سلام
من در یک برنامه می خواهم از سیستم بالونی برای راهنمایی کاربر استفاده نمایم.یعنی جلوی تکست باکس یک بالون باشد که وقتی کاربر روی آن کلیک کرد متنی برای راهنمایی نشان داده شود.
آیا این امکان با استفاده از کامپوننت های پیش فرض دلفی امکان پذیر است یا خیر؟
اگر خیر لطفا کامپوننت مناسب را معرفی نمایید.
با تشکر.
نکته:من خودم چندین کامپوننت نصب کردم.ولی یا کار نکرده و یکی هم که کار کرد من هر کاری کردم فقط قسمت کنترل را به edit و label می داد. نه image ها
تو سایتم سرچ کردم اکثرا درباره بالون هایی بود که برای قرار گرفتن در کنار ساعت ویندوز سوال شده بوده بود.

Hsimple11
جمعه 28 تیر 1387, 11:40 صبح
از خاصیت Hint کنترل خود استفاده کنید و ShowHint را True کنید.

از کامپوننتهای سری LMD هم می توانید استفاده کنید.

dkhatibi
جمعه 28 تیر 1387, 11:43 صبح
تو سایت بگردید! هم کد هم کامپوننت هست!

SYNDROME
جمعه 28 تیر 1387, 14:57 عصر
اگر از دلفی 2007 استفاده می کنید کامپونتی با نام TrayIcon دارد که چنین کاری را انجام می دهد.
موفق باشید

reza_pa48
جمعه 28 تیر 1387, 18:33 عصر
سلام
اولا با تشکر از پاسخ دوستان و بعد

از خاصیت Hint کنترل خود استفاده کنید و ShowHint را True کنید.منظور شمت مثلا hint یک image است که در فرم می گذارم درسته؟ در این صورت وقتی کاربر روش ماوسو نگه داره می گه .من می خوام وقتی کلیلک کنم بگه.

تو سایت بگردید! هم کد هم کامپوننت هست! به خدا توی سایتم گشتم.برای vb آورد اونم همون کنار ساعت ویندوز.اگه لطف کنید و راهنمایی بیشتر کنید ممنون.

اگر از دلفی 2007 استفاده می کنید کامپونتی با نام TrayIcon دارد که چنین کاری را انجام می دهد.
من از دلفی 7 استفاده می کنم .همون 2007 هست؟
با تشکر

Loveski
شنبه 29 تیر 1387, 18:09 عصر
سلام
از کامپوننت Jv هم می توانی استفاده کنی ولی کامپوننت Jv و LMD با کامپیوترهای 2 هسته ایی مشکل دارن.