PDA

View Full Version : اکسس 2003 و VB.NET یا VB6

منصور بزرگمهر
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 00:18 صبح
من شنیده بودم که اکسس 2003 (و به طبع آن آفیس 2003) از VB.NET بعنوان زبان برنامه نویسی استفاده میکنند، ولی چند روز قبل که سی دی آفیس 2003 را گرفتم، ابتدا در آن که اصلاً برنامه ای بنام اکسس برای بروز کردن اصلاً وجود نداشت، و بنظر اکسس در آفیس 2003 جائی ندارد. همچنین زمانی که به ماکرو سایر قسمتهای آفیس رفتم، با همان محیط VB6 برخورد کردم، و هیچ گونه تغییری در استفاده در زبان VB دیده نمی شد.

و اما می خواستم بدانم، بالاخره آیا آفیس از VB.NET استفاده خواهد کرد و یا همچنان از VB قدیم استفاده خواهد کرد. (بسیار مهم؛ چرا که برنامه هائیکه با اکسس نوشته می شوند، در آینده دچار مشکلات فراوان خواهند شد)

همچنین آیا واقعاً اکسس در آفیس 2003 هیچ جائی ندارد، یا سی دی من ناقص است.

و همچنین چنانچه زمانی برنامه های آفیس از VB.NET استفاده کنند، (یا اشیائی که به توابع خاص در ماژول برنامه نویسی مقید می باشند) چگونه باید از آن توابع را معرفی در .NET نمایند؛ چراکه در VB6 توابع ماژولهای عمومی مستقیماً با فراخوانی همان نام تابع در صفت Resource شی قابل دسترسی و کار می نمایند، در حالیکه در VB.NETیا ماژول عمومی نداریم، (بیشتر درون کلاس این توابع قرار می گیرند، و کلاس ابتدا باید باز و سپس مورد استفاده قرار بگیرد) یا اگر داریم باید برای فراخوانی ماژول ابتدا نام ماژول و سپس نام تابع را بیان کرد، تا دسترسی به تابع مورد نظر داشت، و بدین طرق اتصال به توابع، توام با مشکل و دردسر خواهد بود(یا لاقل روشی ناآشنا می باشد) - حال از این توابع چگونه می توان استفاده برد، و باز حتی خود اکسس در پرس جوی های خود بصورت توکار از توابع VB6 می نموده است، (مانند RIGHT و ...) که حال کلیه این توابع و عملگرها درون کلاسهای ملزم به باز شدن و ملزم به مشکلات فراوان می باشد، که چگونه در VB.NET برای این مشکل راه حلی وجود دارد. لطفاٌ هر چه می دانید در این مورد توضیح داده، و اینجانب و سایر دوستانی که در این زمینه مشکلی دارند، راهنمائی نمائید.

متشکرم - منصور بزرگمهر 1383/6/11 ساعت 12:46 بامداد

mhaeri
دوشنبه 20 مهر 1383, 10:56 صبح
Office 2003 اکسس دارد 5 تا سی دی هست که سی دی 1 اکسس و ورد و اکسل ..
و سی دی شماره 2 Fronpage , سی دی شماره 3 Visio
سی دی شماره 4 Office project و سی دی 5 One Note

sarami
پنج شنبه 30 تیر 1384, 17:17 عصر
عزیز برنامه هایی که الان مینویسی در آینده دچار مشکلی نخواهند شد
بخاطر اینکه تو vb.netهنوز از class های زیر com میشود استفاده کرد فکر میکنم تو versionبعدی office هم ado.netگنجانده بشه
www.sarami.blogfa.com

mirtalaei
یک شنبه 13 مرداد 1387, 07:51 صبح
كليد خروج در يكي از فرمهاي برنامه اي كه با اكسس نوشته شده كار نمي كند چرا

amirzazadeh
یک شنبه 13 مرداد 1387, 07:59 صبح
كليد خروج در يكي از فرمهاي برنامه اي كه با اكسس نوشته شده كار نمي كند چرا
دوست من اولا براي مطرح كردن سئوال لزومي نداره از تاپيك سال 83 استفاده كني ميتوني تاپيك جديد ايجاد كني البته بعد از جستجو .در ثاني اگر ممكنه متن خطا و يا خود برنامه رو اپلود كنين تا با كمك دوستان بررسي كنيم