PDA

View Full Version : درج تصویر در Datareport

mes
جمعه 20 تیر 1382, 13:41 عصر
با سلام
دو تا سوال دارم
۱- چطور تو یه دیتا ریپورت می شه عکس گذاشت که از یه فیلد تصویر از یه بانک اطلاعاتی اکسس استفاده کنه
۲- وقتی تو برنامه ای که نوشتم دیتا ریپورت رو اجرا می کنم اجرا میشه بعد که میام بیرون اگه بخوام تو اطلاعات تغییری بدم تغییر که میدم و دوباره دیتا یپورت رو اجرا می کنم تغییرات اعمال نمی شه از هر جور رفرشی و چیزای دیگه هم استفاده کردم درست نشده

mes
دوشنبه 23 تیر 1382, 13:15 عصر
شما رو بب هر کی دوست دارین کنک کنید مورد اول زیاد مهم نیست ولی دومی حیاتی
کمک

Voldemort
دوشنبه 23 تیر 1382, 14:43 عصر
مهدی عزیز جوبتان را در وبلاگ داده ام. آن را خوانده ای؟

mes
دوشنبه 23 تیر 1382, 15:02 عصر
هنوز نه ولی الان دارم می رم بخونم

mes
دوشنبه 23 تیر 1382, 15:06 عصر
عزیز انگار وبلاگت مشکلی داره
بالا نوشته پاسخ به پرسش ولی زیرش چیزی ننوشته
شاید اشکال از کامپیوتر منه نمی دونم
عزیز اگه میشه و براتون زحمتی نیست اینجا هم کپیش کنید

jannati
دوشنبه 23 تیر 1382, 15:41 عصر
دوست عزیز کد زیر را در مورد refreshامتحان کن.
امیدوارم مشکلتون حل بشه:
If DataEnvironment1.rsCommand7.State = adStateOpen Then
DataEnvironment1.rsCommand7.Close
End If
DataEnvironment1.rsCommand7.open "select * from send"
DataEnvironment1.rsCommand7.Requery
DataReport7.Show

در مورد عکس هم در دیتاریپورت یک کنترل imageوجود داره که کافیه اون را با فیلدت ست کنی.

mes
سه شنبه 24 تیر 1382, 00:08 صبح
ازتون ممنونم چون تقریبا حل شد ولی وقتی تو اطلاعات تغییری می دم بار اول که رپیورت رو اجرا می کنم تغییرات امال نمیشه ولی برای بار دوم یا سوم تغیراتن اعمال میشه نمی دونم چرا
در ضمن می دونم خیلی دهاتی بازی ولی می خام بدونم DataE.rsbaciq.Requery چیکار می کنه ممنوم
در مورد عکس هم چطوری ستش کنم ست نمیشه که
قربون شما
ممنون می شم کمکم کنید
مهدی

mes
سه شنبه 24 تیر 1382, 22:14 عصر
کمک
ممنون میشم باید تا پس فردا مشکل برنامم حل بشه
شمارو به خدا کمک :cry:

mes
پنج شنبه 26 تیر 1382, 14:54 عصر
جادوگر جان جادویی چیزی
کمک بابا وضع خرابه کمک

Voldemort
پنج شنبه 26 تیر 1382, 21:27 عصر
مهدی عزیز اولا از اینکه کمی دیر شد شرمنده در مطلب قبل گفتم که ISP قطع شده بود. در مورد سوال اولی که پرسیده بودید یعنی قرار دادن تصویر در ریپورت های دیتا ریپورت واقعا فکر نمی کنم راهی داشته باشد البته منظورم تصاویر پویا است. دیتا ریپورت فقط اجازه نمایش تصاویری را که در زمان طراحی به ریپورت اضافه می شود را به برنامه نویس می دهد. البته ممکن است برای کار شما ترفندی وجود داشته باشد ولی به عقل بنده نمی رسد و بهتر است شما هم بجای استفاده از دیتا ریپورت از CrystalReport استفاده کنید. نسخه 9.1 آن تازه وارد بازار شده است البته خود من هنوز از نسخه 8 آن استفاده می کنم. اگر هم مثالی و یا مطلبی در مراجع همراه آن برای قرار دادن تصویر در زمان اجرا در ریپورتهای CrystalReport پیدا نکردید می توانید به راحتی با شرکت سازنده آن تماس گرفته و سوالتان را بپرسید حتما شما را راهنمایی می کنند.

روح اله معینی زاده
یک شنبه 05 مرداد 1382, 12:44 عصر
با سلام :P
من خودم که با این دستور خیلی حال می کنم. اگه شما هم از DataEnvironment استفاده می کنید (که من به اختصار به آن DE می گویم) می تونید ازش استفاده کنید. من تازه امروز که دارم پیام می فرستم عضو این سایت شدم. البته احتمالا الان از ضرب العجلی که تعیین کرده بودید برای جواب دادن، خیلی می گذره اما بد نیست این روش رو هم داشته باشید.

Unload DE
Set DE = Nothing

البته بعد از این بستن باید مجدد DE رو باز کنید، مثلا اگر یکی از کانکش های شما Tel باشد با دستور DE.Tel.Open باز خواهد شد.

با تشکر- خدانگهدار