PDA

View Full Version : سوال: راهنمايي در مورد طراحي بانك

rockboy_62
یک شنبه 30 تیر 1387, 08:06 صبح
من يه سوال كلي دارم.من در حال طراحي يه پرسشنامه هستم كه قرار در اختيار شركتهاي زيادي قرار بگيره.
اين پرسشنامه حدود 400 تا سوال داره.و در احتيار شركتها قرار ميگيره و بعداز پر كردن دوباره به دست ما مياد.و ما بايد ازش گزارهشهايي رو كه نياز داريم استخراج كنيم
ميخوام راهنمايي كنيد كه براي هر بخش بهتره يه ديتابيس جدا بسازم؟
يا اينكه همه رو تو يه جدول يا نهايتا دو جدول بيارم.ميخوام كه يه توضيح كلي بديد كه بعدا به مشكل برنخورم.

iman2023
یک شنبه 30 تیر 1387, 08:48 صبح
بهتره بيشتر توضيح بدي.

mosaArabi
یک شنبه 30 تیر 1387, 09:47 صبح
دوست محترم شما بايد اول براي خودت تعريف كن كه اطلاعات فرمها را با يد چطوري در سيستم ثبت كني كه بعدا بتوني از آنها گزارشات مختلف را تهيه كني.مثلا: آيا اطلاعات مندرج در فرمت باهم مرتبط هستند يا نه فرق دارند.
براساس گزارشاتت هم مي توني فرم ها و تيبل ها را طراحي كني يعني اينكه اول ببيني در گزارشهايي كه مي خواي بگيري چه اطلاعاتي بايد داشته باشي

rockboy_62
یک شنبه 30 تیر 1387, 09:50 صبح
بهتره بيشتر توضيح بدي.
در همين حد كه گفتم هست و اينكه كلا بودن 250 تا فيلد تو يه تيبل كار درستي هستش و ايراد خاصي نداره؟

mohammadgij
یک شنبه 30 تیر 1387, 13:21 عصر
خب نيازي به طراحي و ايجاد اين همه فيلد نيست. ميتوني فيلد هاتو بصورت Dynamic بسازي و ركورد رو در يك جدول ذخيره كني. يعني فيلد هاتو بصورت ركورد ذخيره كني در يك جدول كه هر ركورد هم كديونيك داره. در جدول دوم كد يونيك رو ذكر مي كني و مقادير هر فيلد رو وارد مي كني. البته باز هم به عملياتي كه نياز داري روي ركوردها و فيلدهات انجام بدي بستگي داره.بعضي اوقات ايجاد فيلد به هر تعداد به خاطر راحت تر شدن كار اجتناب ناپذيره