PDA

View Full Version : سوال: ادامه مبحث wizard Setup Fax

RezaS_1354
جمعه 28 تیر 1387, 23:12 عصر
با سلام مجدد
دوستان عذر ميخواهم كه جهت اين موضوع دوباره وقتتان را ميگيرم علتش اين است كه هنوز موفق نشدم ان را حل كنم و شديدا به كد باز كردن صفحه اينستال فكس نيازمندم بهر حال تايپيك قبلي كه ظاهرا مشكلي داشت نتوانستم ادامه بحث را در ان وارد كنم تا دوستان ديگر در چند و چون كار قرار بگيرند ماه عسل ان گفتگو ها بحث Shell بود كه به نتيجه اي نرسيد تا انجا كه من متوجه شدم ظاهرا براي باز كردن wizard Setup fax بايد component انرا داشته باشيم نميدانم كدام و به چه صورت البته فكر ميكنم اينطور باشد بهر حال دوستان دريغ نكنند هر كمكي ميتوانند انجام دهند
با سپاس
رضا

__siavash__
شنبه 29 تیر 1387, 01:53 صبح
ظاهرا توی تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-vb/112022-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-my-compuer-%D9%88-setup-print.html) قبلی نمیشه پست داد

شما برای اجرای Set up Faxing اول یه فایل install-fax.txt درست کنید بعد این کدها رو توش بنویسید بعد در هر مسیری که خواستید کپیش کنید ( من توی C:\WINDOWS کپی کردم )

[Components]
Fax=On

بعد این کد رو از طریق خط فرمان اجرا کنید و نتیجه رو ببینید و در نهایت با Shell از داخل ویژوال بیسیک میتونید اجراش کنید

SYSOCMGR /i:%windir%\inf\sysoc.inf /u:%windir%\install-fax.txt

__siavash__
شنبه 29 تیر 1387, 11:26 صبح
فقط دو تا سئوال مطرح است يكي اينكه چون از قبل نميدانم كاربر ويندوز 98 دارد يا اكس پي فعلا همين دو ويندوز آيا ميشود اين كد ويزارد فكس را تعميم داد به ويندوزهاي ديگر يا جهت مثلا ويندوز 98 بايد از همان mlcfg32.cpl استفاده شود يعني در برنامه دو تا كد بايد نوشته شود و مسئله ديگر آيا ميشود تشخيص داد كه فكس سيستمي نصب است يا نه توجه داشته باشيد فكس مودم و درايور اون نه را نميگويم همين فكس كه راجع به اون صحبت كرديم كه اگر فكس نصب باشد كدي كه شما داديد اجرا نشود در غير اينصورت اينكار انجام بگيرد
من این کدها رو همشونو توی ویندوز XP تست کردو و دسترسی به ویندوز 98 ندارم, بهتره روی Win98 هم تستش کنی !!!
در مورد سوال دوم اینکه Fax Services نصب هست یا نه من یه بار Install/Uninstall کردم بعد فایلهایی رو که اضافه و حذف شدن رو پیدا کردم
حالا وجود داشتن یا نداشتن هر کدوم از اونها میتونه نشون بده که Fax Services نصب هشت یا نه !!!

FXSRES.DLL
FXSTIFF.DLL
FXSUI.DLL
FXSWZRD.DLL
FXSAPI.DLL
FXSDRV.DLL
توی مسیر
D:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3

البته اگر دقیقا بخوای ببینی که خود ویندوز چه طور متوجه نصب بودن میشه باید یه Monitoring دقیق داشته باشی که چه کلید هایی رو به ریجستری اضافه میکنه و ...
چون ویندوز از وجود یا عدم وجود فایلهای بالا مشخص نمیکنه که Fax Services نصب هست یا نه !
بازم بررسی میکنم اگه به نتیجه رسیدم نتیجه رو بهت میگم !

-- Add --
ویندوز از وحود یا عدم وحود این کلید در رجیستری متوجه نصب بودن یا نبودن Fax Services میشه !!!

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Fax

RezaS_1354
شنبه 29 تیر 1387, 15:02 عصر
[/code]

بعد این کد رو از طریق خط فرمان اجرا کنید و نتیجه رو ببینید و در نهایت با Shell از داخل ویژوال بیسیک میتونید اجراش کنید

SYSOCMGR /i:%windir%\inf\sysoc.inf /u:%windir%\install-fax.txt

سياوش جان شرمنده خيلي اذيتت كردم من تو وي بي نتونستم كد بالايي رو تو Shell بنويسم اگر شما امتحان كرديد محبت كن كدش رو برام بزار
بعد راجع به امتحان اينكه فكس نصب است يا نه از صحبتهاي شما اينطور متوجه شدم كه يكبار فكس را نصب كنم بعد فايلهاي dll كه با Fx شروع ميشوند از system32 جستجو كنم و اسمشون را تو برنامه ذخيره كنم و بعد در كامپيوتر كاربر ديگر در صورت بودن يا نبودن ان اسمها كه مربوط به dll هاي فكس هست پيغام مقتضي را صادر كند درست گفتم

__siavash__
شنبه 29 تیر 1387, 16:29 عصر
[/code]

سياوش جان شرمنده خيلي اذيتت كردم من تو وي بي نتونستم كد بالايي رو تو Shell بنويسم اگر شما امتحان كرديد محبت كن كدش رو برام بزار
بعد راجع به امتحان اينكه فكس نصب است يا نه از صحبتهاي شما اينطور متوجه شدم كه يكبار فكس را نصب كنم بعد فايلهاي dll كه با Fx شروع ميشوند از system32 جستجو كنم و اسمشون را تو برنامه ذخيره كنم و بعد در كامپيوتر كاربر ديگر در صورت بودن يا نبودن ان اسمها كه مربوط به dll هاي فكس هست پيغام مقتضي را صادر كند درست گفتم

Shell "SYSOCMGR /i:%windir%\inf\sysoc.inf /u:%windir%\install-fax.txt", vbNormalFocus

برای متوجه شدن اینکه Fax Services نصب هست یا نه باید این کلید رجیستری رو بررسی کنی اگر بود یعنی Fax Services نصبه و اگر نبود یعنی نصب نیست !!!

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Fax

البته اینم که گفتم وجود اون Dll ها رو توی اون مسیر مشخص شده بررسی کنی میتونه همین نتیجه رو بده ...
اما خوب خود ویندوز از طریق اون کلید رجیستری متوجه نصب بودن یا نبودن میشه !