PDA

View Full Version : سوال: ايجاد دسترسي براي صفحات و لينكها

mehdisiavashian
شنبه 29 تیر 1387, 20:31 عصر
با سلام
قصد دارم با لاگين كاربر، براي يك صفحه و لينكهاي آن دسترسي خاصي داشته باشد. مثلا برخي لينكها را ببيند و يا در مورد عملكرد برخي لينكها محدوديت خاصي داشته باشد. و يا يك كاربر اجازه حذف داشته باشد و ديگري تنها مشاهده كند.
ممنون ميشم اگه كسي مقاله اي در مورد دسترسي بر روي منابع دارد و يا كمكي به اين حقير بكنه.
موفق باشيد

merlin_vista
شنبه 29 تیر 1387, 20:37 عصر
دوست عزيز شما ميتونيد در روال Page_load نوع كاربر را چك كني و متناسب با نوع آن كنترل ها را نشان بدي يا ندي .
نمونه :

if(HttpContext.Current.User.IsInRole("Administrator"))
{
this.pnl_Admin.Visible=true;
}

salehbagheri
شنبه 29 تیر 1387, 20:45 عصر
فايلها يا صفحاتي را كه مي خواهيد از ديد بعضي از كاربران مخفي بماند، بايد در پوشه جدا گانه ريخته و در آن يك فايل Web.config ايجاد كرده و در آن بنويسيد:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<configuration>
<system.web>
<authorization>
<allow roles="Managers" />
<deny users="?" />
</authorization>
</system.web>
</configuration>

mehdisiavashian
شنبه 29 تیر 1387, 21:39 عصر
با تشكر از دوستان گرامي
ببينيد من مي خوام يك كنترل پانل براي مدير درست كنم كه در آن صفحات مختلف و لينكهاي درون آن/عملكردهاي درون آن را ببينيد و هر كدام را به كاربر/گروه كاربري انتساب دهد.
ايده اين كار برام خيلي مهمه. تشكر

اينم يك لينك براي دوستاني كه ممكنه كدهاي بالا را متوجه نشوند:
http://www.codeproject.com/KB/web-security/FormAuthenticnAuthorizn.aspx

mehdisiavashian
سه شنبه 01 مرداد 1387, 11:53 صبح
شخصي به من گفت براي حل اين مسئله بايد از role ها در asp.net استفاده كنم.
كسي در اين مورد اطلاعات داره؟ ممنون ميشم

nazaninam
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 00:15 صبح
بله دوست عزیز باید برای این کار از سیستم Role Management دات نت استفاده کنی ولی نه سیستم ویزاردی که در دات نت 2 ارائه شد چون دست تورو میبنده و برای کار حرفه ای مناسب نیست .
بهتره که از سیستمی که در دات نت 1 ارائه شد و به نظر من فوقالعاده هست استفاده کنی .
من چند ماه پیش یک مقاله ساده در این مورد نوشتم نمی دونم اجازه لینک دادن دارم یا نه (مدیر محترم اگر مشکلی داشت به بنده اطلاع دهید)
ولی امدیدوارم که این مقاله بهت کمک کنه :
تشخیص هویت پیشرفته و مدیریت نقش ها (http://delshad.ir/article.aspx?code=85c9dd50-0935-48c2-9039-949da6b42f8d)
موفق باشی