PDA

View Full Version : فرمی که قبلا باز میشد حالا باز نمی شه!!!!!!!!!!!!

abedi vida
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 15:02 عصر
سلام
قبلا یه برنامه نوشته بودم که اجرا میشد ولی امروز که خواستم اجراش کنم ایراد میگیره فرم 6 پیدا نمیکنه
از فرم 5 میره به فرم 6 که این ایراد ازم می گیره
[Fatal Error] Unit5.pas(179): Unit Unit6 was compiled with a different version of Unit5.Form5
وقتی می خوام فرم 6 باز کنم ایراد connot openfil"f:/v...." .the system connot find the path spesified

میتی دات نت
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 18:35 عصر
به نام خدا

اگر درست فهمیده باشم با دو نگارش مختلف دلفی کار کردی .
یعنی قبلا با نگارش 6 نوشتی حالا داری با نگارش 5 باز میکنی.

البته اگر درست فهمیده باشم (:D)

میتی دات نت
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 18:40 عصر
به نام خدا

دوباره سلام

به نظرم آدرسهایی رو که قبلا برای Unit ها و Dcu ها قبلا دادی باید اینجا هم باید همونها رو بدی
منظورم تو قسمت منو project و گزینه options است که آدرسهای مورد نظر بالا را میدن .

:متفکر:

abedi vida
جمعه 13 شهریور 1383, 11:02 صبح
سلام من فقط با دلفی 7 کار کردم
منظور از آدرس رو نمی فهمم! اگه میشه بیشتر توضیح بدین :oops:

orion188
جمعه 13 شهریور 1383, 12:32 عصر
سلام
وقتی دلفی باز بوده ، سیستمتون ناگهان خاموش نشده؟

abedi vida
جمعه 13 شهریور 1383, 13:36 عصر
شاید شده
ربطی به خاموش شدن داره؟

میتی دات نت
جمعه 13 شهریور 1383, 13:53 عصر
به نام خدا
منظور از آدرس اینکه در IDE دلفی منو project و گزینه options انتخاب می شود در قسمت directoris آدرس و محل ساخته شدن فایلهای کامپایل شده مثل dcu ها و همینطور فایل exe را مشخص می کند .

احتمالا شما قبلا در یک آدرس مشخصی برنامه خود را کامپایل کرده اید و برای حل مشکل باید دوباره آدرسها را تنظیم نمایید .

:flower:

MSK
جمعه 13 شهریور 1383, 14:33 عصر
سلام.

من جای تو بودم سعی میکردم کل برنامم رو دوباره توی یه آدرس دیگه Save کنم و دوباره همه رو از اول Build کنم.

در ضمن ببینم توی Uses یونیتام اشکالی وجود نداره؟

با این حال تضمینی نیست که با این کارا درست بشه؟ :قهر:

orion188
جمعه 13 شهریور 1383, 14:42 عصر
ربطی به خاموش شدن داره؟

سلام
من چنین Errorهایی رو قبلا" دیده بودم. البته تو C++Builder. وقتی برای مثال برق رفت، فایل h.* من خراب شده بود. که بالاخره تونستم بازیابیش کنم.
البته دوست دارم دقیقا" بدونم منظورتون از این که "فرم رو باز کنم" چیه. از طریق Shift+F12 ؟
یه نگاهی به سورس خود یونیت بندازین ببینین همه چیز سر جاش هست؟ همچنین به dfm مربوطه.
توصیه Build کردن از ابتدا هم خوب بود، منتها حواستون باشه که در مورد یونیت مربوطه ، هیچ جا SAVE رو تایید نکنین. تا بتونین در صورت امکان از فایلهای پشتیبانش استفاده کنین.

abedi vida
جمعه 13 شهریور 1383, 21:00 عصر
سلام
فرم از طریق Shift+F12باز نمی شه Unitهاش هست من فقط به مدت یک هفته بود که اجراش نکردم بعد از یه هفته این اتفاق افتاد

abedi vida
جمعه 13 شهریور 1383, 21:03 عصر
سلام.

من جای تو بودم سعی میکردم کل برنامم رو دوباره توی یه آدرس دیگه Save کنم و دوباره همه رو از اول Build کنم.

در ضمن ببینم توی Uses یونیتام اشکالی وجود نداره؟

با این حال تضمینی نیست که با این کارا درست بشه؟ :قهر:
این کار رو کردم باز ایراد گرفت تنها کاری که به فکرم رسید این بود که فرم مورد نظر رو حذف کردم بعد دوباره اون فرممو ساختم :roll:

mehdi_moosavi
یک شنبه 15 شهریور 1383, 05:55 صبح
سلام
یه project جدید باز کن
یه جایی سیوش کن
فرمش رو remove from project کن
بعد فرمهای قبلی رو توش import کن
شاید مشکل حل شد
:wink: